Pacjenci.pl Uroda i pielęgnacja Nie wiesz jak odżywić skórę głowy i zapobiec puszeniu się włosów? Rozwiązanie tkwi w tym olejku
Fot. Canva/fascinadora

Nie wiesz jak odżywić skórę głowy i zapobiec puszeniu się włosów? Rozwiązanie tkwi w tym olejku

11 listopada 2024
Autor tekstu: Aneta Paniczko

Produkt, który nawilża cebulki włosów i skórę głowy, dba o strukturę włosów i zapobiega ich łamliwości, a zarazem chroni przed czynnikami zewnętrznymi i wysoką temperaturą – olej konopny. Regularnie stosowany zadba o włosy jak kosmetyki z najlepszych salonów.

Właściwości pielęgnacyjne oleju konopnego

Aby dobrze i kompleksowo zadbać o włosy wiele kobiet sięga po drogeryjne specyfiki, takie jak serum, odżywki czy kremy wygładzające. Ich działanie nie zależy tylko od składników pielęgnujących, ale również od kondycji samych włosów – a właśnie o włosy warto zadbać już od podstaw, czyli samych cebulek.

Badania potwierdzają, że jednym ze skuteczniejszych preparatów pozytywnie wpływających na kondycję włosów jest olej konopny. Ten preparat zawiera kwasy omega-3 i -6, które świetnie odżywiają, dbając jednocześnie o stan skóry. Co więcej, niektóre analizy potwierdzają, że regularne stosowanie preparatów z olejem konopnym może wspomagać wzrost włosów, np. w łysieniu androgenowym.

olejek włosy.png
Fot. Canva/Africa images
Chcesz schudnąć z brzucha? To na pewno nie możesz robić brzuszków
Stylistka ostrzega: Tego nie rób po hybrydzie! Zniszczysz paznokcie

Olej na wypadanie i porost włosów

Jeśli dotychczasowy szampon lub odżywka spełniają swoje zadanie, ale chciałybyśmy, aby ich działanie było bardziej odżywcze, możemy samodzielnie przygotować preparat o podobnych właściwościach jak kosmetyki z drogerii. Wystarczy dodać jedną-dwie łyżeczki oleju konopnego do porcji szamponu, a następnie umyć włosy jak zwykle. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku suchych, puszących się i łamiących włosów. Sam olejek z kolei możemy używać do olejowania włosów lub wzmacniania końcówek.

Na rynku dostępne są również preparaty stworzone wyłącznie z myślą o pielęgnacji włosów, skóry głowy oraz całego ciała (nie zatyka porów). Jest to produkt polecany do stosowania w rutynie pielęgnacyjnej anty-aging, łatwo bowiem wchłania się przez skórę, działa detoksykująco, nawilżająco i przeciwstarzeniowo.

Pielęgnacja włosów jak z salonu

Część kosmetyków na bazie oleju konopnego zawiera również inne naturalne składniki, np. propolis, które dodatkowo odżywiają i regenerują włosy, nadając im piękny zapach. Sam olej konopny niestety nie należy do mistrzów aromaterapii – jego nieco mdły, orzechowy zapach nie każdemu będzie odpowiadać.

Skąd popularność tego specyfiku? Już jakiś czas temu produkty konopne na stałe weszły w naszą codzienność, pojawiają się więc nie tylko jako dodatek do potraw, ale również naturalny składnik pielęgnujący. Zawierają mnóstwo aktywnych składników o działaniu przeciwstarzeniowym i regenerującym: witaminy A, B, C i E, nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, alfa-linolenowy, gamma-linolenowy i olejowy. Pamiętajmy przy tym, że olejek konopny nie lubi światła, dlatego sprzedawany jest w ciemnych buteleczkach. Przechowujmy go z dala od słońca, w temperaturze pokojowej.

Zobacz także:

Co jeść, gdy rozdwajają się paznokcie? O tym składniku nie można zapominać

Dermatolodzy ostrzegają, żeby tych kremów nie łączyć ze sobą! Trend z TikToka niszczy skórę

Najlepsze maści przeciwzmarszczkowe. W ten sposób ujędrnisz skórę

Kwas hialuronowy a botoks. Różnice, zastosowanie i wpływ na zdrowie
Sposób na promienną cerę. Dlaczego warto postawić na dwuetapowe oczyszczanie skóry?
Obserwuj nas w
autor
Aneta Paniczko

Redaktorka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem. Lubi wyszukiwać ciekawostki naukowe i kulinarne oraz dzielić się nimi z innymi – uważa, że każdy powód do merytorycznej dyskusji jest dobry. Z wykształcenia socjolog o specjalizacji medialnej. Miłośniczka wysokich gór i niskich jamników. Aktualnie opiekunka jednego, który lubi pokazywać swój uparty charakter.  

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko