Anna Lewandowska przeszła operację. Pokazała zdjęcie ze szpitala. „Muszę odpuścić”
Anna Lewandowska jakiś czas temu doznała kontuzji nadgarstka. Niestety, uraz dawał o sobie znać, więc zdecydowała się na operację. Opublikowała zdjęcie ze szpitala, informując swoich fanów, że jest już po zabiegu.
Anna Lewandowska to jedna z najbardziej znanych Polek. To sportsmenka i działaczka sportowa, bizneswoman, coach, trenerka personalna, dietetyczka, prezenterka telewizyjna i osobowość medialna. Prywatnie żona Roberta Lewandowska.
Anna Lewandowska doznała urazu nadgarstka
Anna Lewandowska pod koniec października informowała fanów, że kilka miesięcy wcześniej doznała urazu nadgarstka.
- Muszę wam coś powiedzieć. Mam niestety problem z nadgarstkiem. Trzy miesiące, a może nawet cztery miesiące temu miałam mini kontuzję i niestety odezwała się. Tak że trzeba robić przerwy. [...] We wtorek czeka mnie ponowne prześwietlenie nadgarstka. Nie lubię marudzić, ale nie ukrywam, że dzisiejsze nagrania to wyzywanie dla mnie ze względu na kontuzję – informowała na Instagramie.
Po wykonaniu badania rentgenem okazało się, że ma zerwane więzadło w nadgarstku, pękniętą chrząstkę oraz dużą torbiel . W tej okolicy zwykle u pacjentów zwykle pojawiają się torbiele galerowate, tzw. gangliony, trenerka nie zdradziła jednak szczegółów. Taka zmiana nie jest nowotworem, ale nie można jej bagatelizować, ponieważ nieleczona może prowadzić do amputacji kończyny.
- A w planach miałam powrót do treningów kick-boxingu, czy wzięcie udziału w zawodach hyrox [to zawody fitness, które łączą w sobie osiem km biegu i osiem stacji treningu funkcjonalnego — przyp. red.]... Chyba póki co muszę odłożyć tego typu plany na bok.... „Co mnie nie zabije... to mnie ... wzmocni" – dodała.
Anna Lewandowska jest już po zabiegu
Poinformowała też, że operacja została zaplanowana na 3 grudnia. Udostępniła już zdjęcia ze szpitala i ogłosiła, że jest po zabiegu.
- Po rekonstrukcji więzadeł nadgarstka, czas na regenerację. Choć na moment muszę odpuścić własne treningi, to nie zwalniam tempa i w tym czasie chcę przygotować dla was nowe plany treningowe i zebrać inspiracje na kolejne projekty. Wyzwania nas wzmacniają, a ja wrócę jeszcze silniejsza. Widzimy się wkrótce z powrotem na macie – czytamy.
Jakie mogą być urazy nadgarstka?
Do urazów nadgarstka zaliczamy stłuczenie, skręcenie i zwichnięcie. Może również dojść do złamania kości tworzących nadgarstek, jak również tych znajdujących się w bliskiej odległości – kości promieniowej, łokciowej, czy też kości śródręcza.
Jak długo trwa uraz nadgarstka?
Osoby z urazem nadgarstka skarżą się na trudności z wykonywaniem precyzyjnych ruchów. Opuchlizna i silny ból nadgarstka może świadczyć również o jego stłuczeniu, które jest niegroźnym urazem mechanicznym. W miejscu stłuczenia pojawia się zasinienie. Leczenie tego typu urazu nadgarstka zwykle trwa 2-4 tygodnie. W groźniejszych przypadkach potrzebna jest rehabilitacja , a nawet operacja.