Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Bezpłatna analiza składu ciała w siłowniach Well Fitness. Co nam powie i dlaczego warto ją zrobić?
Materiał  prasowy
Materiał prasowy 17.06.2024 16:43

Bezpłatna analiza składu ciała w siłowniach Well Fitness. Co nam powie i dlaczego warto ją zrobić?

4 kobiety w strojach sportowych
Fot. Materiały partnera

Od 13 do 23 czerwca w siłowniach sieci Well Fitness trwa specjalna akcja bezpłatnej analizy składu ciała. Jak z niej skorzystać? Wystarczy przyjść do jednego z klubów Well Fitness w godzinach dyżuru trenerskiego, zadeklarować chęć wzięcia udziału w akcji i poddać się prostemu i darmowemu badaniu. Każdy, kto zdecyduje się na udział w akcji, może otrzymać 3-miesięczny karnet na siłownię za 1 złotówkę lub w bardzo atrakcyjnej cenie. To jednak nie wszystko!


Akcja darmowej analizy składu ciała prowadzona przez siłownie Well Fitness to doskonała okazja do tego, żeby zbadać ważne komponenty swojego ciała, takie jak masa mięśniowa, masa tłuszczu, masa kości czy zawartość wody w organizmie. Aby ją wykonać, nie trzeba być klubowiczem sieci. Wystarczy, że w dniach 13-13 czerwca odwiedzisz jedną z siłowni Well Fitness a analizę wraz z interpretacją wyników InBody* i zaleceniami od Trenera Personalnego otrzymasz bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się, jak interpretować wyniki analizy oraz na jakie jej aspekty zwrócić szczególną uwagę.

Okazję do tego daje teraz specjalna akcja promocyjna, która od 13 do 23 czerwca obowiązuje w klubach Well Fitness. Osoby, które uzyskają wynik wskaźnika InBody poniżej normy (poniżej 60 na 100-stopniowej skali), otrzymają od siłowni 3-miesięczny karnet za 1 złotówkę. Jednocześnie ci, których wynik będzie nieco bardziej zadowalający - powyżej 60 (na 100-stopniowej skali), będą mieli szansę kupić karnet „3 w cenie 2” (ćwicz przez 90 dni za jedyne 258 złotych). Dzięki tym atrakcyjnym możliwościom, każdy kto zechce popracować nad swoją kondycją i zdrowiem oraz poprawić swoje wyniki - będzie miał ku temu unikalną okazję.

Analiza składu ciała – co bada i pokazuje?

Analiza składu ciała to proces pomiaru różnych składników ciała, takich jak m.in. masa mięśniowa, masa tłuszczu, masa kości i wody oraz stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Wykonuje się ją w celu zbadania proporcji tych składników w organizmie. Najczęściej analizę wykonuje się za pomocą metody impedancji bioelektrycznej. To nieinwazyjna metoda, która pozwala na przeprowadzenie badania składu ciała, wykorzystując opór elektryczny tkanek organizmu tzw. impedancji.

91-latka ustanowiła nowy rekord w bieganiu. "Jestem bardzo szczęśliwa" Czy sportowcy powinni jeść mięso? Dietetyk odpowiada

Analiza składu ciała – dlaczego warto?

Analizę składu ciała wykonuje się z kilku głównych powodów. Jednym z nich jest monitorowanie postępów treningowych i żywieniowych. Kontrola zmian w masie mięśniowej oraz tkance tłuszczowej pozwala zaobserwować, czy postępy treningowe i żywieniowe przynoszą zamierzony efekt, dzięki czemu możemy wprowadzać ewentualne korekty.


Regularna analiza składu ciała może być też pomocna w diagnozowaniu chorób i problemów zdrowotnych. Niektóre choroby i problemy zdrowotne są powiązane z określonymi proporcjami składników ciała. Analiza składu ciała może pomóc w diagnozowaniu i ocenie ryzyka tych chorób oraz innych problemów zdrowotnych.


Nie mniej ważnym powodem, szczególnie w przypadku osób regularnie ćwiczących, jest optymalizacja sportowej wydajności. W niektórych dyscyplinach sportowych, jak np. w kulturystyce, sportach siłowych czy biegach długodystansowych, skład ciała może mieć duży wpływ na wydajność. Analiza składu ciała może pomóc w jego optymalizacji, a ta przełoży się na lepsze wyniki w danej dyscyplinie.


Najistotniejszym czynnikiem ze wszystkich jest jednak świadomość swojego zdrowia i kondycji fizycznej. Poznanie swojego składu ciała może pomóc w zrozumieniu, jakie proporcje tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody ma się w organizmie. To z kolei może pomóc w podjęciu świadomych decyzji dotyczących stylu życia, żywienia i aktywności fizycznej.

Podsumowując, regularne poddawanie się analizie składu ciała może zatem pomóc w utrzymaniu zdrowia, uniknięciu chorób związanych z nadmierną wagą lub otyłością oraz poprawie ogólnego samopoczucia i wyglądu, na czym chyba zależy nam wszystkim? Szczególnie w dobie pracy siedzącej, którą obecnie wykonuje coraz więcej z nas.

Odwiedź Well Fitness między 13 a 23 czerwca

Co zrobić, żeby skorzystać z darmowej analizy składu ciała? Wystarczy, że odwiedzisz jeden z klubów Well Fitness w dniach 13-23 czerwca, a analizę wraz z interpretacją wyników i zaleceniami od Trenera Personalnego otrzymasz bezpłatnie. Dodatkowo, osoby, które uzyskają wynik InBody poniżej 60, otrzymają od 3-miesięczny karnet za 1 zł. Te z wynikiem powyżej 60, mogą zaś kupić karnet „3 miesiące w cenie 2”.

Akcja w klubach Well Fitness trwa w tygodniu: w godzinach 18:00-21:00 oraz w weekendy: w godzinach 10:00-13:00. Godziny dyżurów mogą ulec zmianie. Sprawdź szczegóły w recepcji swojego klubu oraz na fanpage poszczególnych lokalizacji.

Najbliższy klub, w którym możesz przeprowadzić darmowej analizy składu ciała znajdziesz w tym linku.  

*Wynik InBody – wynik będący oceną składu ciała: mięśni, tłuszczu i wody w organizmie. Akcja bezpłatnej analizy składu w siłowniach Well Fitness jest wykonywana na maszynach InBody. InBody jest analizatorem składu ciała BIA, który oferuje wysoką dokładność pomiarów 98% porównując z DEXA (badanie densytometryczne) i nie stosuje empirycznej oceny mierzonych wartości (tj. wiek, płeć czy typ sylwetki). Im zdrowszy organizm tym wyższy wynik (60 – 100 na skali 0-100), im słabszy organizm tym niższy wynik (0 – 60 na skali 0-100).

Zobacz też:

Trenerzy Certyfikowani przez Rehasport w klubach Well Fitness. To odpowiedź na potrzeby ćwiczących ze specjalnymi potrzebami treningowymi

Działają niczym "miotełka" dla jelit. Jedzmy je codziennie

Jakub Błaszczykowski w dzieciństwie przeżył tragedię. Udało mu się pokonać traumę