Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Leki Na Odchudzanie

Leki Na Odchudzanie

Kinia Wiczyńska, Ozempic
05.07.2024 12:09 22-letnia influencerka odchudzała się Ozempiciem. Schudła 20 kg i... straciła zdrowie na zawsze

– Miałam o tym nie mówić, ale kiedy byłam w tak poważnym stanie, że groziła mi sepsa, stwierdziłam, że muszą nagrać taki odcinek, żeby Was przestrzec – zaczyna swoje nagranie Kinia Wiczyńska, polska influencerka. 22-latka przyznaje w filmie, że na popularnym leku na odchudzanie schudła 20 kg i... prawie umarła. – Prawdopodobnie już nigdy nie wrócę do normalności. Przy dobrych wiatrach za kilka lub kilkanaście lat – mówi. – Jeśli napiję się alkoholu, umrę. Oto jej historia.

Ozempic, kobieta, efekt jo-jo
04.07.2024 14:58 Odstawiła popularny lek na odchudzanie. Jeden skutek uboczny ją zaskoczył

Ozempic i Vegowy to najskuteczniejsze leki odchudzające dostępne na rynku. W sieci pojawiają się jednak relacje osób, które żałują, że zaczęły je stosować. – Wyglądam gorzej niż wcześniej, mam ochotę zapaść się pod ziemię – mówi jedna z nich.

Kobieta trzyma w ręce strzykawkę z lekiem Ozempic
05.06.2024 10:19 Wiadomo, jak Ozempic zmienia smak. Kolejny skutek uboczny popularnego leku

Pisaliśmy już o ozempicowej twarzy, ozempicowym biuście, a teraz przyszedł czas na ozempicowy język.Ozempic, popularny lek wykorzystywany w leczeniu cukrzycy i otyłości wpływa na odbiór słodkiego smaku, sprawiając, że jest bardziej intensywny i zmniejsza się na niego ochota– takie wnioski płyną z badań słoweńskich naukowców. 

Kobieta w ubraniu trzyma się za pierś, obok lekarka
30.05.2024 07:00 Tak wyglądają piersi po Ozempicu. Lekarze ostrzegają przed "ozempicowym biustem"

Ozempic miał być lekiem na cukrzycę, a okazało się, że świetnie odchudza. Jednak gdy kilogramy znikają zbyt szybko, skóra nie nadążą za tym spadkiem. Efekt widać na przykład na piersiach.Ozempic to obecnie najpopularniejszy lek na odchudzanie. Wykupują go osoby, które cukrzycy nie mają, ale chcą zrzucić parę kilo. Dr Kamila Białek-Galas z CM Sublimed ostrzega, że lek może mieć wiele działań niepożądanych. Niestety są osoby, które zrobią wszystko, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie doceniając ryzyka.

Odchudzanie
19.05.2024 12:10 To miał być genialny lek na odchudzanie. Okazało się, że powoduje raka

Substancje, po które sięgamy celem spalenia tkanki tłuszczowej, nie zawsze są zdrowe dla naszego organizmu. Nawet jeśli efekty się pojawiają, to możemy obciążać organizm i przyczyniać się do rozwoju różnych chorób. Tak jest w przypadku kardaryny, która działa na lepsze wykorzystanie glukozy w organizmie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Powoduje jednak poważne skutki uboczne. 

Koktajl z chia
14.05.2024 09:57 Ten domowy koktajl spala tłuszcz z brzucha w tydzień. Efekt jak po liposukcji

Spalenie tłuszczyku z brzucha lub boczków może być przyjemne, smaczne i zdrowe. Pijąc przez tydzień specjalny koktajl, bardzo prosty i tani w przygotowaniu, można uzyskać efekty niczym po zabiegu liposukcji. Składniki są dostępne w większości marketów, a do przygotowania potrzebujesz jedynie blendera. 

Katarzyna Kucewicz, psycholożka, odchudzanie
03.02.2024 11:48 „Taka młoda, a taka gruba!” – słyszała. Schudła 60 kg i pomaga innym redukować wagę

- W Polsce jest potężna fatobia. Sama jej doświadczyłam – wspomina Katarzyna Kucewicz, psycholożka i psychoterapeutka. Dziś towarzyszy innym w redukcji wagi. Mówi o zastrzykach, które pomagają chudnąć, ale nie każdemu. Podpowiada, jak przestać jeść ze stresu, przetrwać chwile, gdy waga stoi w miejscu.  - Trzeba przejść żałobę za dawnym życiem. „Nie czekam, kiedy przyjedzie czas, kiedy będę mogła zjeść na śniadanie tort, a na obiad pizzę”. – mówi. – Wiedziałam, że muszę schudnąć dokładnie 63 kg żeby dojść do swojego celu – wspomina. To było jej noworoczne postanowienie. Tym razem się udało.Całej rozmowy posłuchacie poniżej, a na koncie Pacjenci na YouTube także innych podcastów:

otyłość
20.11.2023 12:39 Chorujesz na otyłość? Jest nowy program leczenia. Sprawdź, czy możesz skorzystać

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło program pilotażowy dla osób otyłych. To wielka szansa na wielu pacjentów w Polsce. Ale dla tych o bardzo wysokim BMI. Są też inne warunki. Czy możesz się zakwalifikować? Program KOS-BMI 30 PLUS będzie trwał dwa lata. Ma objąć minimum 10 tys. pacjentów, u którym wskaźnik BMI przekracza 30 kg/m2. Jak będzie przebiegał? 

ozempic
26.10.2023 11:42 Kilka osób w szpitalu! Fałszywy Ozempic – są już pierwsze ofiary!

