Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Mama – jak wybrać suplement dla przyszłej matki?

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Mama – jak wybrać suplement dla przyszłej matki?

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Istnieje wiele preparatów wspierających gospodarkę witaminową kobiet w ciąży. Doppelherz aktiv Mama właśnie do takich należy. Dowiedz się, co go wyróżnia wśród innych suplementów oraz w jaki sposób będzie wspierał twoje

Ciąża jest nie tylko cudownym okresem oczekiwania i przygotowywania się na narodziny dziecka. To także często trudne miesiące dla przyszłej matki – bóle kręgosłupa, częste wizyty w toalecie, napady gorąca i płaczliwości. Krótko mówiąc: organizm szaleje! Suplementy diety takie jak Doppelherz aktiv Mama to bardzo ważne dla przyszłych matek preparaty, które wspomagają w trakcie ciąży nie tylko prawidłowy rozwój płodu, ale także dbają o samopoczucie kobiety. W niniejszym artykule dowiesz się zatem nie tylko, jaki jest skład wspomnianego preparatu, ale także w jaki sposób działa i czy należy skonsultować jego przyjmowanie z lekarzem. Podzielimy się także kilkoma wskazówkami dotyczącymi dbania o siebie w ciąży. Zachęcamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Mama – zastosowanie

Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do stosowania w ciąży, jednak różnią się one nieco od siebie składem, dlatego właśnie warto skonsultować się z lekarzem lub przynajmniej z farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji.

Doppelherz aktiv Mama jest preparatem o składzie podstawowym. Zawiera zestaw 18 witamin i minerałów, najważniejszych dla organizmu matki i dziecka oraz 200 mg DHA, czyli kwasów OMEGA-3, które są szczególnie ważne w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy to zapotrzebowanie na konkretne składniki diety może zwiększyć się nawet o 100%! Warto zatem wówczas wzbogacić dietę o substancje zawarte między innymi w suplemencie Doppelherz aktiv Mama. Wśród działań tego preparatu wymienia się przede wszystkim poniższe:

  • wspomaganie rozwoju siatkówki oka oraz układu nerwowego i mózgu płodu (kwasy DHA),

  • wspomaganie prawidłowego rozwoju łożyska i płodu (kwas foliowy),

  • wspomaganie prawidłowego rozwoju kości i zębów (wapń, witamina D, magnez),

  • wspomaganie w wytwarzaniu hemoglobiny (żelazo),

  • wzmacnianie układu nerwowego kobiety podczas ciąży (jod, witamina B1 i B6),

  • zapobieganie uczuciu znużenia, senności i zmęczenia (żelazo, magnez, witamina C, B5, B12, biotyna, niacyna i kwas foliowy),

  • wspomaganie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci kobiety (jod, witamina A, C, B2, biotyna, niacyna).

undefined

Doppelherz aktiv Mama – stosowanie

Preparat Doppelherz aktiv Mama sprzedawany jest w opakowaniach po 60 tabletek, które wystarczają na miesiąc stosowania. Należy bowiem przyjmować dwie kapsułki dziennie, każdą podczas innego posiłku. Zaleca się stosowanie preparatu już miesiąc przed planowanym zajściem w ciążę. Suplementu Doppelherz aktiv Mama nie należy stosować w połączeniu z innymi preparatami witaminowymi, aby nie dopuścić do hiperwitaminozy, a także u osób, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Doppelherz aktiv Mama mogą stosować osoby chore na cukrzycę oraz cierpiące na nietolerancję laktozy czy glutenu. Nie należy natomiast przekraczać dziennej dawki zalecanej przez lekarza oraz zawartej w ulotce dołączonej do opakowania suplementu. Podczas ciąży równie ważna co suplementy diety jest bogata w witaminy dieta, zawierająca wszystkie te dobroczynne składniki, które zawierają suplementy takie jak Doppelherz aktiv Mama.

Doppelherz aktiv Mama – czy to wystarczy?

Często pojawiają się wśród zarówno lekarzy jak i pacjentek głosy, że preparaty takie jak Doppelherz aktiv Mama nie wystarczą, aby utrzymać przyszłą mamę w dobrej formie. Całe szczęście, nareszcie zaczyna się mówić głośno o czymś, co kiedyś było oczywiste, czyli o tym, że najważniejsze w okresie ciąży jest odpowiednie odżywianie, ruch oraz stworzenie ciężarnej odpowiednich warunków (wygoda, warunki do odpoczynku oraz odcięcie kobiety od czynników stresogennych).

Suplementy diety stanowią natomiast uzupełnienie, zwłaszcza u kobiet, które ciążę znoszą szczególnie słabo oraz mają tendencję do nieefektywnego przyswajania witamin z jedzenia lub cierpią na różnego rodzaju schorzenia towarzyszące nie tylko ciąży, ale również takie, które były obecne jeszcze przed zapłodnieniem.

Zatem apelujemy: zadbaj o siebie! A jeśli chciałabyś przyjmować w ciąży suplementy, porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj, czy Doppelherz aktiv Mama jest dla ciebie odpowiednim wyborem.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >