Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > rehabilitacja

Rehabilitacja

rehabilitacja - pacjenci

Rewolucja w sanatoriach
22.01.2025 11:31 Rewolucja w sanatoriach. Więcej pacjentów skorzysta za darmo

Już od 1 lutego więcej osób będzie mogło skorzystać z bezpłatnego leczenia sanatoryjnego w ramach prewencji rentowej. ZUS rozszerza rehabilitację uzdrowiskową i proponuje turnusy osobom chorym neurologicznie i po wypadkach, które po udanym leczeniu będą mogły wrócić do pracy.Stan zdrowia stawia pod znakiem zapytania twoją dalszą karierę zawodową? Być może przysługuje ci sanatorium. ZUS zapłaci za leczenie, zakwaterowanie i wyżywienie; możesz też otrzymać zwrot za dojazd do uzdrowiska.

seniorzy w sanatorium
18.01.2025 09:52 Niesłychane, czego seniorzy dopuszczają się w sanatorium. Pracownica ujawnia

Pobyt w sanatorium to dla wielu osób szansa na powrót do zdrowia, odpoczynek, a także nawiązanie nowych znajomości. Z tej ostatniej opcji szczególnie chętnie korzystają seniorzy, którzy chętnie poznają innych kuracjuszy, a nawet wchodzą z nimi w relacje. To, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami wielu polskich sanatoriów, może mocno zaskoczyć. “Starsze osoby nie zawsze zachowują się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Wcale nie są grzeczni” – relacjonuje pracownica jednego z ośrodków.

sanatorium
10.01.2025 09:40 Nawet 24 dni w sanatorium za darmo. ZUS zapłaci za turnus tych pacjentów

Wiele osób uważa, że do sanatorium można się udać jedynie z ramienia NFZ. Na barki świadczeniobiorcy, który udaje się na turnus, spadają wówczas częściowe koszta za wyżywienie i zakwaterowanie. Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba płacić. Osoby, które spełniają określone warunki, mogą liczyć na darmowy pobyt w ośrodku. ZUS może pokryć koszty leczenia, zakwaterowania, wyżywienia, a nawet dojazdu!

Fizjoterapeuta, zespół cieśni nadgarstka, ból nadgarstka
08.08.2024 09:54 Zespół cieśni nadgarstka – przyczyny, objawy, leczenie. Wyjaśnia fizjoterapeuta

Każdy, kto pracuje przy komputerze, słyszał o kiedyś o "zespole cieśni nadgarstka" – jednostce chorobowej powodującej ból, drętwienie i zmniejszenie siły ręki.  O tym, czym jest zespół cieśni nadgarstka, jakie są jego przyczyny i objawy, opowiedział w rozmowie z Darią Siemion z portalu Pacjenci.pl fizjoterapeuta Jakub Wasilewski. 

Urlop, morze
03.08.2024 07:15 Przy tych chorobach należy się 21 dodatkowych dni urlopu. Większość chorych o tym nie wie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że niektórzy pracownicy mogą skorzystać z dodatkowych 21 dni urlopu rocznie, które mogą wykorzystać na turnus rehabilitacyjny lub badania. Są jednak pewne warunki dotyczące stanu zdrowia. Sprawdź, komu przysługuje dodatkowe wolne i jak je załatwić.

rehabilitacja, świadczenie
22.07.2024 08:42 W tych sytuacjach dostaniesz świadczenie rehabilitacyjne. Ile wynosi i jak je uzyskać?

Zdarza się tak, że kończy się zasiłek chorobowy, a ty dalej nie możesz pracować. Dzięki leczeniu oraz rehabilitacji można wrócić do zawodowych obowiązków. Warto wtedy pamiętać, że można dostać świadczenie rehabilitacyjne z ZUS. Takie świadczenie można otrzymywać maksymalnie przez 12 miesięcy.W rehabilitacji najważniejsze jest jej szybkie rozpoczęcie, zwiększające szansę na powrót do pełni zdrowia. Skraca również czas powrotu do normalnego funkcjonowania. Mówiąc o rehabilitacji warto wiedzieć, że jej metody polegają na zmniejszaniu nabytej utraty sprawności na skutek m.in. urazów, złamań kości, schorzeń kręgosłupa, problemów ze stawami, chorób czy długotrwałego unieruchomienia. Dowiedz się, w jakiej sytuacji otrzymać świadczenie rehabilitacyjne oraz ile wynosi.

Magdalena Szymkiwicz, fizjoterapeutka
03.12.2023 01:14 Psychika i ciało są mocno połączone - mówi fizjoterapeutka Magdalena Szymkiewicz

Gdy nas coś boli, lubimy zwlekać. Cierpimy, ale nie idziemy do lekarza, by się zdiagnozować. Bagatelizujemy dolegliwości i liczymy na to, że może same nam przejdą. I przegapiamy najlepszy czas na to, by zacząć leczenie. Co, oprócz leków może nam ulżyć w bólu? Odpowiada Magdalena Szymkiewicz, fizjoterapeutka z CM SafiMed. Często do gabinetu fizjoterapeuty trafiają osoby, u których dolegliwości bólowe są już bardzo uciążliwe. Zdarza się, że chorzy cierpią, zwlekając z odbyciem wizyty w gabinecie, a jednocześnie przegapiają najlepszy moment na rozpoczęcie terapii. Bagatelizując dolegliwości w myśl: „może samo przejdzie…”, chorzy doprowadzają do sytuacji, w której początkowo niewielkie przeciążenia przeradzają się w ostry stan bólowy. Dochodzi do zaostrzenia dolegliwości.Fot. AdobeStock/SafiMed