Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby

Choroby

choroby

Luiza Krefft
29.05.2024 09:01 Gwiazda TVN jest ciężko chora. "Od kilku dni jeżdżę po SOR-ach"

"Hotel Paradise" to jeden z najpopularniejszych programów telewizji TVN7. Chociaż wybuchło w nim kilka skandali, a tylko nieliczni uczestnicy znaleźli przed kamerami miłość, niektórzy zyskali coś innego – sławę. Tak było w przypadku pięknej blondynki Luizy Krefft, która podbiła serca internautów. Jednak od jakiegoś czasu celebrytka nie udziela się w social mediach. Wszystko z powodu poważnych problemów zdrowotnych. 

Lekarz przy biurku, pokazuje pacjentce wyniki badań
23.05.2024 08:00 Jesteś po czterdziestce? Tych objawów nie bagatelizuj, wskazują na choroby

Kiedy ma się 40 lat nie jest się już pierwszej młodości, ale nie jest się jeszcze starym. To szczególny wiek, w którym może ujawnić się wiele chorób, np. nowotwór czy miażdżyca. Na jakie objawy zwrócić uwagę, by wcześnie wykryć chorobę i mieć szansę wyzdrowieć?

Zbigniew Ziobro, zdrowie, operacja
21.05.2024 19:09 Zbigniew Ziobro przejdzie drugą operację. "Nie dają mi dużych szans, ale walczę"

Media regularnie donoszą o stanie zdrowia posła Zbigniewa Ziobro. Od kilku miesięcy polityk jest w cieniu polityki, walcząc o swoje zdrowie. Ziobro, który boryka się z rzadkim nowotworem złośliwym przełyku, w tym tygodniu przejdzie już drugą operację.Współpracownicy polityka trzymają za niego mocno kciuki oraz modlą się. “Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji” - wyjaśniał poseł Michał Wójcik.

Zasiłek pogrzebowy
21.05.2024 14:12 7 tys. zł dla każdego, bez względu na dochody i wiek. Ten zasiłek w końcu wzrasta

Niebawem wejdą w życie zmiany dotyczące zasiłku pogrzebowego. Już od lipca zasiłek pogrzebowy podwyższony zostanie z 4 tys. zł do 7 tys. zł. Kwota co roku ma być waloryzowana. To jeszcze nie wszystko, bo w niektórych przypadkach będzie też można otrzymać 2 tys. zł zasiłku celowego. Poznajcie szczegóły.

Alice Stewart
20.05.2024 09:21 Nie żyje znana dziennikarka. Dzień przed śmiercią była na wizji

Nie żyje Alice Stewart, jedna z najbardziej cenionych dziennikarek CNN, gdzie komentowała wydarzenia polityczne. Stewart zmarła w wieku 58 lat, w sobotę 18 maja. Jeszcze dzień wcześniej pojawiła się na wizji.Jak poinformowali śledczy, ciało dziennikarki zostało znalezione poza jej domem, lecz  do jej śmierci w żaden sposób nie przyczyniły się osoby trzecie. Przyczyną śmierci znanej dziennikarki miały być kłopoty ze zdrowiem.

Robert Wadlow
19.05.2024 11:16 Był najwyższym człowiekiem w historii. To nieprawdopodobne, ile mierzył

Robert Wadlow był najwyższym człowiekiem w historii. Nieprawdopodobne, ale mężczyzna miał prawie 3 metry wzrostu - dokładnie 272 cm. Jego waga wynosiła 222 kg. Wadlow zmarł w wieku 22 lat.  

Afrykański kleszcz wędrowny trzymany w dłoni
18.05.2024 13:55 Kleszcze afrykańskie dotarły do Polski. Przenoszą egzotyczne choroby, jakich nie znamy

Jakby w Polsce było mało kleszczy, pojawił się kolejny gatunek. To nie jest dobra wiadomość, ponieważ jest to jeden z największych i najbardziej drapieżnych rodzajów kleszczy, który nie tylko przeraża, ale i przenosi egzotyczne choroby.Afrykańskie kleszcze wędrowne do tej pory spotykano głównie w Afryce, Azji oraz na południu Europy. Teraz, z powodu ocieplenia klimatu, pojawiły się także w Polsce. Istnieje również możliwość, że zostały przyniesione przez migrujące ptaki. Egzotyczne pajęczaki zaobserwowano m.in. na Dolnym Śląsku, ale mogą już występować w całym kraju. Lepiej na nie uważać.

Miastenia, wolontariuszka, Szlachetna Paczka
17.05.2024 14:46 Wolontariuszka Szlachetnej Paczki zmarła na miastenię. Co to za choroba?

Nie żyje wolontariuszka Szlachetnej Paczki, 31-letnia Ewelina Garczewska. Rodzina kobiety oskarżyła dwa szpitalne: w Bydgoszczy oraz Koninie o zaniedbania, które przyczyniły się do jej śmierci. Za pierwszym razem stwierdzono rzekomo, że czuje się dobrze, za drugim razem, że symuluje objawy. Prokuratura już podjęła działania w tej sprawie. 31-latka zmagała się z miastenią. Co to za choroba?

Odra, choroba
17.05.2024 10:28 Odra nie odpuszcza. Niemal 12-krotny wzrost liczby przypadków zachorowań

Krztusiec i odra to nazwy chorób, które w ostatnim czasie odmienialiśmy przez wszystkie przypadki. Media nieustająco informowały o wzroście zachorowań na krztusiec, zarówno w Polsce, jak i Czechach czy Wielkiej Brytanii.Nie odpuszcza też druga choroba - czyli odra. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o liczbie zachorowań. Sytuacja nie jest najlepsza.

Kazimierz Łączka nie żyje
16.05.2024 13:08 Nie żyje lekarz Kazimierz Łączka. Był znanym i cenionym pediatrą

Zmarł ceniony lekarz, Kazimierz Łączka. Był znanym pediatrą, który pomógł wielu małym pacjentom. “Towarzyszył mi i mojej córce przez 26 lat” - wspominają lekarza w mediach społecznościowych jego pacjenci.Komentujący w mediach społecznościowych zgodnie podkreślają, że Kazimierz Łączka był lekarzem z powołania. “Nie ma i nie będzie takiego drugiego” - piszą internauci w mediach społecznościowych.

Marian Hilla, Poparzeni Kawą Trzy
09.05.2024 16:10 Nie żyje znany muzyk. "Walczył z chorobą jak kaszubski twardziel"

Nie żyje Marian Hilla, dziennikarz, muzyk i menadżer polskiego zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Zmarł w wieku 52 lat po ciężkiej chorobie.Informację o śmierci artysty przekazała grupa Poparzeni Kawą Trzy. “Drodzy! Nasz kochany Marianek już dla Was nie zagra. Bardzo nam go brakuje. Walczył ze swoją chorobą jak kaszubski Twardziel. Do końca był dzielny. Niebywały” - czytamy na Facebooku zespołu.

Skaldowie, Jacek Zieliński, Andrzej Zieliński
08.05.2024 16:14 Wiadomo, na co zmarł Jacek Zieliński ze Skaldów. Jego brat zdradził przyczynę śmierci

To z pewnością była bardzo smutna informacja dla fanów legendarnej grupy Skaldowie. Współzałożyciel grupy, Jacek Zieliński zmarł 6 maja w wieku 77 lat. Tuż po śmierci artysty, jego brat - Andrzej Zieliński zdradził, co było przyczyną śmierci muzyka. Jacek Zieliński walczył z ciężką chorobą, o której nie chciał publicznie opowiadać. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, z czym zmaga się muzyk. 

Demencja, wzrok, zaburzenia wzroku
07.05.2024 13:56 To wczesny zwiastun demencji. Zauważysz go po oczach

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, lecz niestety po oczach widać też choroby. Według naukowców pierwsze sygnały demencji mogą pojawić się na 12 lat przed diagnozą. Może być to wczesną oznaką otępienia.Naukowcy z Uniwersytetu Loughborough skupili się na zbadaniu zależności między problemami ze wzrokiem a rozwojem demencji w przyszłości. Najnowsze badania sugerują, że bardzo wczesnym sygnałem demencji mogą być zaburzenia widzenia. Ujawniają się one już 12 lat przed jej zdiagnozowaniem.

Waloryzacja renty alkoholowej
07.05.2024 12:14 Waloryzacja renty alkoholowej. Tyle teraz wynosi świadczenie

Renta alkoholowa podlega waloryzacji, dlatego wysokość świadczenia wzrosła od 1 marca 2024 roku. Wysokość wypłaty powinna wzrosnąć o 12,12 proc. Komu przysługuje renta alkoholowa?

