Pacjenci.pl > Zdrowie > Dentobusy i test na koronawirusa to zbawienny ratunek dla cierpiących
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 19.03.2022 01:34

Dentobusy i test na koronawirusa to zbawienny ratunek dla cierpiących

Test na koronawirusa CortenMedic
CortenMedic

Dentobusy Corten Medic to innowacyjne rozwiązanie powstałe na potrzeby życia i zapewnienia opieki stomatologicznej osobom chorym na COVID-19. Ze względu na epidemię, większość gabinetów stomatologicznych została zamknięta, a telefony pozostają „głuche” do dzisiaj. Jeżeli udaje nam się z kimś porozmawiać w sprawie wizyty u dentysty słyszymy otwarte komunikaty, że w czasie epidemii lekarze boją się zakażenia albo, że nie dysponują wystarczającą ilością środków prewencyjnych, które od kilku miesięcy są niedostępne w hurtowniach. Gabinety stacjonarne Corten Medic [sprawdź adresy placówek] zostały specjalnie doposażone na potrzeby świadczenia pomocy lekarskiej w trudnej sytuacji. Opracowane sztywne procedury zapewniają największy poziom bezpieczeństwa.  

Dokąd się udać, jeśli złapie nas ból zęba w czasie epidemii? 

Do stomatologa powinniśmy udać się niezwłocznie nie tylko z bólem zęba. Także stany zapalne jamy ustnej, ubytki, nagłe fizyczne uszkodzenia lub wypadnięcie plomby czy koronki wymagają jak najszybszej konsultacji i leczenia. W wielu przypadkach, konsultacja stomatologiczna może odbyć się w 100% zdalnie poprzez wideokonsultację. Podczas wizyty online możemy otrzymać niezbędne zalecenia, e-receptę oraz L4 w razie konieczności. 

Jeżeli podczas e-wizyty zostanie podjęta decyzja o leczeniu bezpośrednim pojawia się kilka możliwości. Także osoby chore i podejrzane o zakażenie mogą liczyć na pomoc. W Corten Medic pacjenci bólowi są przyjmowani w ciągu 24 h. Pomoc świadczona jest całodobowo, także w niedziele. Warto wiedzieć, że sztywne procedury obejmują także podział gabinetów na punkty leczenia pacjentów zdrowych, podejrzanych o zakażenie i przebywających w kwarantannie. Chorzy na COVID-19 przyjmowani są w specjalnie przygotowanych Dentobusach [sprawdź lokalizację]

Testy na COVID-19

W Corten Medic [poznaj szczegóły] możesz wykonać test na koronawirusa (Covid-19). Z testu może skorzystać każdy, kto chce lub musi określić, czy jest zakażony koronawirusem lub czy był wcześniej zakażony. Trzy rodzaje testu określają obecność przeciwciał, ich ilość oraz obecność koronawirusa w organizmie. Ten trzeci rodzaj testu jest testem genetycznym, wykonywanym w szpitalach, a także gabinetach Corten Medic i Punktach Diagnostyki Mobilnej.

Artykuł sponsorowany

Polecane