Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv MENO COMPLEX – zastosowanie i działanie

Pixabay

Doppelherz aktiv MENO COMPLEX – zastosowanie i działanie

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Okres okołomenopauzalny może być naprawdę uciążliwy, jednak suplementy diety, takie jak Doppelherz aktiv MENO COMPLEX pomogą ci go nie tylko przetrwać, ale i czuć się dobrze! Każdą kobietę w końcu to dopadnie, ale tylko od niej zależy, w jaki sposó

Suplement diety Doppelherz aktiv MENO COMPLEX 1x DZIENNIE to preparat ziołowo-witaminowy, którego zadaniem jest wspierać przechodzący poważne zmiany układ hormonalny kobiety. Menopauza nie musi być bowiem wcale traumatycznym czasem, można ją również przejść, doświadczając umiarkowanych dolegliwości i bez większej szkody dla naszego zdrowia. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, jak należy dawkować preparat Doppelherz aktiv MENO COMPLEX, ale także poznasz schemat jego działania, szczegółowe zalecenia i przeznaczenie. Udzielimy także kilku wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z menopauzą. Zapraszamy do czytania!

Doppelherz aktiv MENO COMPLEX – charakterystyka i działanie


Preparat Doppelherz aktiv MENO COMPLEX zalecany jest do stosowania przez kobiety, które zmagają się z uciążliwymi dolegliwościami okresu menopauzy, czyli ostatniej w życiu miesiączki. Niestety, oznacza to nie tylko proste zaprzestanie krwawienia, ale także wiele zmian w organizmie, przede wszystkim na poziomie układu hormonalnego, które mogą objawiać się w bardzo nieprzyjemny sposób np. poprzez napady gorąca, rozdrażnienie, kołatanie serca czy zanik libido, a w dłuższej perspektywie prowadzić do problemów z kośćmi i stawami. To natomiast wynika z obniżonej podaży estrogenu we krwi, który ma za zadanie dbać między innymi o układ kostny i jego zaopatrzenie w niezbędne witaminy. Dlatego właśnie grupą najbardziej narażoną na osteoporozę są na całym świecie kobiety po 50. roku życia.

Dzięki unikalnemu składowi preparat Doppelherz aktiv MENO COMPLEX jest w stanie wspierać zdrowie kobiety w tym trudnym okresie. Poniżej omawiamy kilka z najważniejszych jego składników:

  • koniczyna czerwona – ogranicza przykre objawy menopauzy poprzez minimalizowanie uderzeń gorąca, uczucia rozdrażnienia, nadmiernego pocenia się, drażliwości, trudności z zapamiętywaniem i skupieniem się oraz uczucia zmęczenia. Wpływa także korzystnie na układ krwionośny i serce,

  • olej z wiesiołka – wspomaga równowagę hormonalną organizmu oraz wpływa w dużym stopniu na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry ze względu na wysoką zawartość kwasów Omega-3,

  • cynk i biotyna – wspierają zdrowie i dobrą kondycję skóry i włosów,

  • magnez, kwas foliowy i witamina B6 – dobrze wpływają na układ neurologiczny w tym funkcje poznawcze, zapamiętywanie i możliwości koncentracji,

  • witamina B5 – pomaga zachować sprawność umysłu i minimalizować objawy zmęczenia organizmu.

Doppelherz aktiv MENO COMPLEX – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv MENO COMPLEX jest bardzo proste. Wystarczy przyjmować 1 kapsułkę dziennie zaraz po głównym posiłku. Aby zaobserwować pierwsze dobrze widoczne efekty, należy stosować preparat przynajmniej 2 miesiące bez żadnych przerw. Może być on stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę lub nietolerancję laktozy czy glutenu. Należy natomiast uważać i poradzić się lekarza, jeżeli pacjentka wykazywała już wcześniej alergię na którykolwiek ze składników tego suplementu diety.

Podstawą jest pamiętanie o odpowiedniej dawce leku – nie należy jej przekraczać, aby nie doprowadzić do hiperwitaminozy. Ważne jest także, aby nie traktować suplementu Doppelherz aktiv MENO COMPLEX jako zastępnika zdrowej i zróżnicowanej diety oraz aktywności fizycznej. Przed jego zastosowaniem warto natomiast udać się do lekarza. Nie wszystkie dolegliwości związane z menopauzą da się wyciszyć przy pomocy tego typu suplementów. Często naprawdę warto zgłosić się do ginekologa na specjalistyczne leczenie.

Doppelherz aktiv MENO COMPLEX – czy to wystarczy?

Podczas stosowania suplementów diety takich jak Doppelherz aktiv MENO COMPLEX musisz pamiętać, że nie są one lekami specjalistycznymi i nie rozwiążą wszystkich Twoich problemów. Najlepiej natomiast działają jako wsparcie w leczeniu oraz przy stosowaniu zdrowej diety i regularnym uprawianiu sportu.

Zanim zdecydujesz się na kurację Doppelherzem aktiv MENO COMPLEX, zastanów się nad wizytą u lekarza. Objawy towarzyszące menopauzie mogą również świadczyć o innych schorzeniach. Jednocześnie warto, zwłaszcza ze względu na zdrowie stawów i kości czy też malejące libido, zdecydować się na terapię hormonalną.

Życzymy zdrowia i dobrych decyzji!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >