Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST – działanie i zastosowanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST – działanie i zastosowanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Często, zwłaszcza podczas intensywnego wysiłku fizycznego lub w podróży, nasz organizm potrzebuje dodatkowej dawki magnezu. Jest na to prosty sposób – mikrogranulki preparatu Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST z łatwością pomogą

We współczesnym świecie, który wciąż pędzi do przodu i w którym ciężko się zatrzymać, warto od czasu do czasu pomyśleć o swoim zdrowiu – zwłaszcza, gdy wytężonej pracy i wysiłkowi fizycznemu oraz psychicznemu towarzyszy dodatkowo stres. Wówczas organizm zaczyna tracić zapasy magnezu, co dosyć szybko daje o sobie znać w postaci skurczów czy też tików różnego rodzaju lub poprzez ciągle towarzyszące nam uczucie przemęczenia. W niniejszym artykule dowiesz się zatem nie tylko, w jaki sposób działa preparat Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST, polecany pacjentom w takich przypadkach, ale także dowiesz się wielu szczegółów na temat jego stosowania. Na koniec podzielimy się z tobą również kilkoma wskazówkami, dotyczącymi zdrowego trybu życia, które pomogą ci zadbać o siebie.

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST – zastosowanie i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST sprzedawany jest w opakowaniach, zawierających po 20 saszetek z magnezem w formie mikrogranulek o cytrusowym smaku. Jedna taka saszetka to aż 400 mg jonów magnezu, które można zażyć w każdym momencie, aplikując jedynie na język – bez popijania czy rozpuszczania w wodzie (co oczywiście można zrobić, jeśli mamy ochotę). Taka forma preparatu witaminowego pozwala na błyskawiczne wsparcie organizmu np. podczas wysiłku fizycznego czy w podróży.

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST polecany jest przede wszystkim osobom, które intensywnie trenują oraz żyją i pracują w stresujących warunkach. Warto również pomyśleć o suplementacji magnezu, jeśli spożywany duże ilości kawy lub alkoholu czy też doświadczamy przewlekłego zmęczenia. Magnez bowiem w takich właśnie sytuacjach ma tendencję do opuszczania naszego organizmu w nadmiernych ilościach, a jest przecież podstawowym składnikiem potrzebnym do zachowania równowagi elektrolitowej w organizmie, redukuje także zmęczenie i kontroluje kurczliwość mięśni.

Dodatkowo w preparacie Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST znajdują się witaminy z grupy B takie jak B6, B9 (kwas foliowy) i B12, które tak samo jak magnez ograniczają skutki zmęczenia, a dodatkowo wspomagają metabolizm energetyczny organizmu.

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST – stosowanie

Dawkowanie preparatu Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST jest stosunkowo łatwe. Warto jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zgłosić się do lekarza. Zalecaną dawką jest maksymalnie jedna saszetka suplementu dziennie, stosowana bezpośrednio na język. Preparat Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST nie wymaga popijania, jednak nie jest to zakazane. Najlepiej stosować suplement na czczo.

Wśród przeciwwskazań do stosowania znajduje się przede wszystkich reakcja alergiczna występująca już wcześniej u pacjenta na jakikolwiek składnik preparatu Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST. Nie powinno się także stosować tego farmaceutyku u małych dzieci. Stosowanie w ciąży oraz podczas karmienia piersią i u młodzieży poniżej 12. roku życia powinno zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

Preparat spożywany w zbyt dużej ilości może wywołać efekt przeczyszczający. Nie wykazano natomiast żadnych konkretnych skutków ubocznych działania Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST podczas stosowania go zgodnie z zaleceniami. Suplement diety mogą stosować osoby chore na cukrzycę oraz z nietolerancją glutenu czy laktozy.

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST – co poza suplementem diety?

Niezależnie od rodzaju dolegliwości, które motywują nas do kuracji przy pomocy preparatu Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 UltraFAST, powinniśmy pamiętać, że żaden suplement nie powinien zastąpić zdrowej i zrównoważonej diety. Nie należy także stosować tego typu preparatów jako środków na całe zło i wszystkie dolegliwości, które nam doskwierają. Jeżeli skurcze mięśni trwają długo lub doświadczamy przewlekłego zmęczenia, warto udać się do lekarza po poradę. Wśród wielu chorób objawiających się w sposób podobny do niedoborów magnezu, znajdują się między innymi choroby tarczycy. Wówczas sam suplement diety na pewno nie pomoże!

Poza wizytą u lekarza warto również zadbać o odpowiednią dietę bogatą w witaminy i minerały – najlepiej pochodzenia roślinnego – oraz o regularny (ale nie wyczerpujący) wysiłek fizyczny. Ważne jest także poświęcanie odpowiedniej ilości czasu na sen i odpoczynek. Dzięki temu zniwelujemy wiele symptomów, które stanowią charakterystyczny dla organizmu sygnał, że powinniśmy zwolnić.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >