Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – działanie i zastosowanie
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:24

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – działanie i zastosowanie

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – działanie i zastosowanie
Pixabay.com

Suplement diety Doppelherz aktiv Koenzym Q10 to farmaceutyk zalecany pacjentom o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób serca lub osobom, które już zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami związanymi z pracą serca i układu krwionośnego. W niniejszym artykule dowiesz się przede wszystkim, jak działa ten preparat oraz kiedy jeszcze warto go stosować. Omówimy także szczegółowo, za jakie funkcje jest odpowiedzialny zawarty w nazwie suplementu koenzym Q10 w ludzkim organizmie.

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – charakterystyka

Koenzym Q10, zawarty w wielu suplementach diety, jest bardzo cenną substancją dla całego organizmu człowieka. Stanowi składnik każdej komórki i dostarcza energię potrzebną układowi odpornościowemu w zwalczaniu patogenów. Wspiera także odpowiednie wykorzystanie przez komórki tlenu i przyczynia się do spalania w organizmie zbędnego tłuszczu. Szczególnie dobroczynne działanie wykazuje dla serca i mięśni szkieletowych. Z koenzymu Q10 korzysta cały organizm, a jego odpowiedni poziom pomaga zapobiegać rozwinięciu się chorób układu krążenia takich jak: niewydolność krążenia, choroby niedokrwienne serca, nadciśnienie oraz zaburzenia rytmu serca.

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 został stworzony właśnie w celu chronienia czynności serca oraz układu krążenia. Ma za zadanie nie tylko zapobiegać powstawaniu problemów tego rodzaju, ale również wspierać walkę z tego typu dolegliwościami. Należy jednak pamiętać, że żaden suplement nie rozwiąże za nas źródła problemu. Doppelherz aktiv Koenzym Q10 powinien stanowić część zrównoważonej, zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz codziennego umiarkowanego wysiłku fizycznego zażywanego w trosce o ogólnoukładowe zdrowie organizmu.

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – zastosowanie

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 zalecany jest szczególnie osobom, które na co dzień ciężko pracują i zmagają się z przewlekłym stresem, a także tym, które intensywnie uprawiają sport lub stosują różnego rodzaju diety – również te wynikające z chorób takich jak cukrzyca. Doppelherz aktiv Koenzym Q10 wskazany jest również w formie profilaktyki chorób serca po ukończeniu 40. roku życia. Wykazano bowiem, że z wiekiem zawartość koenzymu Q10 w komórkach z wiekiem znacząco spada. Warto pomyśleć o suplementacji również, gdy znajdujemy się w grupie ryzyka rozwinięcia się schorzeń związanych z układem krążenia ze względu na geny, rodzaj wykonywanej pracy oraz nawyki żywieniowe.

Wszystkie wymienione właściwości suplementu Doppelherz aktiv Koenzym Q10 wynikają nie tylko z zawartości samego koenzymu, ale również innych składników takich jak olej sojowy, który ułatwia przyswajanie leku w jelitach oraz obecność w składzie witamin z grupy B – witamina B6 oraz B12 pomagają redukować skutki i objawy zmęczenia, a witamina B1 wpływa pozytywnie na pracę serca. Istnieją dwa rodzaje kapsułek Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – pierwsza z dodatkiem głogu dodatkowo wspiera zaopatrzanie serca w tlen i usprawnianie krążenia obwodowego. Druga, Doppelherz aktiv Koenzym Q10 Forte charakteryzuje się przede wszystkim niemal dwukrotnie większą dawką koenzymu Q10 w jednej tabletce, a także obecnością witaminy C, B2, B7, E oraz cynku.

Doppelherz aktiv Koenzym Q10 – stosowanie i działania niepożądane

Suplement Doppelherz aktiv Koenzym Q10, jak każdy farmaceutyk, może wywołać niepożądane reakcje ze strony organizmu lub nie działać dobrze na każdą osobę. Podstawowym przeciwwskazaniem do przyjmowania tego specyfiku jest uczulenie na którąkolwiek substancję zawartą w jego składzie. Nad stosowaniem należy także zastanowić się w przypadku ciąży, karmienia piersią, a także u dzieci poniżej 12. roku życia. W rozwiązaniu tych kwestii z pewnością będzie w stanie pomóc lekarz.

Wśród zarejestrowanych działań niepożądanych leku Doppelherz aktiv Koenzym Q10 znajdują się przede wszystkim reakcje uczuleniowe różnego rodzaju lub objawy związane z przedawkowaniem któregoś ze składników tego farmaceutyku. Wśród witamin, na których nadmiar szczególnie należy uważać, znajduje się witamina B12. Nie należy zatem przekraczać zalecanej dawki dziennej leku, a najlepiej przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Przyjmowanie Doppelherzu aktiv Koenzym Q10 powinno odbywać się w towarzystwie najbardziej obfitego posiłku w ciągu dnia lub przynajmniej podczas posiłku bogatego w tłuszcze, co wspomoże prawidłowe i efektywne przyswajanie preparatu przez organizm.

Preparat Doppelherz aktiv Koenzym Q10 może być przyjmowany przez osoby z uczuleniem na gluten czy laktozę. Nie jest odpowiedni jednak dla wegan ze względu na obecność w składzie pomocniczym innych substancji pochodzenia zwierzęcego takich jak żelatyna czy wosk pszczeli. Doppelherz aktiv Koenzym Q10 powinno się przechowywać w temperaturze poniże 24oC, aby uniknąć zepsucia się preparatu.

Tagi:
Polecane