Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Antidral – skład, sposób użycia, działania niepożądane
Dominika Wilk
Dominika Wilk 19.03.2022 01:28

Antidral – skład, sposób użycia, działania niepożądane

Antidral
https://pixabay.com

Antidral – charakterystyka leku

Antidral to lek, który wcierany zewnętrznie w skórę pomaga zablokować nadmierne wydzielanie potu. Jego głównym składnikiem jest chlorek glinu, który powoduje obniżenie wydzielania potu przez gruczoły potowe, czyni to m.in. przez denaturację białek zawartych w gruczołach potowych. Inne składniki zawarte w Antidralu wspomagają wchłanianie głównej substancji aktywnej oraz chronią skórę przed zakażeniem. Antidral stosowany jest na powierzchnię skóry dłoni, pach, stóp.

Antidral – przeciwwskazania

Antidralu nie wolno stosować jeśli jest się uczulonym na chlorek glinu lub substancje pomocnicze płynu czyli: glicerol, etanol, wodę oczyszczoną, hydroksyetylocelulozę.

Antidral - stosowanie

Antidral stosujemy wyłącznie zewnętrznie na powierzchnię skóry. Nie wolno stosować płynu na uszkodzoną skórę ani też podrażnioną np. w wyniku golenia czy też depilacji. Przy stosowaniu Antidralu należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi oraz oczami. Po zastosowaniu płynu nie wolno myć skóry bezpośrednio po zastosowaniu leku. Jeśli planujemy użyć Antidral na skórę pach, musimy pamiętać, że nie może być ona podrażniona  w wyniku depilacji, w związku z czym nie stosujemy go 12 godzin po wykonaniu tego zabiegu. Nie używamy go także 12 godzin przed depilacją, bo może dojść wówczas do reakcji skórnych. Należy pamiętać, że Antidral może zniszczyć odzież a także sprawić, że się odbarwi.

Antidral stosujemy zwykle na noc, na umytą skórę pach. W nocy aktywność gruczołów potowych jest mniejsza i ma to znaczenie w przypadku działania tego płynu. Płyn delikatnie wcieramy w umyte i osuszone miejsca. Staramy się unikać zbyt mocnego tarcia skóry. Jeśli ktoś nie ma aż tak wielkich problemów z poceniem, wówczas może stosować Antidral co drugi lub co trzeci dzień.

Antidral- działania niepożądane

Jeśli użyjemy zbyt dużo płynu Antidral, wówczas może dojść do podrażnienia skóry. Objawiać się będzie ono zaczerwienieniem, świądem, pieczeniem. Wtedy należy zaprzestać na jakiś czas stosowanie leku, a w miejscu podrażnienia zastosować np. łagodzący krem, w którego składzie będzie hydrokortyzon. Dopiero kiedy skóra się wygoi, można ponownie podejść do stosowania płynu.

Źródło:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ACOdQRzHUDsJ:https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx%3Ftype%3D602-u+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

Tagi:
Polecane