Pacjenci.pl Najnowsze Wiadomości Anna Lewandowska usłyszała diagnozę. „Póki co muszę odłożyć plany na bok”
źródło: KAPiF

Anna Lewandowska usłyszała diagnozę. „Póki co muszę odłożyć plany na bok”

30 października 2024

Anna Lewandowska poinformowała w mediach społecznościowych o swoim stanie zdrowia. Jedna z najbardziej znanych Polek usłyszała diagnozę, przez którą, jak sama mówi, będzie musiała odłożyć swoje plany na bok. Co jej dolega?

Anna Lewandowska to żona piłkarza, ale przede wszystkim bizneswoman, jedna z najbogatszych kobiet w naszym kraju oraz ekspertka od zdrowego stylu życia rozkochana w sporcie – nie bez sukcesów. Niestety, diagnoza, którą usłyszała, na jakiś czas zmieni jej życie.

Anna Lewandowska usłyszała niepokojącą diagnozę

Anna Lewandowska od dłuższego czasu narzekała na ból w nadgarstku, który jest wynikiem kontuzji sprzed kilku miesięcy. Postanowiła więc wziąć sprawy zdrowotne w swoje ręce. Umówiła się na prześwietlenie. Wyniki z pewnością nie są po jej myśli.

- Po dzisiejszym rentgenie... Niestety, okazuje się, że mam zerwane więzadło w nadgarstku, pękniętą chrząstkę oraz dużą torbiel  - informowała swoich fanów na InstaStory.

- A w planach miałam powrót do treningów kickboxingu czy wzięcie udziały w zawodach hyrox... Chyba póki co muszę odłożyć plany tego typu na bok... Co mnie nie zabije... to mnie... wzmocni – dodała.

Nie kilka dni, a nawet kilka tygodni wstecz. Takie L4 wypisze ten specjalista
Czy suplementacja kwasami omega-3 chroni serce? Ciekawe wnioski badaczy

Co oznacza bolący nadgarstek?

Ból w nadgarstku może mieć wiele różnych przyczyn. Warto pamiętać, że jest zbudowany z z wielu drobnych kości , mięśni, ścięgien i nerwów, stanowiących delikatną strukturę i łatwo je naruszyć. Ból nadgarstka może mieć najczęściej takie przyczyny jak przeciążenia i urazy czy złamania i zwichnięcia. Niewykluczona jest jednak również choroba zwyrodnieniowa stawów i choroby zapalne, więc jeśli ból utrzymuje się dłużej, należy zgłosić się do lekarza.

Do jakiego lekarza iść z bólem nadgarstka?

Z bólem nadgarstka powinniśmy skierować się do lekarza ortopedy . Ale kiedy to zrobić? Przede wszystkim wtedy, gdy ból od dłuższego czasu towarzyszy nam podczas zginania nadgarstka, jego obracania, naciskania na dłoń czy przy próbach wykonywania codziennych, czynności. Leczenie najczęściej obejmuje farmakoterapię, rehabilitację i fizjoterapię. W skrajnych przypadkach wykonywana jest operacja.

Zobacz też:

W ten sposób obniżysz ryzyko rozwoju nowotworu złośliwego. Zalecenia

Do niedawna to było nie do pomyślenia. Dziś chętnie korzystamy z tej usługi zakładów pogrzebowych

Jak powinna wyglądać dieta przy SIBO? Dietetyczka: Często kluczowe są ilości, a nie sam produkt

Jeśli masz wysoki cholesterol, tych produktów unikaj. Lekarze mówią, czego nie jeść
Po tym poznasz, że masz chorą śledzionę. Ból brzucha jest nietypowy
Obserwuj nas w
autor
Izabela Nestioruk-Narojek

Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień pisze o zdrowiu i kwestiach medycznych, a w wolnych chwilach pochłania niezliczone ilości książek. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko