Pacjenci.pl Uroda i pielęgnacja Otoplastyka, czyli korekcja uszu
Canva

Otoplastyka, czyli korekcja uszu

19 marca 2022
Autor tekstu: Barbara Daszuta

W ciągu ostatnich 16 lat korekcja uszu stała się niemal tak samo popularna, jak zabieg podcięcia wędzidełka języka. Zarówno odstające uszy, jak za krótkie wędzidełko to poważny problem, który niszczy komfort fizyczny i psychiczny. Już w dzieciństwie odstające uszy są przyczyną kompleksów, odrzucenia przez grupę, nadmiernej nieśmiałości, co z kolei rzuca cień na życie dorosłe.

Ceny i rodzaje zabiegów > znajdziesz tutaj <

Psychologowie potwierdzają, że osoby z odstającymi uszami mają utrudnione relacje, obniżoną pewność siebie, często nie są zdolne do publicznych wystąpień i bezpośredniego kontaktu (np. z klientami lub partnerami biznesowymi), a przez to mają znacznie utrudnioną karierę zawodową i życie osobiste. Należy zaznaczyć, że kompleksy wywołane wadami i niedoskonałościami fizjonomii mają także znaczący wpływ na pogorszenie samopoczucia u osób z tendencją do depresji.

Problemów związanych z odstającymi uszami szczególnie nie wolno lekceważyć u dzieci i młodzieży. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, młodzież staje się szczególnie wrażliwa a potrzeba akceptacji i przynależności do grupy wydaje się być bardzo wysoko w hierarchii.

Zabieg korekcji odstających uszu można wykonać już po 6-7 roku życia, kiedy chrząstki dziecka osiągają swoją formę i kształt uszu nie będzie się już istotnie zmieniał.

Zdaniem psychologów, zaburzenia psychiczne, fobie i problemy emocjonalne, najczęściej mają swoje źródło w traumach z dzieciństwa. W okresie edukacji szkolnej, dziecko jest pozbawione bezpośredniej ochrony rodziców, a nauczyciele i opiekunowie grup nie mają możliwości kontrolowania ewentualnych nieprawidłowości w zachowaniach dzieci i młodzieży. Dodatkowym problemem jest fakt zatajania kompleksów i prześladowania. Wyśmiewane przez grupę odmienne fizjonomicznie dziecko płacze w ukryciu wstydząc się swojego wyglądu także przed rodzicami i nie chcąc sprawiać rodzinie kłopotu. To właśnie rude włosy, piegi, odstające uszy, otyłość lub okulary są najczęstszymi powodami do odrzucenia dziecka przez grupę rówieśników. Czujny rodzic będzie uważnie obserwował swoje dziecko, ale nawet w szczerej rozmowie przy najlepszych relacjach rodzic-dziecko niekoniecznie dowiemy się jak dużym problemem jest wstydliwa odmienność.

Do poradni psychologicznych zgłaszają się osoby dorosłe cierpiące na kompleksy, które nawet będąc w udanym związku z kochającym partnerem, nie mogły zaakceptować swojego niedoskonałego wygląd. Głównymi konsekwencjami zaniedbania kompleksów w okresie dojrzewania są: nieudane życie osobiste, porzucona kariera zawodowa związana z publicznymi wystąpieniami.

Korekcja uszu staje się coraz bardziej popularna

Na wzrastającą popularność zabiegów wpływa ich coraz niższy koszt > przykładowe ceny <  i dostępność gabinetów. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość rozłożenia spłaty zabiegu w ratach. Dzięki temu coraz więcej osób może raz na zawsze pożegnać koszmar z dzieciństwa i osiągnąć pełnię samoakceptacji zyskując pewność siebie i trwale odmieniając swoje życie na lepsze.

Jakie efekty daje korekcja uszu? > Zobacz galerię zdjęć <

Jakie są rodzaje zabiegów? > Dowiedz się więcej <

Gdzie najtaniej przeprowadzisz zabieg? > Porównaj ceny w Polsce <

Jak szybko odmienić swoje życie

Nie jesteśmy skazani na kompleksy i warto sobie uświadomić, że jeżeli nie akceptujemy swojego niedoskonałego wyglądu, przeważnie nie ma przeszkód, aby poddać go korekcie. Zabieg korekty odstających uszu nie trwa długo. Po 1-1,5 h będziemy już widzieli pierwsze efekty, które ostatecznie utrwalają się w ciągu pierwszego tygodnia. Tak niewiele dzieli nas od pełnej satysfakcji i zadowolenia. Komfort psychiczny oraz fizyczny odzyskany po korekcie odstających uszu zmienia życie w znacznym i zauważalnym stopniu.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj nas w
autor
Barbara Daszuta

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja