Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Lekarz oferował darmowy botoks w zamian za seks. Teraz może stracić uprawnienia do wykonywania zawodu
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 16.04.2024 10:30

Lekarz oferował darmowy botoks w zamian za seks. Teraz może stracić uprawnienia do wykonywania zawodu

Botoks,  dr Tijion Esho
Fot. Freepic

42-letni lekarz oferował jednej ze swoich pacjentek zabiegi z użyciem botoksu w zamian za… seks. Brytyjski trybunał zajmujący się rozpatrywaniem skarg przeciwko medykom bada dokładnie sprawę dr Tijiona Esho.  

Mężczyzna może stracić uprawienia do wykonywania swojego zawodu. Sam zainteresowany jednak zaprzecza prawdziwości stawianych mu zarzutów.

Medialny lekarz oferował darmowy botoks pacjentce, w zamian za seks

Medical Tribunal  Practitioners Service (MPTS) to brytyjski trybunał orzekający w sprawach tamtejszych lekarzy. Obecnie badana jest przez niego sprawa doktora Tijiona Esho. Mężczyzna miał oferować darmowe zabiegi botoksu w zamian za kontakty seksualne. Choć na niedawnym przesłuchaniu 42-letni lekarz przyznał, że łączyła go z pacjentką “niestosowna relacja”, zaprzeczył prawdziwości ustaleń brytyjskiego trybunału.

Trzy lata temu między Esho i pacjentką miało dojść do seksu w prowadzonej przez niego klinice medycyny estetycznej w Newcastle. Kobieta w zamian za seks miała otrzymać bezpłatny zabieg botoksu. Medical Tribunal  Practitioners Service podkreśla, że nie był to jedyny raz, gdy para odbyła ze sobą stosunek w klinice.

Sanatoria drożeją od maja. Wiemy, jakie będą stawki Oksykodon – działanie, przeciwwskazanie, skutki uboczne. Kto może stosować lek?

Co pisał lekarz w wymienianych wiadomościach z pacjentką?

Jak podawała brytyjska telewizja Sky News, podczas przesłuchania mężczyzny odczytane zostały wybrane wiadomości, jakie lekarz wymieniał ze swoją pacjentką. W jednej z nich lekarz miał napisać, że gdyby zaoferował jej zabieg w zamian za seks, “złamałby kodeks lekarza”. 

Potem jednak dodał, że damowy zabieg botoksu w zamian za stosunek płciowy, może “ujść mu na sucho”. Sprawa obecnie jest w toku. Jeszcze w tym miesiącu trybunał rozstrzygnie, czy lekarz będzie miał ograniczone uprawnienia wykonywania zawodu.

Kim jest Tijion Esho?

Esho to lekarz dość znany i medialny lekarz w Wielkiej Brytanii. Na co dzień gości w charakterze eksperta na antenie takich stacji jak E4 czy BBC. Poza tym prowadzi sieć Esho Clinic. Swoje placówki ma w Londynie, Liverpoolu oraz Dubaju. Karierę w medycynie Tijion rozpoczął od bycia stażystą chirurgicznym. Był też lekarzem rodzinnym, lecz ostatecznie postawił na założenie swojej kliniki Le Beau Ideal Lifestyle Clinic. W 2013 r. zmienił nazwę na klinikę ESHO z lokalizacjami w Londynie oraz Newcastle upon Tyne. 

Na początku 2016 r. Esho wprowadził na rynek narzędzie do powiększenia ust. Placówka  zaangażowana była też w pionierskie nowo opracowane techniki i metody laserowego odmładzania skóry. W październiku 2016 r. Esho we współpracy z Church Pharmacy i Cosmetronic, uruchomiło tzw “klinikę charytatywną”, zapewniającą leczenie korekcyjne pacjentom, którzy przeszli nieudane zabiegi kosmetyczne, lub też zmagają się z poważnymi oszpeceniami, bliznami czy deformacjami.

Źródło: Sky News/ BBC

Czytaj też:

Leżał pod szpitalem, nikt do niego wyszedł. Lekarze kazali dzwonić po karetkę

Do tych specjalistów pójdziesz bez skierowania. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany

Przełomowe badania leku na raka trzustki. Znamy rezultaty
 

Tagi: lekarze botoks