Pacjenci.pl Uroda i pielęgnacja Dodaję do szamponu i myję włosy jak zawsze. Dzięki temu patentowi rosną jak szalone
Fot. Canva

Dodaję do szamponu i myję włosy jak zawsze. Dzięki temu patentowi rosną jak szalone

1 października 2024
Autor tekstu: Adrianne Mazurek

Wypadanie włosów to problem dość powszechny, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy brakuje na witamin i minerałów, które latem dostarczamy wraz ze świeżymi owocami i warzywami. Jest jednak pewien sposób, banalnie prosty - wystarczy dodać to do szamponu, a cebulki włosów będą odżywione. Kosmki nie tylko nie będą wypadać, ale też się wzmocnią.

Co dodać do szamponu, żeby wzmocnić włosy?

Stres, zanieczyszczenia powietrza, monotonna dieta, niedobory witamin i minerałów - wszystko to sprawia, że włosy są przesuszone i matowe. Dodatkowo, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym mogą wypadać. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na to, aby kosmki były dobrze odżywione, a także - szybciej rosły.

Dodaj do szamponu… olej rycynowy . To preparat dostępny w każdej aptece, kosztuje kilka złotych. Olejek rycynowy jest znany ze swoich właściwości wspomagających porost włosów od lat. Można z powodzeniem dodać kilka łyżek do szamponu i dobrze wstrząsną butelką. Codzienne mycie głowy taką mieszanką sprawi, że włosy będą wyraźnie odżywione, a z czasem także gęstsze. Skutkiem ubocznym może być… poprawa kondycji skórek i paznokci - olej rycynowy świetnie nawilża, dlatego mycie nim głowy pomoże także w poprawie kondycji skóry na dłoniach.

Myjąc głowę takim szamponem warto wmasowywać szampon przez około 10 minut - dodatkowo fundujemy sobie masaż skóry, który poprawia krążenie i ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki włosów są mocniejsze i kosmki przez to mniej wypadają.

- Podstawą pięknych i lśniących włosów jest zdrowa skóra głowy, a złotą zasadą poprawnej pielęgnacji jest używanie szamponu do skóry głowy, a odżywki do włosa - podkreśla dla WP Kobieta Martyna Pobuta, trycholog i psycholog kliniczny. Można dodać również olejek rycynowy do odżywki do włosów, a następnie rozprowadzić ją na całej długości i poczekać 10-15 minut, po czym spłukać.

Drętwieje ci ręka? Czy może masz parestezje? Lekarz wyjaśnia, na czym polega różnica
Nie tylko zimne ręce i nogi. Po tym poznasz, że masz słabe krążenie

Olej rycynowy na całe ciało?

Olejek rycynowy świetnie sprawdzi się na włosy, ale nie tylko. Jest stosowany na zaparcia - przyspiesza perystaltykę jelit, działa przeczyszczająco. Dawniej stosowano go także w celu przyspieszenia akcji porodowej u kobiet rodzących. Olej rycynowy ma właściwości natłuszczające, regenerujące, wzmacniające, łagodzące i zmiękczające - w kosmetyce używa się go do pielęgnacji skóry, paznokci oraz włosów.

Zastosowany w postaci ciepłych okładów łagodzi ból głowy, brzucha i bóle krzyża. W przypadku bólu stóp lub uczucia ciężkości nóg można go wsmarowywać w stopy, co dodatkowo poprawi kondycję skóry. Olej rycynowy jest świetny na popękane pięty , a także na zrogowacenia na kolanach i łokciach. Olej rycynowy łagodzi podrażnienia skóry, przyspiesza gojenie się ran i sprawia, że skóra szybciej regeneruje się po oparzeniach i owrzodzeniach.

Zadbaj o włosy od wewnątrz

Piękne włosy i zdrowe paznokcie nie biorą się znikąd - nawet najlepsza pielęgnacja nie pomoże, jeśli zmagamy się z silnymi niedoborami witamin i minerałów . Jeśli obserwujemy u siebie wyraźne pogorszenie stanu skóry, nadmierną łamliwość paznokci lub wypadanie włosów w nadmiarze, warto przyjrzeć się swojej diecie i wykonać badania krwi. Włosy mogą wypadać z powodu niedoboru żelaza (anemii), niedoborów cynku, witamin z grupy A, E i B.

Zobacz też:

Widoczne oznaki starzenia na rękach. Preparaty z tymi składnikami zniwelują przebarwienia

Oto trzy kultowe maści. Biją na głowę drogie kosmetyki

To prawdziwe żelazko na zmarszczki. Kosztuje złotówkę, ale ty już masz je w kuchni

Spanie w skarpetkach jest dobre dla osób z problemami naczyniowymi. Spróbuj, a nie pożałujesz
Antybiotyki mogą prowadzić do nieswoistych zapaleń jelit. Są nowe badania
Obserwuj nas w
autor
Adrianne Mazurek

Redaktorka prowadząca oraz koordynatorka serwisu Pacjenci.pl. Medyczne nowinki oraz wstydliwe problemy Polaków to coś, o czym lubi pisać najbardziej. Jej celem jest dostarczenie rzetelnej, medycznej wiedzy. W wolnym czasie składa klocki Lego z synami oraz dba o liczną gromadkę swoich zwierząt domowych. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko