Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > 4-miesięczne dziecko w stanie ciężkim. Matka i jej partner usłyszeli zarzuty
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 23.10.2023 17:36

4-miesięczne dziecko w stanie ciężkim. Matka i jej partner usłyszeli zarzuty

niemowlę w szpitalu
canva.com

Do rzeszowskiego szpitala trafiła czteromiesięczna dziewczynka maltretowana przez matkę i jej partnera. Oboje trafili do aresztu pod zarzutem znęcania się nad dzieckiem. Stan dziecka jest ciężki. 

Dziewczynka przebywa na oddziale intensywnej terapii

Sprawa ujrzała światło dziennie po tym, kiedy w czwartek wieczorem niemowlę przewieziono karetką ze szpitala w Jaśle do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tomasz Warchoł, rzecznik rzeszowskiego szpitala przekazał PAP, że u dziewczynki stwierdzono zespół dziecka maltretowanego. 

"Dziewczynka była nadpobudliwa i lękliwa" – powiedział Tomasz Warchoł.

"Dziewczynka miała złamania rąk i nóg. Została zoperowana, następnie trafiła na oddział neurologiczny z uwagi na wykryte urazy głowy. Aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki". –  przekazał PAP rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie.

Projekt bez nazwy - 2023-10-23T173430.784.png

Leki refundowane. Nowa lista od 1 listopada! Sprawdź, czy Twój lek się załapał GIF wycofuje maść do oczu w trybie pilnym! Zagraża zdrowiu pacjentów

Mężczyzna nie przyznaje się do winy

20-letnia matka dziecka, Magdalena K. została zatrzymana przez policję w piątek w szpitalu. Jej partnera, 25-letniego Artura K. zatrzymano w domu we wsi Łubno-Opace w gminie Tarnowiec.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Jaśle. W sobotę matka dziecka i jej partner zostali przesłuchani. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

"Oboje złożyli obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu, matka przyznała się częściowo. Zarzuty dotyczyły znęcania się nad czteromiesięczną dziewczynką oraz spowodowania u niej obrażeń ciała". – przekazała PAP Katarzyna Skrudlik-Rączka, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. 

Trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych

Ze względu na dobro śledztwa, śledczy nie ujawniają szczegółów przesłuchania.  W sobotę, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy, trzymiesięczny areszt.
 

Polecane