Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda I Pielęgnacja

Uroda I Pielęgnacja

uroda i pielęgnacja, włosy

Scarlet Johansson (typ urody wiosna), Angelina Jolie (typ urody lato), Julia Roberts (typ urody jesień), Kim Kardashian (typ urody zima)
23.05.2024 10:09 Wiosna, lato, jesień, zima. Sprawdź, jakim typem urody jesteś i co ci pasuje

Są cztery typu urody: wiosna, lato, jesień, zima. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym. Sprawdź, którym z nich jesteś i dowiedz się, co ci pasuje. Na kobiecą urodę składa się wiele elementów, ale najważniejsze z nich to karnacja, włosy i oczy. Analizując ich paletę kolorystyczną można określić swój typ urody. A po co to robić? Na przykład po to, żeby dobrze dobierać makijaż, kolor włosów, a nawet ubrania. Ta wiedza zmienia życie i sposób postrzegania siebie.

Surferka od tyłu, morze w tle, długie włosy
20.05.2024 15:46 Jak chronić włosy przed słońcem, aby były zdrowe i lśniące? Tak zapobiegniesz ich wysuszeniu latem

Lato nie musi oznaczać suchych i stywnych włosów. Dzięki naszej rutynie pielęgnacyjnej Twoje włosy będą wyglądały świetnie nie tylko w styczniu i lutym, ale również w czerwcu, lipcu i sierpniu. Oto kilka wskazówek, jak ujarzmić swoje włosy, by się nie puszyły, były miękkie i lśniące. 

Pastelowe wielokolorowe paznokcie
14.05.2024 16:47 To najmodniejszy manicure na maj. Te paznokcie wyglądają wiosennie i świeżo

Wiosna za pasem, a wraz z nią maj – jeden z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych miesięcy w roku. I takie też są majowe trendy, jeśli chodzi o paznokcie – pełne kolorów! Ten manicure będzie najmodniejszy w maju 2024 roku – energetyczny i odważny, jak nasze wiosenne plany.

moda lat 80.
06.04.2024 08:25 Ten trik z lat 80. robi furorę. Dodaje włosom objętości

Prosty sposób stylizacji włosów, który dodaje objętości? Tak! A do tego nie niszczy włosów. Znany stylista, Matthew Newman, przypomniał wszystkim opcję stylizacji, która była bardzo popularna w latach 80. Do jej wykonania potrzebne są tylko: szczotka do włosów, lakier oraz suszarka z zimnym nawiewem. Efekty? Oszałamiające. 

laminacja rzęs
13.03.2024 17:38 Domowy zabieg na uniesienie rzęs. Działa jak laminacja, kosztuje grosze

Uniesione, długie rzęsy z dużą objętością i to wszystko bez kropli tuszu? Okazuje się, że jest to możliwe, a do realizacji tego zabiegu potrzebujemy tylko trzech rzeczy, które albo kosztuję grosze, albo mamy je w swoim domu.Domowy lifting rzęs robi furorę w sieci. Będziesz potrzebować do niego wazeliny, szczoteczki i zalotki. Możliwe, że już nigdy nie użyjesz maskary. 

Włosy a mróz
09.01.2024 17:35 Podczas mrozów zadbaj o włosy. Pamiętaj o tych witaminach

Zima to trudny czas nie tylko dla naszego zdrowia, które nieustannie narażone jest na walkę z przeróżnymi patogenami, ale i dla naszej urody. Tej pory roku nie lubią szczególnie włosy. Zaduszone pod czapką, bez dostępu do świeżego powietrza, przetłuszczają się, tracą blask, robią się łamliwe i po prostu słabe. Co zrobić, by jakoś je odżywić i zregenerować? Jest na to kilka sposobów.

Leki a alkohol
09.01.2024 14:47 Tych leków nigdy nie łącz z "procentami". Wymieniamy najgroźniejsze zestawienia

Lekarstwa i tak zwane napoje wyskokowe to nigdy nie jest dobre połączenie. Jednak niektóre interakcje są szczególnie niebezpieczne. Istnieją leki, które w tym duecie tworzą mieszankę niebezpieczną dla naszego zdrowia, a nawet życia. Szczególną uwagę trzeba zwrócić, np. na niektóre antybiotyki.