Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Kawa

Kawa

Kawa z mlekiem migdałowym to świetny sposób na zdrowe serce
09.04.2024 09:39 Wlej do kawy zamiast zwykłego mleka. Wzmocnisz serce

Dodaj to do kawy, a wzmocnisz swoje serce i układ nerwowy. O czym mowa? O mleku, a właściwie o napoju, migdałowym - jest zdrowszą alternatywą dla mleka krowiego, pomaga m. in. obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz nie powoduje problemów z trawieniem. Warto także wzbogacić kawę o przyprawy, które nie dość, ze komponują się z nią świetnie, to jeszcze są bardzo zdrowe. 

Przeziębiona kobieta z lekami i kawą
18.03.2024 17:20 Tych leków nie łącz z kawą. Razem tworzą szkodliwą mieszankę

Niektórzy z nas przyjmują leki codziennie. Niestety niewiele osób posiada wiedzę odnośnie tego, z czym można je łączyć, a z czym nie. Już za moment dowiecie się, jak na działanie leków wpływa kawa. Skutki łączenia jej z niektórymi lekarstwami, również tymi dostępnymi bez recepty, mogą być opłakane.Uporczywy ból zęba, głowy, depresja – to tylko niektóre z chorób i dolegliwości, przez które sięgamy po leki. Czy kawa i różnego rodzaju tabletki to bezpieczne połączenie? Oto lista leków, z którymi lepiej nie łączyć kawy.

kawa
06.02.2024 18:12 Sto razy lepsze niż kawa. Spróbuj tych napojów, a do małej czarnej już nie wrócisz

Wielu z nas sięga po kawę tuż po przebudzeniu. Mimo iż jej smak jest absolutnie wyjątkowy a działanie, gdy pije się ją w normie, przyjemne, to jednak ma sporo minusów. Dla wszystkich którzy chcieliby spróbować zamienić ją na coś innego, lecz o podobnych właściwościach, mamy kilka alternatyw. 

kawa na zimę
01.02.2024 21:26 Kawa to też napój na zimne dni. Jednak trzeba dodać ten jeden składnik

Kto powiedział, że kawa nie jest napojem rozgrzewającym? Jednak staje się nim dopiero, gdy dodamy do niej przyprawę, którą tradycyjnie stosuje się do ciast takich jak mazurek, keks czy piernik. Okazuje się, że świetnie łączy się także z kawą. I wtedy powstaje kawa zimowa. Składnik ten ma równie właściwości prozdrowotne.   

Mleko owsiane czy krowie?
09.01.2024 00:05 Mleko do kawy. Które jest najzdrowsze?

Czarna czy biała? A jeśli z mlekiem, to tym od krowy, czy kozy? A może z roślinnym? Jeśli chodzi o napoje, których zadaniem jest godnie zastąpić prawdziwe mleko, tych jest całe mnóstwo. A które z nich jest najzdrowsze? Dziś przyjrzymy się "mleku” owsianemu. Jak wypada kawa z jego dodatkiem?

mity dietetyczne
08.01.2024 16:07 Obalamy 4 największe mity dietetyczne. Czas przestać w nie wierzyć!

Przedstawiamy 4 największe mity dietetyczne, które wciąż krążą w informacyjnym obiegu, jednak nie należy w nie wierzyć. Czas odrzucić błędne przekonania na temat niektórych produktów spożywczych!  

kawa
27.12.2023 14:29 Ten napój odmładza. I coś jeszcze. Odkrycie polskich naukowców

Polscy naukowcy wskazali czynniki działające odmładzająco na nasze organizmy, a także te, które w największym stopniu przyspieszają procesy starzenia się. Współautorka badania, dr hab. Ewelina Pośpiech zaznaczyła, że dużą rolę odgrywa nasz styl życia i podkreśliła, że nigdy nie jest za późno na zmiany. 

kobiet piją kawę
17.11.2023 18:46 Czy kawa działa odchudzająco? Zależy jaka!

Czy picie kawy może działać odchudzająco? Postanowili to sprawdzić naukowcy z USA. Zwrócili też uwagę na produkty dodawane do popularnego napoju. Jaką kawę najlepiej pić i jakich dodatków unikać, aby zredukować masę ciała?  

kawa
16.10.2023 17:28 Rozpuszczalna czy sypana? Dietetyk nie ma wątpliwości, która kawa jest zdrowsza!

Kawa dodaje energii i pobudza. Dietetycy nierzadko traktują ją niemal jak lekarstwo. Jednak czy którąś z kaw możemy uznać za zdrowszą? Rozpuszczalna czy sypana – obydwie powstają z przecież z ziaren tego samego kawowca, lecz wydają się być dwoma różnymi napojami. Dietetyk kliniczny udzielił jasnej odpowiedzi! O opinię poprosiliśmy również psychodietetyczkę.