Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Sanatorium

Sanatorium

Sanatorium, darmowe sanatorium, kuracjusze
10.06.2024 09:54 Pacjenci z tymi schorzeniami skorzystają z darmowego sanatorium. Za pobyt zapłaci ZUS

Kuracjusze mogą za darmo skorzystać z pobytu w sanatorium, a pewne choroby kwalifikują do bezpłatnego pobytu w placówce. ZUS wysyła pacjentów na darmową rehabilitację układu krążenia w systemie stacjonarnym. Rehabilitacja chorób układu krążenia zalecana jest szczególnie osobom po zawałach serca, ale też operacjach kardiochirurgicznych czy chorób takich jak niewydolność serca, czy nadciśnienie tętnicze. Z których placówek sanatoryjnych można skorzystać i jakie koszty pokrywa ZUS?

Sanatoria, sanatorium, NFZ
13.05.2024 15:57 Czy można zmienić termin wyjazdu do sanatorium? Tak, ale trzeba spełnić kilka warunków

Czasem zdarza się tak, iż potencjalnemu kuracjuszowi czy kuracjuszce nie pasuje termin upragnionego wyjazdu do sanatorium. Co w sytuacji, gdy nie mogą w konkretnym dniu wyjechać? Czy trzeba pożegnać się z leczeniem uzdrowiskowym? Okazuje się, że nie. Trzeba jednak spełnić konkretne warunki, by móc zmienić termin wyjazdu do uzdrowiska. Co trzeba zrobić?

Sanatorium, kuracjusze
15.04.2024 09:56 Sanatoria drożeją od maja. Wiemy, jakie będą stawki

Wybierasz się do sanatorium? Musisz liczyć się z wyższymi cenami za pobyt, niż wcześniej. Choć Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za zabiegi medyczne, od maja kuracjusze będą musieli samodzielnie pokryć część kosztów wyżywienia oraz zakwaterowania. Sprawdź, jak zmienią się ceny.Podwyżka cen w sanatoriach od 1 maja wiąże się z rozpoczęciem sezonu letniego. Warto podkreślić, że zmiana jest tymczasowa, a ceny do niższych stawek wrócą od 1 października. Jak zmienią się ceny w sanatoriach od maja?

Zdrowie, sanatorium, uzdrowisko
21.03.2024 11:35 Nie wybierzesz ani sanatorium, ani daty turnusu. Wielkie rozczarowanie kuracjuszy

Polacy chętnie jeżdżą do sanatorium. Mają ulubione “miejscówki” - jedni wolą Ciechocinek, inni ośrodki nad Bałtykiem. Wszyscy kuracjusze czekali na zmiany, które miały wejść w tym roku - chodzi o wybór uzdrowiska i daty turnusu. Jednak wszystko się skomplikowało. W styczniu 2024 roku miała wejść w życie reforma lecznictwa uzdrowiskowego, gdzie na seniorów miały czekać spore zmiany w wyjazdach. Zapowiadana przez polityków reforma miała dać kuracjuszom m.in. możliwość wyboru, gdzie i kiedy planują odpoczynek i leczenie w sanatorium.Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, 15 października Ministerstwo Zdrowia wycofało wniosek o wpisanie projektu nowelizacji przepisów do wykazu prac rządu. Z kolei obecne kierownictwo resortu nie planuje za szybko wznowić prace nad ustawą. Co to oznacza dla kuracjuszy?