Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Dieta > "Mleko" w proszku dla niemowląt wycofane. GIS ostrzega i podaje numery parii
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 05.01.2024 18:20

"Mleko" w proszku dla niemowląt wycofane. GIS ostrzega i podaje numery parii

mleko w proszku dla niemowląt wycofane
Canva.com

Partia proszku, który służy do sporządzenia produktu zastępującego mleko przeznaczony dla niemowląt, które maja od urodzenia alergię na białka pokarmowe lub nietolerancją laktozy i sacharozy została wycofana.

"Mleko" w proszku wycofane - które?

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Reckitt/Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o. o, Okunin 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki o dobrowolnym wycofaniu z obrotu handlowego 2 serii produktów Nutramigen LGG Complete.: 

  • „Nutramigen 1 LGG Complete”, nr serii: 702066 ZL3F8X, data produkcji 08.06.2023
  • „Nutramigen 2 LGG Complete”, nr serii: 702074 ZL3F9S, data produkcji 09.06.2023, 

producent: Mead Johnson Nutrition, 25 East Main Ave, Zeeland Michigan 49464, USA, w związku ze stwierdzeniem Cronobacter sakazakii w innej serii produkowanej dla rynków poza Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, na tej samej linii produkcyjnej co ww produkty.

Zdrowie konsumentów, czyli dzieci jest najważniejsze

Zgodnie z ustaleniami firma Reckitt/Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o. o.  podjęła działania naprawcze zmierzające do przeprowadzenia kompleksowych testów jakościowych które nie potwierdziły obecności Cronobacter sakazakii w produktach.: „Nutramigen 1 LGG Complete”, nr partii: 702066 ZL3F8X, data produkcji 08.06.2023, „Nutramigen 2 LGG Complete”, nr partii: 702074 ZL3F9S, data produkcji 09.06.2023, dystrybuowanych na rynek polski, niemniej jednak mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wrażliwej grupy konsumentów dla których przeznaczone są przedmiotowe produkty, firma podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu ich z obrotu handlowego.

mleko.jpeg

Zalecenia dla konsumentów

Firma poinformowała, że w przypadku posiadania produktu z wymienionymi numerami serii, należy zwrócić go do miejsca zakupu. Po zwróceniu produktu do miejsca, w którym został zakupiony oraz wskazaniu numeru PESEL, na który została zrealizowana recepta, nastąpi zwrot kosztów. Nie jest możliwa wymiana produktu. Konsumenci będą mogli zakupić nowy produkt po okazaniu ważnej recepty.

W przypadku dodatkowych pytań konsumenci mogą kontaktować się z firmą:
Telefon: +48 22 211 26 92
E-Mail: [email protected] 

Numer serii produktów jest wytłoczony na spodzie puszki

Zdjęcia (1)