Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – zastosowanie i działanie
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:24

Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – zastosowanie i działanie

Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – zastosowanie i działanie
Pixabay.com

Suplement diety Doppelherz aktiv Aktiv-Meno polecany jest kobietom, które doświadczają właśnie okresu przekwitania lub spodziewają się go w niedługim czasie. Szczególnie zalecane jest przyjmowanie preparatu, gdy kobieta cierpi na uciążliwe dolegliwości związane z menopauzą. W niniejszym artykule nie tylko dowiesz się, jakiego rodzaju symptomy towarzyszą wystąpieniu ostatniego krwawienia miesięcznego w życiu kobiety, ale także przeczytasz, w jaki sposób radzić sobie w tym trudnym dla każdej kobiety okresie w życiu. Podzielimy się z tobą również najważniejszymi informacjami, dotyczącymi suplementu Doppelherz aktiv Aktiv-Meno, takimi jak dawkowanie, zastosowanie, czy też ewentualnie działania niepożądane tego farmaceutyku.

Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – charakterystyka

Kobiety cierpiące na dolegliwości związane z okresem przekwitania, zwłaszcza w najbliższym menopauzie okresie, często narzekają na wiele uciążliwych symptomów takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie, problemy z koncentracją czy ze snem. Często są również nadmiernie drażliwe, przygnębione i doświadczają gwałtownego przyśpieszenia akcji serca na kilka sekund. To niestety tylko niektóre objawy przekwitania, spowodowanego zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Istnieje wiele sposobów na to, aby wspierać ciało w tym trudnym okresie. Zaleca się oczywiście wizytę u ginekologa w celu wykonania wszelkich badań diagnostycznych, jednak na co dzień można wspierać się preparatami witaminowymi, wspierającymi układ kostny, gospodarkę lipidową skóry oraz układ hormonalny. Doppelherz aktiv Aktiv-Meno dzięki swojej zawartości wspiera codzienne funkcjonowanie organizmu oraz minimalizuje niektóre objawy przekwitania. W jaki sposób?

Jak w każdym suplemencie diety, tak i w przypadku Doppelherz aktiv Aktiv-Meno, najważniejszy jest skład, który umożliwia wspieranie organizmu w codziennym działaniu. Najważniejszą substancją w składzie tego suplementu są izoflawony sojowe, będące estrogenami roślinnymi o budowie podobnej do żeńskich hormonów. Udowodnione zostało już bardzo dawno, że na terenie Azji, wśród żywiących się tradycyjnie dla tych terenów kobiet, okres menopauzy jest znacznie mniej uciążliwy niż dla kobiet europejskich. Wynika to z dużego spożycia izoflawonów zawartych między innymi w tofu.

Zawarte w suplemencie Doppelherz aktiv Aktiv-Meno wapń oraz witamina D wspierają gospodarkę kostno-stawową organizmu, która zwłaszcza w okresie menopauzalnym, narażona jest na spore ubytki. Szczególnie ważna jest także zawartość w preparacie witamin z grupy B, które wpływają na nastrój kobiety i ograniczają drażliwość. Minimalizują także problemy z koncentracją, redukują zmęczenie i ospałość, pojawiające się w tym czasie mimo zdrowego stylu życia.

UWAGA!!! Istnieje oprócz tego jeszcze jeden wariant suplementu: Doppelherz aktiv Aktiv-Meno FORTE. Zawiera on dodatkowo wyciąg z chmielu, który wspiera funkcje organizmu związane z nadmiernym poceniem się, drażliwością i uderzeniami gorąca.

Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – zastosowanie

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać to zdrowa dieta oraz regularny wysiłek fizyczny. Nie musi być to nic ekstremalnego. Wystarczą spacery, basen czy rower. Suplementy takie jak Doppelherz aktiv Aktiv-Meno nie powinny również stanowić zamiennika dla wizyty u ginekologa. Warto przy pojawieniu się pierwszych oznak zbliżającej się menopauzy zgłosić się do lekarza, aby zdecydować o sposobie leczenia, łagodzenia lub minimalizowania uciążliwych objawów w tym okresie.

Suplement Doppelherz aktiv Aktiv-Meno szczególnie polecany jest dla kobiet, które okres menopauzy przechodzą doświadczając wyjątkowo uciążliwych objawów oraz dla takich kobiet, które obciążone są genetycznie problemami hormonalnymi oraz osteoporozą. Doppelherz aktiv Aktiv-Meno może być nie tylko wsparciem, ale także główną pomocą w tym ciężkim okresie. Pomoże zminimalizować rozdrażnienie, wspomoże koncentrację, zadba o gospodarkę hormonalną oraz polepszy ogólne samopoczucie.

Doppelherz aktiv Aktiv-Meno – stosowanie i działania niepożądane

Przed zastosowaniem suplementu Doppelherz aktiv Aktiv-Meno warto skontaktować się z ginekologiem na wszelki wypadek. Jeżeli jednak nie mamy obecnie takiej możliwości, podstawą jest stosowanie się do zaleceń zawartych w ulotce dołączonej do opakowania tego farmaceutyku. Najczęściej zalecaną dawką leku jest 1 tabletka dziennie przez okres minimum dwóch miesięcy (po tym czasie powinna nastąpić odczuwalna poprawa samopoczucia i minimalizacja ogólnych dolegliwości).

Wśród działań niepożądanych suplementu Doppelherz aktiv Aktiv-Meno wymienia się jako dokładnie zbadane jedynie reakcje nadwrażliwości organizmu, wynikające z uczulenia na konkretne substancje zawarte w składzie tego farmaceutyku. Ostrzega się również przed przedawkowaniem leku, ponieważ tak samo jak niedobór, również nadmiar witamin może być groźny dla organizmu – zwłaszcza jeśli mowa o witaminach z grupy B.

Tagi:
Polecane