Pacjenci.pl Zdrowie Psychiczne "Mięsnego jeża" znała cała Polska. Tragiczna historia bohatera "Pamiętników z wakacji"
youtube, canva

"Mięsnego jeża" znała cała Polska. Tragiczna historia bohatera "Pamiętników z wakacji"

1 marca 2024
Autor tekstu: Joanna Kamińska

„Mięsny jeż mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz” - nuciła niegdyś cała Polska. Odcinek „Pamiętników z wakacji” z udziałem serialowego Henia był hitem, a grający tę sympatyczną postać Piotr Wańko z dnia na dzień stał się rozpoznawalny w całej Polsce. Niestety, po latach emisji „Mięsnego jeża” wyszły na jaw smutne kulisy jego sławy. Żarty z serialowego Henia skończyły się ogromną tragedią młodego mężczyzny.

Kiedy żarty w sieci kończą się tragedią

Od 4 marca do TV4 powraca serial paradokumentalny "Pamiętniki z wakacji", który był niegdyś hitem Polsatu. "Pamiętniki z wakacji" w lekki i humorystyczny sposób przedstawiały historie Polaków spędzających wakacje na Wyspach Kanaryjski. W niedługim czasie stały się jednym z najbardziej kultowych seriali paradokumentalnych w Polsce, a ich największym przebojem stał się odcinek z przygodami świeżo upieczonego małżeństwa: Henia i Beatki. Główną atrakcją odcinka był „mięsny jeż” - popisowe danie Beatki. Piosenka o „mięsnym jeżu” zaśpiewana przez Henia rozbawiła całą Polskę, a serialowa para stała się bohaterami memów.

Niestety, po latach okazało się, że Piotrowi Wańko, który wcielił się w rolę Henia nie było do śmiechu... Podobno młody mężczyzna nie wytrzymał presji i bardzo się załamał z powodu zalewających Internet żartów z jego postaci. Z informacji dostępnych w sieci wynika, że Piotr zmarł śmiercią samobójczą w 2014 roku w wieku zaledwie 31 lat.

Projekt bez nazwy - 2024-03-01T170508.103.png

Depresja czy bunt nastolatka? Psycholog tłumaczy, na co zwrócić uwagę
Las samobójców w Japonii. Czy Polak cierpi inaczej niż Japończyk?

"Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe"

Tragiczna śmierć Piotra Wańko pokazała, jak niebezpieczne jest żartowanie z innych w sieci. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jak z pozoru niewinne żarty mogą ranić drugiego człowieka. Codziennie sieć zalewają zawistne komentarze, złośliwe oceny i wyzwiska. Publikowanie kompromitujących zdjęć czy memów również jest formą hejtu, z którym coraz więcej osób, zwłaszcza tych młodych, nie potrafi sobie poradzić.

Osoby, które padają ofiarami żartów i hejtów w Internecie, często żyją w nieustannym stresie i poczuciu zagrożenia, co nierzadko kończy się depresją, nerwicą i izolacją od społeczeństwa. Co gorsza, z tego powodu coraz częściej dochodzi do samobójstw.

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę, że jej negatywne zachowanie w Internecie, jak i w życiu realnym może stać się przyczyną cudzego cierpienia i depresji. Warto postawić się w sytuacji drugiej osoby i zastanowić się dwa razy, zanim (nawet nieumyślnie) kogoś skrzywdzimy.

Kryzys psychiczny - tu znajdziesz natychmiastową pomoc

Jeśli obserwujesz u siebie objawy kryzysu psychicznego, możesz w każdej chwili zadzwonić pod podane numery:

Centrum Wsparcia Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: 800 70 2222

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefony działają codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Pokonał raka. Lekarze nie dawali mu wielkich szans
To objawy cichej depresji, choć nie kojarzymy ich z chorobą psychiczną. Psycholog wyjaśnia
Obserwuj nas w
autor
Joanna Kamińska

Redaktorka serwisu Pacjenci.pl. Absolwentka kierunku zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła także studia podyplomowe z dydaktyki języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Warszawskim oraz 2-letnie studium fotograficzne w Warszawskiej Szkole Filmowej. Pisze o problemach zdrowotnych, które najczęściej dotykają Polaków. Szczególnie interesuje ją tematyka zdrowia psychicznego.  
Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt, fotografii i kultury hiszpańskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko