Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Mleko

Mleko

mleko

GIS, mleko dla niemowląt, listerioza
07.05.2024 09:16 Bakterie w popularnym mleku dla niemowląt. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia groźnej bakterii w mleku dla niemowląt. W produkcie dla dzieci pojawiły się bakterie Listeria monocytogenes. GIS podkreślił, że producent zaraz po otrzymaniu informacji o skażonym mleku, podjął uruchomienie procedury wycofania partii mleka ze sprzedaży. Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą obecnie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Kawa z mlekiem migdałowym to świetny sposób na zdrowe serce
09.04.2024 09:39 Wlej do kawy zamiast zwykłego mleka. Wzmocnisz serce

Dodaj to do kawy, a wzmocnisz swoje serce i układ nerwowy. O czym mowa? O mleku, a właściwie o napoju, migdałowym - jest zdrowszą alternatywą dla mleka krowiego, pomaga m. in. obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz nie powoduje problemów z trawieniem. Warto także wzbogacić kawę o przyprawy, które nie dość, ze komponują się z nią świetnie, to jeszcze są bardzo zdrowe. 

mleko w proszku dla niemowląt wycofane
05.01.2024 18:20 "Mleko" w proszku dla niemowląt wycofane. GIS ostrzega i podaje numery parii

Partia proszku, który służy do sporządzenia produktu zastępującego mleko przeznaczony dla niemowląt, które maja od urodzenia alergię na białka pokarmowe lub nietolerancją laktozy i sacharozy została wycofana.

mleko
29.09.2023 10:33 Mleko przyczyną przewlekłego zmęczenia i anemii? Zaskakujące fakty na temat mleka

Badania na temat mleka wciąż zawierają dużo niejasności, a naukowcy sprzeczają się między sobą, czy jego spożywanie przynosi więcej szkód czy korzyści. Generalnie mleko uważane jest za zdrowy napój, który dostarcza organizmowi cennych składników odżywczych. Niestety jego nadmiar w diecie może prowadzić do przykrych dolegliwości i problemów zdrowotnych.