W piątek, w wiosce olimpijskiej w Seine-Saint-Denis, doszło do tragicznego wydarzenia. Lionel Elika Fatupaito, trener reprezentacji Samoa w boksie, zmarł nagle w wieku 60 lat na skutek zatrzymania akcji serca.Informację tę potwierdziła prokuratura w Bobigny, dodając, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych i nie będzie prowadzone śledztwo. W związku z tragedią, Międzynarodowa Federacja Bokserska IBA przekazała kondolencje bliskim i współpracownikom sportowca.
Choroby serca dotykają coraz młodsze osoby, a pewnych znaków ostrzegawczych, które wysyła nam organizm, nie wolno ignorować. Jeszcze w 2014 r. Brittany Williams była zdrową, wysportowaną, 24-letnią kobietą.Codziennie biegała i stosowała zdrową dietę. W pewnym momencie doszło do zatrzymania akcji serca, choć wydawać by się mogło, że Brittany nie miała żadnych problemów z sercem. Niestety, kilka dni przed tym wydarzeniem, doświadczyła w pracy sygnału ostrzegawczego, jaki wysłał jej organizm.
Portal Sucha24.pl przekazał dziś tragiczną wiadomość. Zmarł Mateusz Rutkowski, były skoczek narciarski i reprezentant Polski. Miał zaledwie 37 lat.
Nagłe zatrzymanie krążenia było prawdopodobnie przyczyną śmierci Gabriela Seweryna, którego Polacy pamiętają między innymi z “Królowych Życia”. Prokuratura zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok. Czym jest NZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia? Ratownik Yanek Świtała tłumaczy to w jednym z rozdziałów swojej najnowszej książki “Halo, Pogotowie? Jak ratować życie i nie przesadzić”. -Nie znamy dnia i godziny, kiedy będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy, ale sami jej potrzebować - mówi ratownik Yanek Świtała. Kilka minut może zdecydować o czyimś życiu, albo uchronić go przed kalectwem. Co robić, gdy ktoś przy nas już nie oddycha? Nie każdy umie i ma odwagę robić tzw. sztuczne oddychanie usta-usta. Przeczytajcie, co radzi Yanek Świtała, doświadczony ratownik medyczny, który ratował już ludzi na najgorszych opałów, a nawet odbierał porody na ulicy.