Dłonie
02.05.2024 08:18 "Ręce mechanika" mogą być objawem groźnej choroby. Jeśli takie masz, biegnij do lekarza

Jest wiele chorób, które można poznać po dłoniach. Należy do nich np. zapalenie wielomięśniowe, którego objawem mogą być tzw. "ręce mechanika". Po czym je poznać? O jakich innych chorobach mogą świadczyć takie dłonie?

José Mujica, prezydent Urugwaju
30.04.2024 11:40 "Najbiedniejszy prezydent świata" jest poważnie chory. Poinformował o diagnozie

88-letni José Mujica, był prezydent Urugwaju poinformował opinię publiczną o swojej chorobie. Polityk zdradził, że zdiagnozowano u niego nowotwór przełyku. O polityku, który rządził w latach 2010-2015 mówiono, że jest “najbiedniejszym prezydentem świata”.Obecnie ze względu na swój stan zdrowia od kilku lat przebywa na politycznej emeryturze. Osobisty lekarz byłego prezydenta przekazał, że na razie nie ustalono, czy nowotwór jest złośliwy. Nie podjęta została też decyzja o metodzie leczenia.

Glejak, oszuści, policja
30.04.2024 09:40 Oszustwo na glejaka. Ta para wyłudziła od ludzi kilkaset tysięcy złotych

Para 39-latków z gminy Strzelin usłyszała zarzut oszustwa za internetową zbiórkę pieniędzy na leczenie. Dzięki sfałszowanym dokumentom medycznym, z których wynikało, że mężczyzna cierpi na glejaka mózgu, udało się im wyłudzić kilkaset tysięcy złotych.Oszustwo na szczęście nie uszło parze na sucho, a sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali parę, a w domu mężczyzny znaleziona została sfałszowana dokumentacja medyczna oraz podrobiona pieczątka lekarska.

Kobieta patrzy w lusterku na łysinę
24.04.2024 15:56 Wypadają Ci włosy? Te choroby mogą być przyczyną

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Czasami odpowiadają za to modne fryzury, czasami niewłaściwa pielęgnacja, a niekiedy poważna choroba. Za wypadanie włosów i łysienie może odpowiadać mnóstwo schorzeń. Jednym z najpoważniejszych z nich jest kiła – choroba przenoszona drogą płciową. Inne również nie są lekkie: zatrucie rtęcią, choroby tarczycy, toczeń... Zostań z nami i dowiedz się, przez jakie choroby wypadają włosy.

Celine Dion, artystka, choroba
23.04.2024 11:38 Celine Dion opowiedziała o nieuleczalnej chorobie. Tak teraz wygląda życie gwiazdy

Celine Dion w najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat choroby, która zdiagnozowana u niej została dwa lata temu: zespół sztywności uogólnionej, czyli zespół Moerscha-Woltmanna. W najnowszej rozmowie artystka zdradziła, iż uczy się żyć z nieuleczalną chorobą. Pięć dni w tygodniu rehabilituje się oraz bierze udział w zajęciach, które mają jej pomóc w kontrolowaniu głosu. Dion zdradziła też, że nie poradziłaby sobie, gdyby nie jej przyjaciele i rodzina.

Ptasia grypa, choroba
19.04.2024 12:39 Ten wirus ma "wyjątkowo wysoką śmiertelność". WHO ostrzega

Światowa Organizacja Zdrowia nie ma dobrych informacji. Wirus ptasiej grypy H5N1 w szybkim tempie rozprzestrzenia się na inne gatunki, ponieważ atakuje też ludzi i ssaki. Jak wyjaśnia WHO, szczep charakteryzuje się wyjątkowo wysoką śmiertelnością. Naukowcy mają obawy co do tego, że wkrótce może rozwinąć zdolność przenoszenia się z człowieka na człowieka. “Szczep A (H5N1) stał się globalną pandemią odzwierzęcą” - wyjaśnił w rozmowie z mediami Jeremy Farrar, główny naukowiec agencji ONZ ds. zdrowia.

Covid-19, koronawirus
18.04.2024 15:12 Twoje IQ może być niższe po zakażeniu Covidem. Nietypowe wnioski z badań

Po pandemii koronawirusa lekarze wciąż badają wpływ infekcji COVID-19 na organizm człowieka. Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunlogii w Instytucie Nauk Biologicznych UMCS zamieściła wpis na Twitterze, w którym zdradziła, że są badania, sugerujące, jakoby infekcje Covid-19 powodowały spadek ilorazu inteligencji oraz starzenie się mózgu. “Nawet łagodna infekcja może spowodować utratę IQ o około trzy punkty” - czytamy we wpisie Szuster-Ciesielskiej.

