Pacjenci.pl Zdrowie Effaclar Duo – zastosowanie, działanie i skutki uboczne.
https://pixabay.com/pl/photos/tr%C4%85dzik-pryszcze-miejsc-zits-sk%C3%B3ry-5561750/

Effaclar Duo – zastosowanie, działanie i skutki uboczne.

19 marca 2022
Autor tekstu: Paulina Piziorska

Krem Effaclar Duo jest popularnym dermokosmetykiem produkowanym przez firmę La Roche-Posay. Działa na wielu płaszczyznach i pomaga pielęgnować cerę trądzikową oraz unikać powstawania nowych zmian. Czy to wszystko? Przekonaj się sam. W niniejszym artykule opowiemy o wskazaniach do stosowania kremu Effaclar Duo, wymienimy jego zalety oraz wady i poinformujemy cię, na co powinieneś uważać podczas stosowania. Zapraszamy do czytania!

Effaclar Duo – jak leczyć zmiany trądzikowe?

Trądzik jest powszechnie występującą chorobą skóry, polegającą na zaburzeniach skórnych w postaci nieprawidłowego łuszczenia się naskórka oraz pracy gruczołów łojowych, co powoduje powstawanie wyprysków oraz zaskórników.

Mimo iż niemalże każdy nastolatek cierpi na dolegliwości związane z trądzikiem pospolitym, lekceważenie go nie jest dobrym pomysłem. Pomijając fakt, że obecność trądziku może prowadzić do kompleksów oraz różnego rodzaju zachowań antyspołecznych ze strony nastolatka, jak na przykład samoizolowanie się, istnieje jeszcze aspekt nieestetycznych blizn, które powstają często w wyniku nieleczonego trądziku. Wówczas warto zastosować jeden z preparatów skutecznych w leczeniu trądziku, taki jak Effaclar Duo.

Trądzik nie jest, mimo powszechnego stereotypu, problemem jedynie osób młodych. Wywołują go przede wszystkim zaburzenia oraz zmiany hormonalne z organizmie, a jak wiadomo, zaburzenia hormonalne należą do jednych z najczęstszych źródeł różnego rodzaju schorzeń.

Krem Effaclar Duo – zastosowanie i charakterystyka

Effaclar Duo jest preparatem kosmetycznym, przeznaczonym do stosowania bezpośrednio na skórę oraz posiadającym bardzo bogaty skład, dzięki którego krem ten polecany jest w codziennej, stałej pielęgnacji cery trądzikowej.

Podstawowy składnik Effaclar Duo to kwas LHA , który łagodnie złuszcza naskórek i w połączeniu z kwasem linolowym wspomaga odblokowywanie zatkanych porów skóry. Ponadto obecny w składzie pirokton olaminy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne i wspomaga przywracanie naturalnej mikroflory naskórka. Wśród składników aktywnych znajduje się również Ceramid Procera d, który redukuje przebarwienia potrądzikowe i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości. Niacynamid również wykazuje działanie przeciwzapalne oraz łagodzące. Krem Effaclar Duo ogranicza nadmierną produkcję sebum oraz zmniejsza widoczność porów. Jest doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się ze zmianami trądzikowymi oraz mają tendencję do tłustej cery w strefie T oraz suchej w pozostałych miejscach

Krem Effaclar Duo – ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie kremu Effaclar Duo nie zawsze jest niestety możliwe. Podstawowym przeciwwskazaniem jest uczulenie na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych zawartych w leku. Również autoimmunologiczne choroby skóry mogą być poważną przeszkodą w stosowaniu leku. Jeżeli zatem masz wątpliwości, czy możesz bez obaw stosować krem Effaclar Duo, skontaktuj się z lekarzem specjalistą (w tym przypadku dermatologiem lub alergologiem) oraz porozmawiaj na ten temat.

Krem Effaclar Duo stosuje się wyłącznie miejscowo na skórę ze zmianami trądzikowymi. Przed nałożeniem kremu należy porządnie umyć ręce i paznokcie. Wskazane jest również dokładne oczyszczenie twarzy delikatnym środkiem antybakteryjnym w płynie. Jednym z dobrze sprawdzających się jest płyn Afronis, sprzedawany w większości aptek.

Krem Effaclar Duo – stosowanie i działania niepożądane

Stosowanie Effaclar Duo powinno odbywać się zawsze na oczyszczoną i delikatnie osuszoną po myciu skórę. Zalecane jest nakładanie kremu rano i wieczorem w niewielkiej ilości. Cienką warstwę kremu można nakładać na całą skórę ze zmianami trądzikowymi oraz przebarwieniami, nie tylko punktowo.

Wśród działań niepożądanych kremu Effaclar Duo wystąpić mogą przede wszystkim różnego rodzaju reakcje skórne w wyniku uczulenia na składniki leku.

Obserwuj nas w
autor
Paulina Piziorska

Paulina Piziorska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko