800 plus to ogromne wsparcie dla tysięcy rodzin w Polsce. Niektórzy rodzice jednak zdziwią się, kiedy dostaną od ZUS tylko 400 zł i może stać się to nawet, jeśli wcześniej dostawali pełne świadczenie. Kogo dotyczą te zmiany?
W zeszłym roku wprowadzono pierwsze ograniczenia w prawie do świadczenia 800 plus. Od lipca 2024 roku dodatkowe fundusze nie przysługują wszystkim dzieciom. Kogo objęły zmiany i ile dzieci straciło pieniądze? Już wiadomo.
Wyższe świadczenie pielęgnacyjne w przyszłym roku jest już pewne. Rząd deklaruje, że od 1 stycznia 2025 roku kwota przyznawana świadczeniobiorcom będzie wyższa. Komu przysługuje świadczenie pielęgnacyjne i czy by je otrzymywać konieczne jest złożenie wniosku? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Resort rodziny już kilka miesięcy temu zapowiedział zmiany w funduszu alimentacyjnym. Choć reforma miała wejść w życie w październiku, to czas się wydłużył. Rząd dopiero w listopadzie przyjmuje projekt ustawy. Kiedy rodzice mogą spodziewać się większej kwoty z funduszu alimentacyjnego? Odpowiadamy.
Rozliczając się z fiskusem warto wiedzieć, co można sobie odpisać od podatku. Rodzice mogą skorzystać z ulgi na dziecko. Kwoty to wysokość kilku tysięcy złotych. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Jakich?
Rząd postanowił wprowadzić nowe formy wsparcia dla osób poszkodowanych przez niedawną powódź, która przeszła przez południową Polskę. Wśród dodatkowych form znalazł się zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8.Świadczenie ma na celu ułatwienie rodzicom opieki nad dziećmi w tym trudnym czasie podnoszenia się po powodzi. Senat uchwalił nową ustawę powodziową. Wprowadza ona mnóstwo zmian, które mają na celu pomoc wszystkim poszkodowanym przez klęskę żywiołową.
Dwie kreski na teście ciążowym czasami oprócz radości przynoszą też wielkie zmartwienie. Zwłaszcza wtedy, kiedy kobieta nie planowała powiększać rodziny, bo nie ma stabilnej sytuacji zawodowej. I nie chodzi wcale o to, by mieć pracę, do której można wrócić po urlopie macierzyńskim, ale o to, aby mieć się z czego utrzymać w trakcie ciąży i już po porodzie.Co się dzieje, gdy kobieta zachodzi w ciążę, a jej umowa o pracę się kończy? Te kwestie reguluje artykuł 177 § 3 Kodeksu Pracy. Przepisy są tutaj bezwzględne. Umowa o pracę na czas określony zostanie przedłużona do dnia porodu, ale tylko pod jednym bardzo ważnym warunkiem.