Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Jednym z suplementów diety, które pomogą ci zmniejszyć uczucie zmęczenia i pobudzić nieco do działania, jest Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT. Dowiedz się, czy każdy może go stosować i jak należy to robić, aby uniknąć nieprzyjemnych skut

Suplement diety Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT polecany jest osobom, które zmagają się z ciągłym uczuciem zmęczenia oraz senności. Czy jest to jednak preparat w 100% bezpieczny i czy można stosować go przewlekle? Na te pytania i wiele innych odpowiemy w niniejszym artykule. Dowiesz się zatem również, w jaki sposób należy ten preparat dawkować i kiedy powinno się unikać jego stosowania. Poznasz dokładny skład tego farmaceutyku oraz ewentualne skutki uboczne, które mogą wystąpić w przypadku przedawkowania oraz w przypadku reakcji alergicznej ze strony organizmu.

Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT – zastosowanie i charakterystyka

Suplement diety Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT zalecany jest do stosowania przez osoby, które borykają się z problemami z koncentracją, walczą z ciągłym zmęczeniem, znużeniem i sennością lub też potrzebują dodatkowego wsparcia podczas wytężonej nauki bądź innego rodzaju pracy umysłowej oraz pracy fizycznej lub uprawiania sportu. Preparat sprzedawany jest w formie mikrogranulek, które umieszcza się na języku do rozpuszczenia i połknięcia. Dzięki przystępnej formie Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT można stosować niezależnie od okoliczności, również w podróży.

W podstawowym składzie suplementu znajdują się:

  • kofeina – wspomagająca koncentrację oraz niwelująca senność,

  • tiamina, kwas pantotenowy i witamina B12 – wspomagają utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego:

  • tiamina – dodatkowo wspomaga prawidłowe czynności serca,

  • kwas pantotenowy i witamina B12 – zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia.

undefined

Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT – stosowanie i środki ostrożności

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT wykluczone jest, gdy u pacjenta występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu oraz w przypadku kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią. Nie należy spożywać go także w połączeniu z innymi źródłami kofeiny lub substancjami podobnymi w działaniu do kofeiny.

Przekraczanie dawki dozwolonej w ciągu dnia jest niewskazane. Zbyt duża porcja kofeiny może doprowadzić do reakcji nerwowej, nadpobudliwości i drżenia mięśni (zwłaszcza rąk). W przypadku wystąpienia wszelkich niepokojących reakcji na Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT, należy zgłosić się do lekarza.

Zalecaną dawką suplementu jest maksymalnie jedna saszetka na dobę (75 mg kofeiny).

Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT – czy to wystarczy?

Stosowanie wszelkiego rodzaju suplementów, również preparatu Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT, nie może zastąpić zdrowej, czyli zbilansowanej i urozmaiconej diety. Jednocześnie warto również pamiętać, że większość osób uzyskuje efekt rozbudzenia i zwiększenia witalności w wyniku uprawiania regularnej aktywności fizycznej. Dla samego uczucia bycia wypoczętym najważniejszy jest jednak sen i odpowiednia ilość czasu na relaks w ciągu dnia.

Zanim zastosujesz suplement Doppelherz aktiv Energy-Start DIRECT weź również pod uwagę, czy jest to najlepsze rozwiązanie. Bardzo często pojawiające się zmęczenie, senność i ciągłe uczucie znużenia mogą być objawami różnego rodzaju poważnych problemów ze zdrowiem. Wśród najczęstszych pojawiają się choroby tarczycy oraz różnego rodzaju zaburzenia nastroju. Możliwe również są niedobory witamin (np. żelaza czy witamin z grupy B) lub zaburzenia hormonalne (np. insulinoodporność). Najważniejsze zatem jest, aby w przypadku przedłużających się dolegliwości wymienianych wyżej, zgłosić się na odpowiednie badania krwi. Na podstawową diagnostykę skierować może lekarz rodzinny (internista). Ewentualnie może również wysłać pacjenta do specjalisty (np. endokrynologa czy diabetologa).

Jeżeli natomiast jesteś osobą zdrową, spróbuj przede wszystkim wprowadzić do codziennej diety dużo warzyw (zwłaszcza zielonych) oraz pomyśl nad codziennymi spacerami – zwłaszcza rano zanim rozpoczniesz pracę, ta drobna aktywność pomoże ci dostarczyć organizmowi energii, dzięki której dobrze zaczniesz dzień.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >