Lek Restonum – skład, wskazania, stosowanie

Lek Restonum – skład, wskazania, stosowanie
pixabay.com
Autor Marcelina Dzięciołowska10.03.2021

Lek Restonum w formie tabletek przeznaczony jest dla osób dorosłych. Zalecany jest do stosowania w stanach niedoboru magnezu i żelaza oraz w przebiegu zespołu niespokojnych nóg (RLS). Jak stosować lek Restonum? Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania tego suplementu? 

Lek Restonum – opis

Restonum to lek wydawany w aptekach bez recepty. Ma postać tabletek i dedykowany jest osobom dorosłym z zaburzeniami gospodarki magnezu i żelaza oraz w stanach niedoboru tych pierwiastków, a także w przypadku wtórnego przebiegu zespołu niespokojnych nóg. Producentem leku Restonum jest Aflofarm.

Skład leku Restonum

W skład leku Restonum wchodzą: sorbitole, celuloza,węglan magnezu, fumaran żelaza (II), kwas L-askorbinowy, substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza i sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytanu, cyjanokobalamina, hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny, wosk pszczeli biały i wosk camauba.

Jak przyjmować lek Restonum?

Opakowanie leku Restonum zawiera 30 tabletek przeznaczonych do przyjmowania doustnego. Osoby dorosłe powinny stosować jedną tabletkę preparatu 2 razy dziennie. Lek Restonum należy stosować na czczo, na godzinę przed przyjęciem posiłku lub dwie godziny po posiłku i popić dużą ilością wody.

Wskazania do stosowania leku Restonum

Wskazaniem do stosowania leku Restonum są niedobory magnezu i żelaza oraz wtórny przebieg zespołu niespokojnych nóg (RLS).

Przeciwwskazania do przyjmowania leku Restonum

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Restonum powinny skonsultować się z lekarzem. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Lek Restonum należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w miejscu suchym, zacienionym i niedostępnym dla małych dzieci. Stosowanie nadmiernej dawki leku Restonum może wywołać biegunkę. Przeciwwskazaniem do stosowania tego leku jest także nadwrażliwość bądź uczulenie na którykolwiek jego składnik.

Następny artykuł