Pacjenci.pl
Doppelherz Energovital Tonik K – zastosowanie i ostrzeżenia

Pixabay.com

Doppelherz Energovital Tonik K – zastosowanie i ostrzeżenia

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wśród wielu suplementów diety, mających za zadanie uspokajać i wzmacniać serce, znajduje się Doppelherz Energovital Tonik K. Nie każdy jednak może go stosować, a kurację należy przeprowadzać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności

Suplement diety Doppelherz Energovital Tonik K przeznaczony jest do stosowania w stanach szczególnego napięcia nerwowego. Jego zadaniem jest uspokajać oraz wzmacniać czynności serca i układu krążenia. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na kurację tym preparatem, a podczas samego przyjmowania płynu konieczne jest zachowanie pewnych środków ostrożności, które zagwarantują nie tylko brak skutków ubocznych, ale także pomogą się wyciszyć w momentach wyjątkowo stresowych oraz wywołujących napięcia w ciele. W niniejszym artykule znajdziesz nie tylko informacje na temat dokładnego działania suplementu Doppelherz Energovital Tonik K, ale także będziesz mógł wiele szczegółów na temat składu, zaleceń co do stosowania oraz ewentualnych przeciwwskazań. Zapraszamy do czytania!

Doppelherz Energovital Tonik K – zastosowanie i charakterystyka

Suplement diety Doppelherz Energovital Tonik K sprzedawany jest w formie płynu, który należy przyjmować doustnie zgodnie z dawkowaniem zawartym w ulotce lub zaleconym przez specjalistę (lekarza lub farmaceutę). Lek ten przeznaczony jest do wspomagania czynności serca oraz układu krążenia, zwłaszcza gdy pacjent cierpi na różnego rodzaju napięcia nerwowe – wywołane np. stresem czy też w przebiegu depresji i innych zaburzeń o podłożu psychosomatycznym.

Wśród substancji czynnych zawartych w suplemencie Doppelherz Energovital Tonik K znajdują się między innymi wyciągi z owoców głogu, liści melisy i rozmarynu a także wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (potocznie zwanego walerianą). Wszystkie razem działają poprzez zwiększanie wydolności serca oraz sprawdzają się w profilaktyce powstawania zmian miażdżycowych. Wykazano również ich uspokajający oraz tonizujący wpływ na serce i układ nerwowy.

Doppelherz Energovital Tonik K – ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na substancje pomocnicze zawarte w składzie leku Doppelherz Energovital Tonik K, nie jest on przeznaczony do stosowania przez osoby zmagające się z cukrzycą i innymi chorobami insulinozależnymi, a także przez osoby uczulone na jakikolwiek rodzaj cukru. W składzie suplementu znajdują się bowiem: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel (E 150a) i słodkie wino.

Preparat Doppelherz Energovital Tonik K nie może być również stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z pozostałych składników leku oraz w przypadku występowania u pacjenta chorób wątroby, choroby alkoholowej, padaczki, uszkodzeń mózgu oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią (przede wszystkim ze względu na zawartość alkoholu w składzie). Doppelherz Energovital Tonik K może negatywnie wpływać na czynności poznawcze, nie należy zatem podczas kuracji przy jego pomocy prowadzić samochodu ani obsługiwać innego rodzaju maszyn. Stosować mogą go także jedynie osoby pełnoletnie.

Przed zastosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza, aby skonsultować ewentualne przeciwwskazania do jego stosowania. Ważne jest, aby podczas wizyty powiedzieć lekarzowi o wszystkich dolegliwościach oraz przyjmowanych na co dzień lekach, ponieważ Doppelherz Energovital Tonik K może wpływać na przyswajalność innych farmaceutyków ze względu na zawartość alkoholu oraz wyciągów z ziół.

Doppelherz Energovital Tonik K – stosowanie i działania niepożądane

Stosowanie leku Doppelherz Energovital Tonik K powinno odbywać się pod nadzorem lekarza oraz za jego zgodą. Jeżeli pacjent nie zdecyduje się na konsultację, lek może być przyjmowany maksymalnie 2 tygodnie bez przerw w minimalnej zalecanej dawce (około 60 ml na dobę). W pozostałych przypadkach dawkowanie ustala lekarz. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni przyjmowania leku stan pacjenta nie ulegnie poprawie, należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

Wśród rzadkich działań niepożądanych leku Doppelherz Energovital Tonik K poza reakcjami nadwrażliwości znajdują się jedynie objawy ze strony układu pokarmowego takie jak mdłości i kolka jelitowa. Te natomiast raczej nie decydują o konieczności odstawienia leku. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub, jeżeli nie masz takiej możliwości, z farmaceutą.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >