Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Operacja

Operacja

operacja

Hemofilia
10.06.2024 18:58 „150 zastrzyków w rok. Zrobiłabyś to swojemu dziecku?”

Syn zaczął krzyczeć i zobaczyłam, jak na szyi rośnie mu gula. W szpitalu lekarz spojrzał na zdjęcie rentgenowskie i powiedział, że kawałek portu urwał się i powędrował do tętnicy płucnej. I że konieczna jest operacja. Nigdy w życiu nie bałam się bardziej niż w tamtej chwili – wspomina Joanna Mastaj, mama dwóch chłopców z hemofilią. Trzy dni później towarzyszyła synowi w karetce, która wiozła go z Rzeszowa do Krakowa.– Pytasz, jak wygląda mój normalny dzień? Opowiem Ci o tyle, o ile w rodzinie dziecka z hemofilią jest w ogóle coś takiego, jak „normalny dzień" – mówi Joanna Mastaj. Jej starszy syn Artur ma siedem lat, Wiktor dwa i pół roku. Obaj mają hemofilię.

Ada Hyzopska
06.06.2024 15:14 Ada z „Top Model” ujawnia, jak wygląda tranzycja płci

Ada Hyzopska już w czasie udziału w programie Top Model była w trakcie terapii hormonalnej przygotowującej ją do zmiany płci. Było to w 2022 roku - w programie obserwowaliśmy jej zmagania nie tylko z innymi uczestnikami Top Model, ale i z problemem, jakim było dla niej ciało i płeć, z którą się nie identyfikowała.

Aldona Orman
06.06.2024 14:34 Modliłam się, żeby zobaczyć córkę

Traciłam wzrok, mowę, nie mogłam się ruszać. Karetka wiozła mnie z planu zdjęciowego do szpitala, a ja nie miała pojęcia, że pękł mi tętniak w mózgu. Jeden z czterech – wspomina Aldona Orman, aktorka. Dziś czeka na decyzję lekarzy, czy będzie potrzebna kolejna operacja.

Chirurg sięga po narzędzie chirurgiczne
02.06.2024 13:00 Horror w szpitalu. Poszedł na usunięcie wyrostka, wycięto mu zdrowy narząd

Mieszkaniec Waszyngtonu oskarża szpital i dwóch chirurgów o usunięcie niewłaściwego narządu. Szpital nie chce się przyznać. To, kto ma rację, rozstrzygnie sąd. Poszkodowany złożył już pozew. Będzie ubiegał się o gigantyczną kwotę.– To był paskudny rok – mówi w rozmowie z USA Today 72-letni George Piano, opisując jak 6 grudnia 2022 roku w Centrum Medycznym Uniwersytetu Waszyngtońskiego Northwest wycięto mu niewłaściwy narząd.

Jarosław Kaczyński, w tle szpital w Otwocku
28.05.2024 11:51 Szpital dostał 18,5 mln dotacji. Kaczyński miał w nim operowaną nogę

Szpital im. prof. Adama Grucy w Otwocku, w którym Jarosław Kaczyński (prezes partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość) miał operowane kolano, dostał w ciągu pięciu lat 18,5 mln złotych dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – instrumentu finansowego, który miał wspierać ofiary przestępstw."Fundusz Sprawiedliwości to były wielkie pieniądze mające pomóc tym, których spotkała krzywda. Miały czynić dobro, a stworzyły ziobrowy fundusz wyborczy Suwerennej Polski. Zawłaszczyli je sobie politycy. Ten prywatny, złodziejski folwark rozrastał się pod okiem Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy ci, którzy uczestniczyli w tym procederze, powinni na zawsze zniknąć z życia publicznego. Natychmiast" — napisała na X wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej.Afera związana z możliwymi nieprawidłowościami w związku z wykorzystywaniem pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości wybuchła po posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. rozliczeń PiS. Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości przez dwa lata nagrywał polityków Ministerstwa Sprawiedliwości, przekazując śledczym ok. 50 godzin nagrań.

Czerniak, szczepionka
29.04.2024 17:45 Będzie szczepionka na czerniaka? Pierwszy pacjent został poddany testom

To będzie pierwsza na świecie “spersonalizowana” szczepionka na najbardziej śmiertelną formę raka skóry, czyli czerniaka. Choć brzmi obiecująco, w Wielkiej Brytanii lekarze na razie pracują nad nią, przeprowadzając testy. Według BBC badacze wykorzystali tę samą technologię, co w obecnie używanych szczepionkach na COVID-19.Testy nowej szczepionki prowadzone są przez m.in. lekarzy z University College London, lecz nie tylko. Metoda testowana jest również przez medyków z innych krajów, w tym z Australii. Wszyscy chcą zebrać jak największą ilość wyników, sprawdzając, czy będzie można wdrożyć ją na większą skalę. Obecnie w samej Wielkiej Brytanii poddawanym testom jest 60-70 chorych osób.

Lekarze, operacja
29.04.2024 15:22 To przełomowa operacja. Kobiecie przeszczepiono nerkę i grasicę od świni

To z pewnością był przełomowy zabieg. Chirurdzy z NYU Langone Health dokonali nie lada osiągnięcia przeprowadzając pierwszą na świecie operację jednoczesnego wszczepienia nerki pochodzącej od genetycznie zmodyfikowanej świni, ale też mechanicznej pompy wspomagającej pracę serca.Pacjentka, 54-letnia kobieta borykała się z niewydolnością nerek oraz miała poważne problemy z sercem. Lekarze najpierw zdecydowali się na wszczepienie specjalnej pompy mechanicznej wspomagającej pracę serca. Później przeprowadzili zabieg transplantacji nerki oraz grasicy świni. Amerykańcy lekarze są dumni z przeprowadzonej operacji.

Guz mózgu, choroby, Joanna Kryńska
12.04.2024 14:58 Znana dziennikarka przeszła operację guza mózgu. "Bolała mnie prawa skroń"

Joanna Kryńska, dziennikarka TVN 24 zdradziła niedawno, że przeszła operację usunięcia guza mózgu.  W instagramowym wpisie zaapelowała, by nie bagatelizować absolutnie żadnych niepokojących objawów. Kryńska zdradziła też, jak obecnie się czuje. Wcześniej dziennikarka w wywiadach opowiadała, że bolała ją głowa. Bolała mnie regularnie prawa skroń, przez trzy minuty, co trzy godziny. Ból głowy był dziwny i niepokojący - mówiła  Joanna Kryńska.

Lekarze oglądający zdjęcie RTG
05.04.2024 16:54 Przyszedł do lekarza z zaparciami. To niewiarygodne, co miał w ciele

Pewien pacjent z Chin poskarżył się lekarzowi na przykre dolegliwości. Chodziło o zaparcia i niemożność oddania moczu. Temu wszystkiemu towarzyszył silny ból w okolicach miednicy. Lekarze byli ogromnie zaskoczeni, kiedy odkryli źródło problemu. Jabłka, klucze, klocki LEGO – lista dziwnych przedmiotów w ludzkim ciele jest długa, ale możliwe, że rzeczy, którą ujrzeli na prześwietleniu chińscy lekarze, jeszcze na niej nie było. Przedmiot na szczęście udało się wydobyć, a pacjent wrócił do domu. O jaką rzecz chodziło?

Agnieszka Kardas
04.04.2024 18:19 „Miałam na imię Krzysztof i miałam żonę. Jestem kobietą”. Transpłciowość w Polsce

Odeszła mnie żona i jej rodzina. Moja rodzina też odeszła. Pierwszą reakcją mojej mamy było: „Zniszczyłaś mi życie!” – Agnieszka Kardas wspomina moment, gdy powiedziała bliskim, że czuje się kobietą. Nim nabrała 100 procent pewności, że nią jest, jako Krzysztof miała za sobą ciężkie depresje i próby odebrania sobie życia.Dziś jest już po operacji korekcji płci, która przebiegła z zagrażającymi życiu i zdrowiu komplikacjami. Ale jest szczęśliwa. „Pierwszy raz w życiu wreszcie czuję się w komplecie” – mówi w rozmowie z Agnieszką Sztyler-Turovsky w podcaście Pacjenci.pl, który możecie posłuchać i zobaczyć na YouTube.