Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Mama PREMIUM – zastosowanie i działanie.

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Mama PREMIUM – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Ciąża, mimo że jest stanem naturalnym, często wymaga wsparcia ze strony różnego rodzaju suplementów, które wspomagają prawidłowy rozwój płodu. Wśród polecanych często suplementów znajduje się między innymi Doppelh

Suplementy diety to nie wszystko! Jednak w ciąży są bardzo potrzebne i obecnie stosowanie ich staje się standardem, który jednak nie może stanowić podstawy dbania o siebie w tym stanie. W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego na temat preparatu Doppelherz aktiv Mama PREMIUM. Podzielimy się z tobą między innymi informacjami dotyczącymi składu, działania oraz stosowania tego suplementu diety. Dowiesz się jednak również, w jaki sposób jeszcze możesz zadbać o siebie podczas ciąży oraz w jaki sposób najlepiej wspierać płodowy rozwój dziecka, którego już z niecierpliwością wyczekujesz.

Doppelherz aktiv Mama PREMIUM – zastosowanie i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Mama PREMIUM to standardowy zestaw witamin i minerałów polecanych do przyjmowania kobietom w okresie całej ciąży oraz podczas karmienia piersią. Niestety zbyt rzadko się o tym mówi, że kobieta potrzebuje zwiększenia podaży witamin i minerałów również po urodzeniu dziecka. Karmienie piersią jest bowiem wyczerpujące dla organizmu matki w sposób porównywalny do samej ciąży. W związku z tym oprócz odpowiedniej diety, warto zadbać również o wsparcie w postaci suplementu.

Co zatem daje stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Mama PREMIUM? Przede wszystkim farmaceutyk ten:

  • wspomaga rozwój mózgu i układu wzrokowego u dziecka – dzięki zawartości DHA w dużej dawce (600 mg),

  • jest pomocny w prawidłowym rozwoju łożyska i płodu – dzięki zawartości kwasu foliowego (400 mg),

  • przyczynia się do prawidłowego działania funkcji poznawczych oraz neurologicznych – dzięki zawartości jodu (200 mg),

  • wzmacnia układ krwionośny – dzięki zawartości żelaza (26 mg),

  • sprzyja prawidłowemu rozwojowi kości i zębów – dzięki zawartości witaminy D,

  • dba o prawidłową kurczliwość mięśni, między innymi mięśni macicy – dzięki zawartości magnezu (100 mg).

Doppelherz aktiv Mama PREMIUM – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Mama PREMIUM odbywa się dwufazowo. Pierwszą kapsułkę (w brązowym kolorze) należy zażyć w połączeniu z sytym śniadaniem lub obiadem. Druga natomiast (w kolorze żółtym) powinna zostać spożyta podczas kolacji. Obie kapsułki posiadają nieco inny skład, co pozwala na lepsze wchłanianie witamin i minerałów w jelitach. Zalecane jest stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Mama PREMIUM przynajmniej miesiąc przed planowanym zajściem w ciążę w celu przygotowania organizmu matki na ten szczególny okres w życiu.

Suplement ten może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę czy też cierpiące na nietolerancję glutenu lub laktozy. Przeciwwskazaniem do stosowania jest natomiast występowanie w przeszłości lub prawdopodobieństwo wystąpienia obecnie alergii na którykolwiek ze składników leku.

Doppelherz aktiv Mama PREMIUM – czy to wystarczy?

Ciąża powinna być dla każdej kobiety magicznym czasem, wypełnionym miłym dla przyszłej matki planowaniem oraz porządnym wypoczynkiem. Podczas oczekiwania na narodziny dziecka należy zatem szczególnie dbać nie tylko o prawidłową dietę czy regularną aktywność fizyczną, ale także o to, aby pozostawać w dobrym humorze. Należy zatem unikać wszelkiego rodzaju czynników stresogennych oraz sytuacji przykrych, które mogą wywołać zły nastrój czy też przygnębienie.

Aby osiągnąć zdrowie oraz spokój ducha w trakcie ciąży, należy jednak przede wszystkim zadbać o odpowiednią podaż witamin i minerałów. Udowodniono bowiem i nie jest to chyba w obecnych czasach wiedza obca żadnemu człowiekowi, że organizm dobrze odżywiony to organizm mniej podatny na złe humory oraz na choroby różnego rodzaju. Jeżeli zatem pragniesz spędzić ten czas spokojnie i w zdrowiu, zadbaj o siebie. Częścią zdrowej diety oraz stylu życia są w ciąży także odpowiednie suplementy diety. Jeżeli jednak masz wątpliwości, jakie wybrać, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, czy Doppelherz aktiv Mama PREMIUM będzie dla ciebie odpowiednim wyborem. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi on racjonalnego odżywiania!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >