Osoby z niepełnosprawnością jeszcze do końca listopada 2024 roku mogą złożyć wniosek o dodatek do energii elektrycznej. Komu przysługują pieniądze i jakie warunki należy spełnić, by je otrzymać? Podpowiadamy.
Osoby posiadające orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności mogą otrzymać dopłatę z PFRON. Umożliwia to program “Samodzielność - Aktywność - Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta. Beneficjenci otrzymają dofinansowanie czynszu na czas poszukiwania pracy oraz rozpoczęcia zatrudnienia. By je otrzymać, trzeba spełnić określone warunki. Jakie?
Urzędy skarbowe wzywają Polaków. Chodzi o składanie wyjaśnień w związku z ich wizytami u lekarzy. Urzędy chcą wiedzieć m.in. czy pacjent prosił o wystawienie recepty oraz czy dodatkowo za nią zapłacił. Radca prawny Aleksandra Powierża w rozmowie z Gazetą Prawną zdradziła, że podstawą wezwań podatników korzystających z usług medycznych jest art. 155 § 1. ordynacji podatkowej. Warto wiedzieć, że kontrole mają na celu sprawdzenie działań lekarzy, natomiast brak odpowiedzi na wezwanie może skutkować nałożeniem kary.
Wkrótce w Polsce pojawi się nowe świadczenie, które wyniesie ponad 2500 zł miesięcznie. Na pieniądze będą mogli liczyć ci najbardziej potrzebujący. Ile dokładnie wyniesie dodatek i kto go otrzyma? Zostańcie z nami.
“Babciowe” to nowe świadczenie, które wejdzie w życie w październiku tego roku, oferując wsparcie finansowe dla rodziców, którzy są aktywni zawodowo. Program kierowany jest do rodzin z dziećmi, a skorzystają z niego rodzice maluszków w wieku od 12 do 3 miesięcy. To rozwiązanie ma na celu wsparcie finansowe rodziców, którzy chcą skorzystać z opieki niani, babci, czy też innych form opieki nad dzieckiem, oferując im 1500 zł miesięcznie. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest zawodowa aktywność, lecz nie każda. Kto może skorzystać ze świadczenia oraz jakie warunki trzeba spełnić? Warto też zadać pytanie, co jest kluczem do skutecznego łączenia macierzyństwa z karierą?