Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Artykuły autora
autor

Artykuł sponsorowany

Dziennikarz Pacjenci

Skontaktuj się ze mną!

[email protected]
Publikacje Autora
Wszyscy go mamy. Niewielu o nim wie. A kontroluje Twój stres, sen i ból
Wszyscy go mamy. Niewielu o nim wie. A kontroluje Twój stres, sen i ból
fot.warrengoldswain/Getty Images Pro
Problemy z zasypianiem, chroniczne zmęczenie, spadki nastroju, stres dający symptomy fizyczne... brzmi znajomo? Każdego z nas, prędzej czy później, dotyka chociaż jedna z tych dolegliwości. Czasem chwilowo, w związku z trudniejszym okresem w życiu, czasem ciągnąc się miesiącami, a nawet latami, skutecznie obniżając jakość życia. Co wtedy najczęściej robimy? Szukamy przyczyn - w hormonach, diecie, zewnętrznych czynnikach. Może to anemia? Może niedobór witamin? Może wystarczy kupić jeden z tych “magicznych” suplementów? Badania krwi wychodzą prawidłowo, hormony okazują się być w normie, a problem jak był, tak jest. Tymczasem kluczem do rozwiązania tej zagadki może być układ, o którym większość z nas nigdy nie słyszała. A powinna.
Czytaj dalej
Ministerstwo Zdrowia znów działa ad hoc zamiast systemowo rozwiązać problem saszetek nikotynowych
None
fot. East News
W ostatnim czasie trudno nie ulec wrażeniu, że problemy, jakie wiążą się z istnieniem w obrocie handlowym pewnych określonych produktów, rozwiązywane są w nieprzemyślany sposób. Kilka miesięcy temu głośnym tematem stały się jednorazowe e-papierosy i ich zakaz sprzedaży. W ostatnim czasie politycy na posiedzeniu Rady Ministrów dyskutowali na temat tzw. alkotubek, teraz natomiast w centrum rozmów pojawiły się saszetki nikotynowe, które jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, mają zostać wycofane ze sprzedaży. Minister zdrowia Izabela Leszczyna już zadeklarowała „Mamy gotowy projekt ustawy". 
Czytaj dalej
Przełom w leczeniu drżenia w chorobie Parkinsona. To ratunek dla 80 tys. pacjentów
choroba Parkinsona
Fot. Shutterstock/CGN089
Drżenie samoistne (ET), jak i choroba Parkinsona (PD) to schorzenia neurologiczne, które powodują uporczywe drżenie rąk, głowy, a w niektórych przypadkach również nóg i tułowia. Mogą się rozwinąć u osoby w każdym wieku, ale najczęściej dotykają pacjentów w drugiej i szóstej dekadzie życia.W Polsce niemal 80 000 pacjentów choruje na Parkinsona. Do tego dochodzi grupa osób z drżeniem samoistnym, potencjalnie nawet 10-krotnie większa. 
Czytaj dalej