Drgawki, które sprawiły, że musieli zostać hospitalizowani – taki był efekt przyjęcia podrobionego leku na odchudzanie. Ozempic w hurtowych ilościach trafił do aptek w całej Europie. Tłumaczymy, jak rozpoznać fałszywkę.Kilka osób trfiło do szpitala po zażyciu fałszywego leku na odchudzanie. Myślały, że to oryginalny Ozempic. W dodatku wstrzykiwacz z lekiem dostały od nieświadomego niczego lekarza  - pierwsze ofiary podrobionego Ozempiku w Europie. Od kilku dni Główny Inspektorat Farmacueutyczny alarmuje Polaków, żeby uważali na ten lek, bo rynek Unii Europejskiej zalały (bo chodzi o hurtowe ilości) sfałszowane leki na odchudzanie - chodzi o Ozempic. Pacjenci z drgawkami i silnym spadkiem glukozy we krwi trafili do szpitali w Austrii. Tamtejszy resort zdrowia natychmiast podał to do wiadomości publicznej, a news podchwyciły europejskie media, m.in. BBC, bo podrobiony lek dla chorych z cukrzycą jest stosowany przez wiele osób także, jako lek odchudzający. A ze względu na swoją popularność, jest także masowo podrabiany. 

apteka alert
22.10.2023 09:00 Jak rozpoznać sfałszowany Ozempic? Kluczowe te 3 rzeczy:

GIF pilnie wycofuje Ozempic ze sprzedaży - podróbki, które trafiły do aptek. Ostrzega, że “zagraża zdrowiu i życiu”. Sprawdź, czy Twój lek nie jest fałszywką. Podróbki Ozempicu, leku dla osób z cukrzycą, który jako lek na odchudzanie stosują coraz częściej osoby zdrowe, w hurtowej ilości trafiły do aptek w Europie. Jak odróżnić Ozempic prawdziwy od sfałszowanego, którego przyjęcie może być groźne dla zdrowia, a nawet życia?Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że w aptekach krajów Unii Europejskiej pojawił się podrobiony Ozempic i tłumaczy, jak odróżnić, czy ten, który kupiliśmy jest prawdziwy czy fałszywy. Kluczowe są trze rzeczy - przeczytaj i zobacz zdjęcia prawdziwego i sfałszowanego Ozempicu i znajdź szczegóły, którymi się różnią (czy nie przypomina Ci to zabawy z dzieciństwa - "znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się dwa pozornie identyczne obrazki?)

Bosacka
19.10.2023 13:34 Katarzyna Bosacka o jadłowstręcie w reakcji na stres. A nowa książka dziennikarki już jest!

Fani Katarzyny Bosackiej zauważyli, że w ostatnich miesiącach dziennikarka bardzo schudła. Przyznała, że rzeczywiście straciła 15 kg, ale nie w wyniku diety, tylko jadłowstrętu w reakcji na stres w życiu osobistym. Dziennikarka ma teraz intensywny czas, bo promuje swoją najnowszą książkę. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

Adele odchudzanie
18.10.2023 09:05 Lek na odchudzanie, stosowany przez Adele, skuteczniejszy niż popularny Ozempic!

Tym lekiem odchudzali się Elon Musk i Adele. Miał, tak, jak ozempic być lekiem dla chorych na cukrzycę. Objawem „ubocznym”, także w przypadku tego leku okazała się utrata wagi pacjentów. Odchudzający się nim tracą nawet 24 procent masy ciała! – pokazują najnowsze badania naukowców ogłoszone na konferencji ObesityWeek 2023.Okazało się, że pacjenci przyjmujący raz w tygodniu zastrzyk tyrzepatidu stracili nawet do 24 procent masy ciała w ciągu 84 tygodni. Wyniki z konferencji podał portal GeekWeek.Interia.pl

lekarz
03.10.2023 07:48 Ozempic ma konkurencję. Oba leki zawierają semaglutyd. Pomagają nie tylko w odchudzaniu?

W Polsce można go kupić od dwóch miesięcy. Odchudza, ale budzi kontrowersje. Jest bardzo drogi. Jedno jest pewne - substancja czynna zawarta w leku Ozempic i w Wegovy jest taka sama. To semaglutyd. Mówi się, że jest skuteczna w cukrzycy i odchudzaniu, ale i jako prewencja zawałów i udarów. Jednak wymienia się też wiele skutków niepożądanych, w tym nawet myśli samobójcze.Wegovy, (substancja czynna do semaglutyd) stosowany do redukcji masy ciała dotąd dostępny był wyłącznie w Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Wegovy był jednym z najbardziej wyczekiwanych leków odchudzających w Polsce. Czy to oznacza, że wkrótce nastąpi jego masowy wykup? Europejska Agencja Leków (EMA) wskazała  na zagrożenia, które może spowodować stosowanie preparatu.