Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Katar

Katar

katar sienny
17.07.2023 17:40 3 sprawdzone sposoby na katar sienny. Zapytaliśmy farmaceutę

Choroby alergiczne to problem aż 30% populacji. Z ich powodu jakość życia może ulec znacznemu obniżeniu – alergicy nierzadko śpią gorzej, są bardziej zmęczenie i tym samym mniej wydajni w szkole i pracy. Podpowiadamy, co zrobić, by nie dać się alergii. Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą magistrem farmacji Iloną Krzak.

krople do nosa
16.06.2023 11:16 Lek na katar przyczyną... kataru? To możliwe. Ekspert ostrzega

Nadużywanie kropli do nosa powoduje polekowy nieżyt nosa, nazywany również katarem polekowym. Schorzenie jest następstwem uzależnienia od kropli do nosa, powszechnego zjawiska spowodowanego zbyt częstą aplikacją preparatów tego rodzaju. Co to jest katar polekowy? Jak należy go leczyć? Jakie są objawy uzależnienia od kropel do nosa? Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą, magistrem farmacji Iloną Krzak 

katar sienny
09.06.2023 07:57 Jesteśmy w sezonie silnego pylenia! Farmaceutka radzi, jak unikać kataru siennego

Alergeny, czyli pyłki roślinne, są powodem frustracji dla niejednego alergika. Sezon alergiczny trwa do połowy lipca i dla osób uczulonych na pyłki roślin wiatropylnych to istna katorga. Alergenów można jednak unikać. Podpowiadamy, jaką przyjąć strategię w wojnie z nimi. O wsparcie w tej kwestii poprosiliśmy eksperta. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z magister farmacji, Iloną Krzak.

katar
24.03.2023 07:16 Jak odróżnić katar alergiczny od przeziębienia?

Coraz większa część społeczeństwa boryka się z alergiami. Idzie wiosna i uciążliwy okres dla osób uczulonych na pyłki roślin. Katar alergiczny może przypominać przeziębienie i nieraz ciężko je od siebie odróżnić. Jakie są charakterystyczne objawy kataru alergicznego? 

katar
27.02.2023 12:32 Być może całe życie źle wydmuchiwałeś nos. Farmaceuta zdradza, jak sobie nie zaszkodzić

Sezon przeziębień i grypy trwa. Objawem towarzyszącym infekcjom dróg oddechowych często jest katar. Zalegająca czy lejąca się z nosa wydzielina utrudnia oddychanie i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się, że sposób wydmuchiwania nosa ma duże znaczenie. Jeśli robimy to źle, możemy sobie zaszkodzić! 

katar
18.05.2022 13:40 Czy katar jest zaraźliwy? Ekspert wyjaśnia

Czym jest katar? Jakie są różnice między katarem infekcyjnym a katarem alergicznym? Kiedy dochodzi do zapalenia zatok? Czy katar jest zaraźliwy? Czy katar u dzieci może być niebezpieczny? Na te i na inne pytania odpowiada magister farmacji, Ilona Krzak.