Kristoffer Olsson, zakrzepy krwi w mózgu
16.04.2024 13:17 Znany piłkarz miał zakrzepy krwi w mózgu. 28-latek był w śpiączce

Kristoffer Olsson to szwedzki piłkarz - były zawodnik Arsenalu Londyn, FK Krasnodar oraz RSC Anderlecht. W reprezentacji Szwecji rozegrał 47 meczów. Ostatni raz w listopadzie 2023 r. z Estonią.  Obecnie Olsson dochodzi do zdrowia po tym, gdy zdiagnozowano u niego liczne zakrzepy krwi po obu stronach mózgu. Jak teraz się czuje 28-letni sportowiec?

Lech Wałęsa
13.04.2024 20:15 Lech Wałęsa w szpitalu. "Znowu mnie trafiło"

Lech Wałęsa w sobotę, 13 kwietnia, trafił do szpitala. Prezydent dodał na swój profil na Facebooku zdjęcie ze szpitala z podpisem “Znowu mnie trafiło”.

Karetka pogotowia
13.04.2024 08:57 Leżał pod szpitalem, nikt do niego wyszedł. Lekarze kazali dzwonić po karetkę

Skandal w Dąbrowie Górniczej. Przed szpitalem leżał nieprzytomny młody mężczyzna. Jednak lekarze z kliniki nie chcieli go przyjąć i kazali wezwać karetkę pogotowia. Teraz placówka tłumaczy się z tej decyzji.

Rak prostaty, prostata
12.04.2024 17:39 Niepokojące dane. Do 2040 r. chorych na raka prostaty będzie aż 2,9 mln osób

Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów występujących u mężczyzn. W minioną środę na tę chorobę zmarł również były futbolista amerykański - O.J. Simpson. Według najnowszych badań, do 20240 r. chorych będzie aż 2,9 mln osób.  Wzrost śmiertelności w związku z rakiem prostaty jest bardzo niepokojący dla ekspertów, którzy wciąż szukają odpowiedniego rozwiązania, by przeciwdziałać tak niepokojącym statystykom.

Parkinson, choroba Parkinsona
12.04.2024 10:25 Nietypowe objawy choroby Parkinsona. Zobaczysz je na palcach stóp

Choroba Parkinsona jest schorzeniem neurodegeneracyjnym, niszczącym komórki nerwowe mózgu. Większości ludzi może kojarzyć się z m.in. drżeniem dłoni, które pojawia się dość późno. Warto wiedzieć, że są inne, wczesne symptomy choroby. Oznaki rozwoju choroby Parkinsona można dostrzec na stopach. Amerykańscy lekarze potwierdzili, że wczesnymi objawami mogą być zwinięte, zaciśnięte palce u nóg, ale też bolesne skurcze w obrębie stóp.

Hashimoto, tarczyca
10.04.2024 16:22 Tak hashimoto zmienia ciało. Pierwsze objawy poznasz po twarzy

Hashimoto to jedno z najczęściej rozpoznawanych schorzeń tarczycy. Chorują zwykli śmiertelnicy i przyznają się też osoby publiczne, które otwarcie opowiadają o hashimoto m.in. w mediach społecznościowych.Zmiana w wyglądzie to pierwszy objaw sugerujący, że coś złego dzieje się z naszym zdrowiem. Choroba może powodować zmiany na twarzy.  Są to m.in. opadające powieki, obrzęki czy zmiany skórne. Co wtedy zrobić i jak poradzić sobie z nimi skutecznie?

50-letnia kobieta wyrywająca włosy z podbródka
10.04.2024 16:05 Wąsik i włosy na brodzie są znakiem od organizmu. To może być objaw choroby

Cienkie i jasne włoski na twarzy są czymś normalnym i nie trzeba iść z nimi do lekarza. Problem zaczyna się, gdy jest ich więcej albo są ciemne i twarde – taki stan rzeczy może być oznaką wielu chorób.Jest wiele schorzeń, które objawiają się poprzez nadmierne owłosienie. Jednym z nich jest zespół policystycznych jajników, który może powodować bezpłodność. Inną chorobą, która objawia się poprzez hirsutyzm jest rak nadnerczy. Kiedy warto iść do lekarza i jakie choroby mogą stać za nadmiernym owłosieniem u kobiet?

  • 1
  • 2