Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna – sposób działania

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna – sposób działania

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta to też zdrowy wygląd. Jednak, czy zawsze? Czasami nie jesteśmy w stanie zapanować nad stanem swoich włosów i potrzebujemy dodatkowego wsparcia dla stosowanej skrupulatnie diety. Czy preparat Doppelherz aktiv Na

Suplement diety Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna zalecany jest przede wszystkim w formie wsparcia codziennej diety, ale jednocześnie jako środek ważniejszy od odżywek czy masek na włosy. Dlaczego? Między innymi tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł. Oprócz omówienia składu, działania i zaleceń do stosowania preparatu Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna, powiemy także, czy istnieją jakieś przeciwwskazania oraz ewentualne skutki uboczne tego suplementu. Na koniec artykułu wspomnimy także, jak w naturalny sposób wspierać kondycję włosów dzięki prawidłowym nawykom żywieniowym oraz pielęgnacyjnym. Zapraszamy do czytania!

Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna zalecany jest zarówno paniom jak i panom, chociaż trzeba przyznać, że kobiety częściej po niego sięgają. Mężczyźni robią to raczej tylko wtedy, gdy sami mają długie włosy. Wśród zaleceń do stosowania znajdują się włosy przesuszone, po zabiegach fryzjerskich, opalaniu oraz włosy, które często wystawiane są na działanie chlorowanej wody.

Preparat Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna przeznaczony jest to pielęgnacji oraz odżywiania włosów i ich cebulek od środka. Zapewnia rewitalizację, wzmocnienie, intensyfikację koloru i zdrowy połysk, a możliwe jest to dzięki specjalistycznemu składowi tego suplementu diety:

  • biotyna i cynk, które są podstawowymi substancjami dla zachowania zdrowia i kondycji skóry oraz włosów,

  • L-cysteina oraz L-metionina, będące składnikiem budulcowym keratyny, czyli głównego białka w strukturze włosów,

  • skrzyp, który będąc naturalnym źródłem dużych ilości krzemu, dostarcza go włosom,

  • molibden i witamina B6, które uczestniczą w metabolizmie aminokwasów siarkowych, między innymi w wytwarzaniu cysteiny,

  • miedź ma wpływ na pigmentację włosów,

  • witaminy B5 i B6, dbające o prawidłową pracę układu hormonalnego,

  • kwas foliowy, cynk i witamina B12, które biorą udział w procesach podziału i tworzenia nowych komórek.

Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna – stosowanie

Wśród zaleceń do stosowania preparatu Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna znajduje się między innymi informacja, aby spożywać maksymalnie 1 kapsułkę dziennie bezpośrednio po posiłku i popijając obficie wodą. Aby zauważyć pierwsze efekty działania suplementu, należy go przyjmować co najmniej 2-3 miesiące bez żadnych przerw. Po takim czasie należy także zmniejszyć dawkę do 1 kapsułki co drugi dzień.

Preparat Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna nie powinien być łączony z innymi farmaceutykami witaminowo-mineralnymi ze względu na ryzyko wystąpienia hiperwitaminozy. Zabronione jest także stosowanie preparatu w przypadku wystąpienia u pacjenta uczulenia na jakikolwiek składnik leku. Niewskazana, chociaż podlegająca dyskusji z lekarzem prowadzącym, jest kuracja Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna podczas ciąży oraz karmienia piersią.

Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna może być stosowany przez osoby zmagające się z cukrzycą oraz z nietolerancją glutenu czy laktozy. Skład tego farmaceutyku został do tych osób specjalnie dostosowany. Niestety nie dotyczy to osób na diecie wegetariańskiej ze względu na obecność w produkcie tym żelatyny, czyli substancji pochodzenia zwierzęcego.

Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna – czy to wystarczy?

Kiedy dotyka cię jakikolwiek problem zdrowotny, nawet jeśli jest to przede wszystkim dolegliwość estetyczna, odbijająca się szczególnie na wyglądzie, powinieneś pamiętać o tym, ze suplementy diety nie zawsze są najlepszym, a rzadko stanowią jedyne rozwiązanie problemu. Zwłaszcza włosy są bardzo delikatną częścią naszej fizjonomii – łatwo je zniszczyć czy nadwerężyć ich stan nawet bardzo drobnym zaniedbaniem.

Najczęściej problemy z włosami związane są z niedoborami witamin, stresem, zmiennymi warunkami pogodowymi oraz niewłaściwą pielęgnacją. Wówczas wystarczy zadbanie o właściwą dietę, czas dla siebie, polegający między innymi na porządnym wyciszeniu, oraz odpowiednie kosmetyki, bogate w witaminy i wygładzające włosy.

Gorzej, jeżeli problemy z włosami wynikają z choroby. Wśród schorzeń, które mogą powodować wypadanie włosów czy też matowość, puszenie się i inne nieprzyjemne oznaki, znajdują się między innymi choroby tarczycy, jajników oraz wiele innych chorób autoimmunologicznych różnego rodzaju. Dlatego właśnie warto, gdy tylko coś zacznie nas niepokoić, wybrać się do lekarza. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie leży źródło problemów, wybierz się najpierw do internisty. Ten skieruje cię odpowiednio do dermatologa, endokrynologa, ginekologa lub nawet do psychiatry lub psychologa (być może wypadanie włosów wynika z napadów niepokoju lub nerwicy). Preparat Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna możesz zacząć stosować jeszcze przed wizytą. Zawsze warto jak najszybciej postarać się odżywić włosy od wewnątrz.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >