Pacjenci.pl
Doppelherz Aktiv Vital Tonik – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz Aktiv Vital Tonik – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Jednym z często polecanych w aptekach preparatów wspierającym pracę serca oraz układ krążenia jest suplement diety Doppelherz Aktiv Vital Tonik. Dowiedz się, jak dokładnie działa ten preparat oraz kiedy wskazane jest jego stosowanie!

Preparat Doppelherz Aktiv Vital Tonik jest suplementem diety zalecanym osobom, które powinny szczególnie dbać o serce, w tym między innymi narażonym na stres, nie uprawiającym sportu czy osobom starszym. Wyciągi roślinne zawarte w tym preparacie doskonale wspierają organizm i zwiększają jego siły witalne. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, jakie substancje zawiera Doppelherz Aktiv Vital Tonik oraz jaki mają one wpływ na zdrowie, ale także poznasz kilka ważnych informacji na temat dawkowania oraz stosowania tego suplementu. 

Doppelherz Aktiv Vital Tonik – zastosowanie i charakterystyka

Suplement diety Doppelherz Aktiv Vital Tonik wykazuje działanie wzmacniająco-tonizujące i stosowany jest w celu zwiększenia sił witalnych u osób, które szczególnie powinny dbać o swoje serce. Wśród takich znajdują się przede wszystkim osoby starsze, otyłe, nieaktywne fizycznie oraz narażone na stres – zwłaszcza ten długotrwały. Takie wsparcie organizmu w codziennym działaniu jest możliwe dzięki specjalnemu składowi preparatu Doppelherz Aktiv Vital Tonik.

Do najważniejszych substancji zawartych w toniku Doppelherz Aktiv Vital należą ekstrakty z głogu, melisy i skórek winogron oraz żelazo, które szczególnie ważne jest dla układu krążenia, serca oraz układu nerwowego. Poniżej opisujemy niektóre składniki tego suplementu oraz ich zastosowanie:

  • wyciąg z owoców głogu – działanie relaksujące i wspomagające pracę serca,

  • koncentrat czerwonego wina (bezalkoholowy) i wyciąg ze skórek winogron – zawierające bioflawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym,

  • wyciąg z melisy – działanie relaksujące oraz wspierające funkcjonowanie układu krążenia,

  • żelazo – poza wymienionymi wyżej zaletami, pomaga w utrzymywaniu prawidłowych funkcji poznawczych takich jak kojarzenie i zapamiętywanie, przyczynia się także do minimalizowania zmęczenia,

  • witaminy z grupy B – wykazują korzystny wpływ na pracę układu nerwowego i funkcje poznawcze, układ krwionośny; redukcja zmęczenia,

  • witamina C – wspiera produkcję kolagenu i zwiększa przyswajalność żelaza.

undefined

Doppelherz Aktiv Vital Tonik – ostrzeżenia i środki ostrożności

Producent suplementu Doppelherz Aktiv Vital Tonik zapewnia, że może być on stosowany zarówno przez osoby chore na cukrzycę, jak i z nietolerancją glutenu i laktozy oraz przez wegan i wegetarian. Nie należy podawać leku osobom uczulonym, na którykolwiek z jego składników – pełny skład znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania preparatu Doppelherz Aktiv Vital Tonik.

Suplement ten nie jest wskazany do stosowania przez dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wykluczone jest również przyjmowanie Doppelherz Aktiv Vital Tonik w przypadku hemochromatozy (nadmiernego przyswajania żelaza) u pacjenta oraz jednocześnie z przyjmowaniem innych preparatów zawierających żelazo lub antybiotyki z grupy tetracyklin.

UWAGA!!! Preparat Doppelherz Aktiv Vital Tonik nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej i bogatej w witaminy i minerały diety!

Doppelherz Aktiv Vital Tonik – stosowanie i działania niepożądane

Standardową zalecaną dawką preparatu Doppelherz Aktiv Vital Tonik jest 20 ml podawane 3 razy dziennie doustnie po posiłku. Nie należy przekraczać dawki zalecanej w ulotce – chyba że lekarz zalecił stosowanie suplementu w inny sposób.

Wśród działań niepożądanych leku odnotowano przede wszystkim te wynikające z reakcji alergicznych zarówno na substancje czynne jak i pomocnicze leku Doppelherz Aktiv Vital Tonik. Gdy dojdzie do nadwrażliwości, preparat należy odstawić i zgłosić się do lekarza. Wśród działań ubocznych znaleźć się mogą także drobne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak mdłości czy wymioty. Jeżeli będziesz miał wówczas wątpliwości, czy kontynuować kurację, porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >