Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie – działanie preparatu

Pixabay

Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie – działanie preparatu

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Żyjemy w czasach niezwykle szkodliwych ze względu na nieustannie towarzyszący nam stres i nadmierne obciążenie organizmu. Poza zmianą nawyków warto rozważyć suplementację najważniejszych w takich sytuacjach składników diety, które zap

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie przeznaczony jest dla osób, którym trudno odpocząć, zrelaksować się oraz które doświadczają ciągłego narażenia na stres w pracy czy w domu. Ze względu na swój skład preparat ten pomaga w minimalizowaniu sygnałów, które w takich momentach wysyła nam organizm. Czy warto jednak opierać się jedynie na suplemencie Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie? Może dobrze byłoby również sięgnąć po inne rozwiązania? W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dowiesz się między innymi, jakie dokładnie działanie ma Doppelherz aktiv oraz w jaki sposób należy go przyjmować. Z drugiej strony zapoznamy Cię z przeciwwskazaniami do podejmowania kuracji z jego pomocą oraz ze środkami ostrożności, które należy zachować. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie – charakterystyka i działanie

Preparat Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania przez młodzież oraz osoby dorosłe:

  • w stanach zmęczenia oraz wystawienia na nadmierny stres,

  • jeśli występują problemy z zasypianiem lub utrzymaniem zdrowego i głębokiego snu,

  • przy niemożności osiągnięcia stanu pełnej relaksacji oraz nieprawidłowym funkcjonowaniu mięśni (np. przy skurczach czy zakwasach).

Działanie preparatu Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie uwarunkowane jest jego składem. Podstawową funkcję pełni w nim magnez, który odpowiedzialny jest między innymi za odpowiedni stan gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu oraz za prawidłową kurczliwość mięśni. Przyczynia się także do zwiększenia wydolności umysłowej – polepsza koncentrację i redukuje zmęczenie.

Kolejnym ważnym składnikiem jest melisa, która dba o dobre samopoczucie oraz pozwala na lepszej jakości relaks. Witamina D pozytywnie wpływa na pracę mięśni oraz ma duży udział w budowaniu dobrego samopoczucia. Substancje takie jak Tiamina, niacyna i witamina B6 poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, a sama niacyna i witamina B6 przyczyniają się do minimalizowania uczucia znużenia i zmęczenia.

Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie – stosowanie

Zalecaną do stosowania dawką suplementu Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie jest jedna tabletka na dobę, koniecznie przyjmowana bezpośrednio po posiłku i obficie popijana wodą. Preparatu nie należy stosować na czczo, a przy kuracji trwającej dłużej niż miesiąc zaleca się jedną tabletkę na dwa dni lub pół tabletki dziennie.

Stosowanie Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie nie powinno mieć miejsca, jeżeli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik leku. Jeżeli pacjent jest podatny na przeczyszczające działanie magnezu, zaleca się rozbicie dziennej dawki preparatu na mniejsze porcje.

Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz z nietolerancją glutenu czy laktozy. Niestety, ze względu na zawartość tłuszczów i innych składników zwierzęcych w składzie preparatu, nie jest on przeznaczony dla wegetarian.

Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie – czy to wystarczy?


Pamiętaj, że stosowanie suplementów diety, nawet najlepiej dobranych i najczęściej polecanych, nie zastąpi w żaden sposób zdrowej i zbilansowanej diety oraz regularnego wysiłku fizycznego. Najważniejsze dla organizmu jest codzienne dbanie o jego formę poprzez stosowanie się do powszechnie znanych i sprawdzających się u każdego zasad. Poza kwestiami żywieniowymi i sportem, bardzo ważne jest również zachowywanie odpowiedniej higieny życia, a zwłaszcza snu oraz przeznaczanie odpowiedniej ilości czasu w ciągu doby na odpoczynek i przebywanie na świeżym powietrzu.

Preparat Doppelherz aktiv Na stres i przemęczenie nie pomoże, jeżeli nie będziesz starał się dbać o swoje zdrowie, a wręcz może zaszkodzić poprzez minimalizowanie objawów i opóźnianie wizyty u lekarza – zwłaszcza jeżeli permanentne przemęczenie stanowi sygnał chorobowy ze strony organizmu. Ciągłe znużenie i senność może bowiem świadczyć na przykład o problemach z tarczycą czy też z gospodarką insulinową. Warto zatem przy przedłużających się dolegliwościach skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania krwi.

Życzymy zdrowia i mądrych wyborów!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >