Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na sen – sposób działania i rodzaje preparatu

Pixabay

Doppelherz aktiv Na sen – sposób działania i rodzaje preparatu

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów farmaceutycznych, których zadaniem jest ułatwiać zasypianie. Wśród nich znajdują się również dwa rodzaje suplementów Doppelherz aktiv Na sen. Sprawdź, czym się od siebie r&oacute

Suplement diety Doppelherz aktiv Na sen polecany jest osobom, które doświadczają trudności w zasypianiu. Sprawia on, że łatwiej jest się odprężyć, wyciszają, a dzięki zawartości chmielu i melisy zapewniają dobre samopoczucie po przebudzeniu. Kłopoty ze snem mogą mieć wiele przyczyn i nie każda z nich powinna być „wyciszana” przy pomocy suplementów, zamiast leczona przez specjalistę. Właśnie dlatego w niniejszym artykule będziesz mógł zorientować się, w jakich sytuacjach powinieneś udać się do lekarza oraz w jaki sposób dokładnie działa preparat Doppelherz aktiv Na sen. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na sen – charakterystyka i działanie

Istnieją dwa rodzaje preparatów wspomagających zasypianie tej samej firmy. Są to Doppelherz aktiv Na sen oraz Doppelherz aktiv Na sen FORTE. Do składu podstawowego obu suplementów zaliczają się:

  • wyciąg z szyszek chmielu zawierający bioflawonoidy, które pomagają w zasypianiu oraz w utrzymaniu głębokiego snu,

  • lawenda i melisa działające odprężająco i ułatwiające zasypianie,

  • witamina B6 sprzyjająca prawidłowej pracy układu nerwowego oraz minimalizowaniu skutków zmęczenia.

To, co wyróżnia preparat Doppelherz aktiv Na sen FORTE, to dodatkowa zawartość magnezu, który wspomaga zachowanie prawidłowych funkcji psychicznych oraz minimalizuje skutki zmęczenia, a także melatonina, która stanowi naturalny regulator rytmu dobowego u człowieka. Zawarta w tym preparacie dawka 1 mg skutecznie skraca czas zasypiania.

Zadaniem obu preparatów jest nie tylko ułatwianie zasypiania, ale także odprężenie i wyciszenie przed snem, ponieważ nadmiar bodźców, które odbieramy przez cały dzień, oraz gonitwa myśli bardzo często towarzyszą nam nie tylko późnym wieczorem, ale również w nocy, przez co ciężko osiągnąć nam „prozdrowotny nastrój” przed snem. Grupą, której zalecane jest przyjmowanie preparatu, są także osoby doświadczające nadmiaru stresu, przemęczone. Wdrażany pod kontrolą lekarza może także być dobrym i jednocześnie bardzo delikatnym wsparciem w depresji połączonej z epizodami bezsenności.

Doppelherz aktiv Na sen – stosowanie

Stosowanie preparatów Doppelherz aktiv Na sen jest bardzo łatwe. Wystarczy przyjmować 1 tabletkę na około godzinę przed planowanym pójściem spać. Należy popić ją wodą, jednak nie przesadną ilością. Przed snem lepiej unikać dużych ilości płynów, aby nie wybudzać się niepotrzebnie przez nocne wędrówki do łazienki. Pełny efekt działania suplementu można dostrzec po około 2-3 tygodniach codziennego stosowania.

Preparat Doppelherz aktiv Na sen może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz nietolerujące glutenu czy laktozy. W przypadku ciąży czy karmienia piersią lub chęci podania farmaceutyku osobie poniżej 18. roku życia należy skonsultować się z lekarzem internistą. Poważnym przeciwwskazaniem do stosowania Doppelherz aktiv Na sen jest uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Doppelherz aktiv Na sen – czy to wystarczy?

Jeżeli planujesz stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na sen, weź pod uwagę, czy twoje problemy ze snem wynikają z przejściowych komplikacji czy też mogą być objawem jakiejś konkretnej choroby. Preparaty tego typu nie rozwiązują bowiem źródła problemu, łagodzą jedynie objawy. Zaburzenia snu mogą być symptomem wielu schorzeń o podłożu autoimmunologicznym, takich jak nadczynność czy niedoczynność tarczycy, lub psychosomatycznych, takich jak depresja czy nerwica. Nie warto zatem ignorować przedłużającej się bezsenności. Tym bardziej, że w wymienionych przypadkach potrzebne jest leczenie specjalistyczne, a nie suplementy diety, które mogą do niego stanowić jedynie dodatek.

Gdy doświadczamy jakichkolwiek zaburzeń snu, warto zacząć „dochodzenie” do źródła problemu, zaczynając od weryfikacji naszej diety pod kątem wartości odżywczych. Warto wówczas również sprawdzić, czy nie spożywamy zbyt dużo cukru i innych substancji pobudzających takich jak kofeina. Następnie można zastanowić się, jaką aktywność fizyczną moglibyśmy wprowadzić do swojego życia. Nawet krótkie, ale intensywne wieczorne marsze mogą zadziałać zbawiennie dla zdrowia.

Zanim zaczniesz stosować preparat Doppelherz aktiv Na sen przyjrzyj się także swoim wieczornym nawykom. Postaraj się nie spędzać czasu przy ostrym, sztucznym świetle, ogranicz spożycie używek (alkoholu i papierosów), nie siedź przed ekranem komputera czy telefonu, a także wywietrz porządnie pokój i zmień pościel na świeżą. Lekarze twierdzą, że zmiana nawyków pomaga w większości przypadków. Powodzenia!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >