Beata Tadla ujawnia, jak schudła 18 kg. Zrezygnowała z tego napoju
Beata Tadla to jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich dziennikarek. 48-latka zachwyca idealną figurą, jednak nie zawsze tak było. Niegdyś, prezenterka przeszła sporą metamorfozę i zrzuciła aż 18 kilogramów. Jak jej się to udało? Gwiazda zdradziła, jakie produkty wyeliminowała ze swojego jadłospisu i jakiego napoju się wystrzega.
„Nie karmić organizm, a odżywiać go. Być tym, co jem"
Beata Tadla przed laty związana była z Telewizją Polską. Prowadziła m.in. główne wydanie „Wiadomości”, program „Dziś wieczorem oraz poniedziałkowe wydania programu śniadaniowego „Kawa czy herbata”. Po długiej przerwie, dziennikarka znów pojawiła na ekranie Telewizji Polskiej, prowadząc „Pytanie na śniadanie” z Tomaszem Tylickim. Prezenterka jest w świetnej formie, a o tym, jak schudła zdradziła w rozmowie z portalem „Super Express”.
Co nie powinno nikogo dziwić, zgrabną sylwetkę Beata Tadla zawdzięcza zmianie nawyków żywieniowych. Dziennikarka zdradziła, jakie produkty wyeliminowała ze swojego jadłospisu. Zrezygnowała m.in. z piwa, które lubiła.
„Nie karmić organizm, a odżywiać go. Być tym, co jem. Zrezygnowałam z mięsa, białego pieczywa, nie jem fast-foodów, smażonych potraw. Od kilkunastu lat nie piję też piwa, które kiedyś lubiłam” - wyznała Beata Tadla w rozmowie z portalem „Super Express”.
"...ponieważ nie lubię siłowni i nie lubię joggingu, to wybieram takie aktywności, które sprawiają mi przyjemność"
Beata Tadla zachwyca zgrabną sylwetką nie tylko dzięki diecie, ale także dzięki aktywności fizycznej. W rozmowie z "Jastrząb Post", dziennikarka wyjawiła, jakie sporty uprawia. Gwiazda przyznała, że nie przepada za siłownią i joggingiem, a aktywność ma sprawiać jej przyjemność. Wybrała więc nordic walking i pływanie, które nie tylko utrzymują ją w dobrej formie, ale są także doskonałym sposobem na relaksację i miłe spędzanie czasu.
„Staram się żyć w zgodzie z własnym organizmem, ponieważ nie lubię siłowni i nie lubię joggingu, to wybieram takie aktywności, które sprawiają mi przyjemność, a do nich należy na pewno nordic walking, bo wtedy mogę słuchać audiobooków, albo podcastów, które uwielbiam. Pływanie, bo wtedy wyłączam się zupełnie ze świata i jest to taki rodzaj medytacji” - powiedziała Beata Tadla w rozmowie z "Jastrząb Post".
Jak zdrowo schudnąć?
Najczęstszą przyczyną nadwagi jest nadmierna podaż energii pochodzącej z pokarmu w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkiem czego zostaje gromadzona w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeśli chcemy zrzucić nadmierne kilogramy, warto dopasować plan żywieniowy do naszych preferencji i potrzeb. Dietetyk uspokaja, że nie musimy całkowicie rezygnować z naszych ulubionych produktów.
„Jeśli lubimy białą bułkę, niech znajdzie się w naszym jadłospisie. Nie zniechęcajmy się, jeśli zdarzy nam się zjeść więcej. Nie rzucajmy naszej diety, bo zjedliśmy dodatkowego batonika czy ciastko.” - powiedziała w rozmowie dla Pacjentów mgr Katarzyna Sobolewska, psychodietetyk Saskamed.
Pamiętajmy, że zdrowe chudnięcie to powolna utrata uwagi. Zbyt restrykcyjna dieta jest nie tylko niezdrowa dla organizmu, ale również często powoduje tzw. efekt jojo, czyli szybkie przybranie na wadze po zakończonej diecie odchudzającej.
Nie zapominajmy też o innych ważnych aspektach, takich jak nawodnienie organizmu, aktywność fizyczna, zredukowanie stresu i odpowiednia ilość snu. Należy podkreślić, że zdrowe nawyki żywieniowe powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a nie tylko przez pewien czas w celu rzucenia zbędnych kilogramów.
„Dieta powinna stanowić jedno z fundamentów zdrowego stylu życia. Nie odżywiamy się tylko dla sylwetki, ale także dla naszego zdrowia. Jeżeli więc chcemy utrzymać nasz organizm w dobrej formie, powinniśmy wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe na co dzień, a nie tylko jako okresowy plan.” - powiedziała mgr Katarzyna Sobolewska.
Przeczytaj także: Ozempic face po odchudzaniu. Co to jest i jak go uniknąć? Pytamy lekarza
Warto odstawić alkohol
Warto zrezygnować z alkoholu, który nie tylko powoduje tycie, ale przede wszystkim ma negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu. Alkohol to substancja toksyczna, która przyczynia się do uszkodzenia tkanek i narządów, a także do zmian w psychice człowieka.
„Aktualnie stanowisko WHO jest takie, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, czyli żadna ilość alkoholu nie jest korzystna dla zdrowia.” - powiedziała w rozmowie dla Pacjentów mgr Magdalena Kartasińska - Kwaśnik, dietetyk kliniczny.