Pacjenci.pl
250096495 594902191862918 6753978578635741150 n

fot, Materiały Promocyjne

Agencja DDOB wspiera wyzwanie #10za10 Fundacji DKMS

29 Października 2021

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Co 27 sekund na świecie ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Choć dla większości z nas jest to scenariusz trudny do wyobrażenia, nie oznacza to, że problemy zdrowotne innych ludzi to obcy świat za szklaną ścianą. Chorzy na nowotwory krwi nie muszą pozostawać sami na placu boju, bo pomóc im może prawie każdy z nas.

Fundacja DKMS po raz kolejny inicjuje kampanię digitalową o nazwie #10za10 we współpracy z influencerami takimi jak: Ola Kot, Kasia Szklarczyk, Majkelso, Ania Bardowska, Olga Kalicka, Karol Kłos, Łukasz Podliński, Mikołaj Sondej, Dodoknitter i Hania Es. Akcja trwa przez dziesięć dni od 20 do 29 października br., a jej przygotowaniem zajmuje się Agencja DDOB. Influencerzy mają na Instagramie za zadanie zachęcić jak najliczniejsze grono odbiorców do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS.

Dlaczego sytuacja osób chorych na nowotwór układu krwiotwórczego jest tak dramatyczna? Sytuację wyjaśnia Marlena Dudzic z Fundacji DKMS:

- Często jedyną szansą na zdrowe życie dla chorych na nowotwory krwi jest przeszczepienie komórek macierzystych lub szpiku od niespokrewnionego Dawcy. A nie jest łatwo go znaleźć. Na całym świecie jest ponad 38 milionów potencjalnych Dawców szpiku, ale nadal nie wszyscy Pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

Z bazy potencjalnych dawców szpiku co roku wykluczonych jest 10 tysięcy zarejestrowanych osób. Powody są od nich niezależne - może być to zmiana stanu zdrowia, wyjazd za granicę lub przekroczenie maksymalnego wieku pozwalającego na dawstwo szpiku. Dla chorych oznacza to jedno - mniejsze prawdopodobieństwo znalezienia swojego “genetycznego bliźniaka” i malejące szanse na powrót do zdrowia.  

Ideą wyzwania #10za10 jest zachęcenie 10 tys. osób do rejestracji w bazie dawców szpiku. To właśnie one pomogą zapełnić lukę po potencjalnych dawcach, którzy nie mogą już pomagać innym. Choć w naszej akcji biorą udział znane osoby pokazujące, że przynależność do bazy dawców szpiku jest bezpieczna i bezpłatna, to najważniejsze jest to, byś sobie uświadomił, że Twoja gotowość do pomocy ma sens.

Jeśli jesteś zdrowy, jesteś w wieku 18-55 lat i masz chwilę, by przejść przez krótki, darmowy proces rejestracji - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dołączył do zacnego grona potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Ciekawość zaspokoić mogą krótkie Instastories twórców oraz ich 10-sekundowe filmiki (zachęcamy do śledzenia ich kont na Instagramie!), którzy pokazują, jak przebiega rejestracja w bazie.

By zarejestrować się do bazy Fundacji DKMS i przekonać się, jak wiele osób dołącza codziennie do rodziny Fundacji DKMS, wejdź na stronę 

. I pamiętaj o najważniejszym - wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.

Albert DługoszewskiAutor

r

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl

Podobne artykuły

SIBO

Zdrowie

Zespół SIBO - co to jest? Objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
zatorowość

Zdrowie

Zatorowość płucna - objawy, diagnostyka, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
osteo

Zdrowie

Osteoporoza - przyczyny, objawy, badania, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >

Zdrowie

Otyłość - przyczyny, leczenie, skutki. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >

Zdrowie

Cukrzyca - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
kiła

Zdrowie

Kiła - diagnoza, objawy, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >