Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wśród wielu preparatów wspierających procesy myślowe i koncentrację znajduje się Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200. To preparat nie tylko polecany w okresach wzmożonej pracy umysłowej, ale także w innych przypadkach, które wymagają

Suplement diety Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 ze względu na swoją zawartość polecany jest szczególnie osobom zmagającym się ze stresem i związanymi z nim zaburzeniami koncentracji. Preparat ten może być doskonałym wsparciem dla organizmu w okresach wytężonej nauki i pracy umysłowej. Z jakiego powodu jednak wykazuje on takie działanie i co go wyróżnia wśród innych? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Dowiesz się z niego również kilka przydatnych szczegółów dotyczących dawkowania Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 oraz ewentualnych przeciwwskazań do jego przyjmowania. Podzielimy się z tobą również kilkoma wskazówkami dotyczącymi zwiększania wydolności umysłowej przy pomocy metod naturalnych. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 – zastosowanie

Producent preparatu Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 przeznacza farmaceutyk do użytku przede wszystkim przez osoby intensywnie pracujące umysłowo oraz uczące się zwłaszcza w okresie nasilonego stresu lub doświadczające skutków przepracowania w postaci zmęczenia, znużenia i niedoborów snu.

Procesy, zachodzące w mózgu podczas uczenia się i skupiania uwagi, wymagają szczególnego wsparcia ze strony organizmu. Ludzkie ciało niezwykle dużo energii poświęca na odpowiednie odżywienie mózgu, a lecytyna zawarta w preparacie Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 jest jednym z podstawowych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Lecytyna bowiem, która w omawianym farmaceutyku występuje w postaci fosfolipidów sojowych, stanowi jeden z podstawowych składników budulcowych błony komórkowej.

Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 – stosowanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 nie może być stosowany przez dzieci. Wskazany jest natomiast dla młodzieży (najlepiej powyżej 14. roku życia) i dla osób dorosłych. Szczególną ostrożność należy zachować, jeżeli pacjent wykazywał wcześniej reakcje alergiczne na jakikolwiek ze składników preparatu Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200, zwłaszcza na jakiekolwiek produkty sojowe. Stosowanie jakiegokolwiek suplementu diety w ciąży i podczas karmienia piersią powinno zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

Preparat Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 powinien być przyjmowany raz dziennie w postaci maksymalnie 1 kapsułki obficie popitej wodą oraz po jednym z głównych posiłków w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka potrzeba można zwiększyć ilość do 2 kapsułek dziennie. Warto jednak wówczas poradzić się farmaceuty lub lekarza odnośnie ewentualnych przeciwwskazań.

Wśród zalet suplementu Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 jest fakt iż mogą go stosować także pacjenci chorzy na cukrzycę oraz nie tolerujący glutenu lub/i laktozy. Wśród reakcji ubocznych na działanie preparatu jako wiarygodne wykazano jedynie reakcje alergiczne.

Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200 – czy to wystarczy?

Podczas stosowania jakichkolwiek suplementów diety, również takich jak Doppelherz aktiv Lecytyna Forte 1200, należy pamiętać, że nie stanowią one w żadnym stopniu zastępników zdrowej i zróżnicowanej diety. Mogą być jedynie rodzajem wsparcia w intensywnym dla organizmu czasie.

Podstawą zachowania zdrowia jest natomiast dbanie o wartość odżywczą spożywanych posiłków oraz regularną aktywność fizyczną. Szczególnie ważne jest stosowanie tych zasad, jeśli naszym celem jest zwiększanie możliwości umysłowych podczas okresów wytężonej nauki i nasilonego stresu. Posiłki powinny być multiodżywcze, bogate w warzywa i jednocześnie lekkostrawne, aby „nie odwracać uwagi organizmu od pracy” na rzecz trawienia ciężkiego obiadu. Pamiętaj również o spacerach. Te pomagają oczyścić myśli, dają wypocząć oczom (zwłaszcza jeśli cały dzień spędzasz przed komputerem) a także energetyzują do dalszej pracy.

Jeżeli natomiast doświadczasz przewlekłego stresu, zmęczenia i senności lub problemów ze snem, zgłoś się do lekarza, aby wykluczyć lub potwierdzić problemy z hormonami zależnymi od pracy tarczycy czy też innymi ważnymi narządami. Często zdarza się, że osoby zmagające się z przewlekłym zmęczeniem są chore na niedoczynność tarczycy i zamiast podjąć leczenie, męczą się przez wiele lat i poddają uciążliwemu funkcjonowaniu w niezdiagnozowanej chorobie, zrzucając objawy na barki przepracowania czy też naturalnego starzenia organizmu. Nie warto!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >