Pacjenci.pl > Zdrowie > Climea Forte
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:26

Climea Forte

Climea Forte
pixabay.com

Climea Forte – wskazania

Climea Forte nie jest lekiem, lecz suplementem diety, który łagodzi uciążliwe objawy menopauzy. W skład preparatu wchodzą witaminy oraz wyciągi roślinne. W 1 tabletce znajduje się 50 mg izoflawonów z nasion soi, 30 mg wyciągu z szyszek chmielu, 10 mg wyciągu z nasion lnu, 400 mg wapnia, 5 µg witaminy D3, 1,4 mg witaminy B6, 12 mg witaminy E oraz 0,2 mg kwasu foliowego. Oprócz tego każda tabletka posiada substancję wypełniającą (celulozę) i glazurującą (hydroksypropylometylocelulozę) Charakterystyczne objawy menopauzy są związane z obniżeniem aktywności hormonów płciowych wytwarzanych w jajnikach. Mogą wówczas wystąpić uderzenia gorąca, poty nocne, problemy ze snem, wahania nastroju, zmniejszenie elastyczności skóry, przyrost masy ciała i jednoczesne obniżenie gęstości kości z powodu osteoporozy.

Climea Forte – dawkowanie

W opakowaniu znajduje się 30 tabletek, przeznaczonych do podawania doustnego. Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki, 2 razy dziennie. Suplement diety może być podawany maksymalnie przez okres 6 miesięcy. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości, dawkowanie należy przerwać i skonsultować się z lekarzem. Nie jest wskazane przekroczenie zalecanej dziennej porcji suplementu, ponieważ nie zwiększa to skuteczności tabletek Climea Forte, a może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Produkt powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. W skład preparatu wchodzi soja, która może powodować uczulenie.

Climea Forte – działanie

Dzięki właściwościom substancji zawartych w wyciągu z lnu, szyszki chmielu i soi powyższe objawy ulegają zredukowaniu. Witamina D3, niezbędna dla prawidłowej pracy układu odpornościowego, jest odpowiedzialna za regulowanie gospodarki fosforowo-wapniowej, zwiększenie przyswajalności wapnia i fosforanów w jelitach a także reguluje proces mineralizacji kości, skutecznie chroniąc przed osteoporozą, która rozwija się szybciej, w przypadku niedoborów tej witaminy. Natomiast witamina B6 bierze udział syntezie neuroprzekaźników i karnityny, a jej braki grożą zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego i mogą przyczynić się ro rozwoju depresji, zapalenia nerwów, obniżonego samopoczucia i przewlekłego zmęczenia. Climea Forte ułatwia kontrolę nad masą ciała, niweluje zmęczenie i reguluje stężenie cholesterolu we krwi. Kwas foliowy zawarty w preparacie usprawnia procesy krwiotwórcze a witamina E, jako silny przeciwutleniacz, zabezpiecza komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Climea Forte – przeciwwskazania i środki ostrożności

Suplement diety nie może być przyjmowany w przypadku nadwrażliwości na jeden ze składników. Nie jest zalecone stosowanie produktu przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Kobiety w trakcie leczenia choroby nowotworowej powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem dawkowania. Climea Forte jest suplementem diety, oznacza to, że stanowi jedynie uzupełnienie zbilansowanego trybu życia, opartego na zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, nie może być jednak wykorzystywany, jako jego całkowity zamiennik. Brakuje danych na temat wpływu suplementu diety na zdolność obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów. Nie ma informacji o interakcji preparatu z innymi lekami. Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie suplementacji nie zostały klinicznie przebadane. Zawarta w produkcie żółcień chinolinowa i żółcień pomarańczowa FCF wpływa negatywnie na koncentrację i skupienie u dzieci. Producentem suplementu jest Aflofarm Farmacja Polska.

Tagi:
Polecane