Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Otyłość Brzuszna

Otyłość Brzuszna

otyłość brzuszna

Koktajl z chia
14.05.2024 09:57 Ten domowy koktajl spala tłuszcz z brzucha w tydzień. Efekt jak po liposukcji

Spalenie tłuszczyku z brzucha lub boczków może być przyjemne, smaczne i zdrowe. Pijąc przez tydzień specjalny koktajl, bardzo prosty i tani w przygotowaniu, można uzyskać efekty niczym po zabiegu liposukcji. Składniki są dostępne w większości marketów, a do przygotowania potrzebujesz jedynie blendera. 

dietetyk Milena Nosek
11.05.2024 14:35 Jak schudnąć z brzucha? Wyeliminuj trzy produkty i zbadaj jeden hormon

– Same robienie „brzuszków” nie pomoże – mówi dietetyk Milena Nosek, osobom, które bezskutecznie próbują zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej. Otyłość brzuszna ma wiele przyczyn. Wcale nie tak oczywistych, jak nam się wydaje. Oczywiście temu, kto się z nią zmaga, najprościej jest powiedzieć: „za dużo jesz, za mało się ruszasz”. To oczywiste, że ktoś, kto tyje, spala mniej kalorii, niż ich dostarcza w pożywieniu. Bywają jednak osoby szczupłe, ale „z brzuszkiem”. Co, jeśli mimo stosowania zbilansowanej diety i uprawiania, choćby rekreacyjnie sportu, nie możemy pozbyć się tłuszczu akurat w tym miejscu? 

Kobieta patrzy w lustrze na swój duży brzuch
16.04.2024 16:13 "Brzuch kortyzolowy" to ważny sygnał. Oznacza, że tyjesz ze stresu

Brzuch kortyzolowy to problem, który dotyczy wielu osób. Wbrew pozorom wcale nie muszą one zmagać się z nadwagą, ponieważ pojawia się on na skutek stresu. Po czym go poznać? Czy z brzucha stresowego da się schudnąć?Brzuch kortyzolowy jest twardy, wystający i okrągły. Wiąże się z trzewną tłuszczową, która zwiększa ryzyko miażdżycy i groźnych chorób. Trudno z niego schudnąć, ale jest to możliwe. Podpowiadamy, jak to zrobić.

miasto
26.10.2023 18:08 Tu żyje najwięcej Polaków z otyłością brzuszną. Zgadnij jakie to miasto?

Epidemia otyłości brzusznej - tak można powiedzieć o jednym z polskich miast. Autorzy badań twierdzą, że jest nim Białystok. Do takich wniosków doszli po przebadaniu 2 tysięcy osób. Mimo iż są to wyłącznie cząstkowe wyniki, to prognozy naukowców nie są optymistyczne.