Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Naturalne bogactwo witamin i minerałów w proszku, w tabletkach i kapsułkach
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 06.11.2020 01:00

Naturalne bogactwo witamin i minerałów w proszku, w tabletkach i kapsułkach

Terranova Health - suplementy diety
Pacjenci

Świadomość ekologiczna z roku na rok wzrasta na całym świecie. Grupa wegetarian i wegan staje się coraz większa. Coraz więcej ludzi odnajduje źródło zdrowia w ziołach i ekologicznych uprawach. Nieliczni producenci suplementów diety, np. Terranova Health, także decydują się na całkowicie naturalny skład przyjazny dla wegetarian i wegan.

Naturalny skład i unikalny proces produkcji

Co to znaczy, że suplementy diety mają naturalny skład odpowiedni dla wegetarian i wegan? Na skład wegańskich suplementów diety powinniśmy spojrzeć na dwa sposoby:

  1. Nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego.

  2. Uzupełniają niedobory składników odżywczych wynikające z restrykcyjnej diety wegańskiej i wegetariańskiej.

Np.: Wegańska witamina D3

Zawsze sprawdzajmy, czy producent podaje skład suplementu diety. Nad składem produktów i dopuszczeniem ich do sprzedaży w Polsce czuwa Główny Inspektorat Sanitarny, organ centralny Państwowej Inspekcji Sanitarnej, działając zgodnie z art. 3 ust.3 pkt 39 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Wieloskładnikowe suplementy diety

Wybierając suplementy diety, zwracajmy uwagę na ich skład. Stephen Terrass, w 2008 roku stworzył markę Terranova Health, której filozofia zakłada produkcję wyłącznie 100% naturalnych suplementów diety o unikalnie dobranym wegańskim składzie. Także procesy pozyskiwania i obróbki składników wykorzystywanych do przygotowania suplementów diety zakładają użycie najlepszej jakości roślin, owoców i warzyw pochodzących z wyselekcjonowanych upraw i poddawanych procesowi liofilizacji. Co ważne: w uprawach tych używa się wyłącznie środków ochrony roślin i nawozów dopuszczonych przez USDA NOP lub wymienionych w rozporządzeniu UE nr 889/2008.

Weźmy na przykład skład jednego z preparatów marki Terranova Health, Jagody supermieszanka:

Warto zwrócić uwagę na to, że producent szczegółowo wymienia skład jakościowy i ilościowy, włączając składniki mieszanki mikroflory i enzymy trawienne.

Czym są liofilizowane warzywa i owoce?

Liofilizacja to metoda, w której suszy się zamrożone substancje. Dzięki niej przedłuża się trwałość i jednocześnie zachowuje się wartości odżywcze warzyw i owoców, nie tracąc zawartych w nich, wrażliwych na wysokie temperatury, witamin i minerałów. 

Terranova Health w Polsce i na świecie

Założyciel i twórca marki, Stephen Terrass, zainicjował projekt produkcji całkowicie naturalnych i czystych suplementów diety. Standardy procesów liofilizacji oraz ekologicznych upraw zostały opracowane jako owoc przyjaźni z Edem Alstatem, farmaceutą i lekarzem medycyny naturalnej, prowadzącym pionierską farmę ekologiczną w Stanach Zjednoczonych. Obaj panowie byli zafascynowani bogactwem składników odżywczych zawartych w owocach, warzywach i ziołach oraz techniką suszenia składników w niskich temperaturach. Więcej informacji o założycielu i historii marki znajdziesz na stronie: https://terranovahealth.pl  

W Polsce marka cieszy się zaufaniem a Terranova Health postrzegana jest jako firma z zasadami, która na pierwszym miejscu stawia zdrowie człowieka oraz osiągnięcie maksymalnej naturalnej skuteczności, wszechstronności i równowagi w swoich preparatach.

W ofercie znajdziemy produkty rekomendowane jako uzupełnienie diety dzieci, kobiet, mężczyzn oraz osób aktywnych. >zobacz wszystkie produkty<  

Ciekawą propozycją są preparaty w formie proszku, który możemy dodać do napojów, koktajli mlecznych (także z mlek roślinnych), smoothie i ciasteczek raw. Do ich przygotowania możemy wykorzystać także kapsułki. Zobacz zdrowe propozycje kulinarne

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Tagi: Apteka Zdrowie