Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na serce – działanie i zalecenia

Pixabay

Doppelherz aktiv Na serce – działanie i zalecenia

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wielu ludzi jest przekonanych, że przy problemach z sercem należy unikać tłuszczu. Nic bardziej mylnego! Kwasy tłuszczowe są bardzo potrzebne, ale te odpowiedniej jakości i rodzaju. Sprawdź, czy preparat Doppelherz aktiv Na serce ci ich dostarczy!

Suplement diety Doppelherz aktiv Na serce reklamowany jest jako preparat przeznaczony dla osób znajdujących się w grupie ryzyka chorób układu krwionośnego i serca. W swoim składzie zawiera substancje mineralne oraz kwasy tłuszczowe niezbędne dla prawidłowej pracy wymienionych układów organizmu. W niniejszym artykule dowiesz się zatem, w jaki sposób dokładnie działa Doppelherz aktiv Na serce i jak należy go przyjmować. Podzielimy się z tobą również informacjami dotyczącymi przeciwwskazań i innych obostrzeń związanych ze stosowaniem tego preparatu. Na koniec będziesz mógł przeczytać kilka praktycznych wskazówek, które zdecydowanie ułatwią ci dbanie o ten najważniejszy dla człowieka narząd. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na serce – działanie i charakterystyka

Preparat Doppelherz aktiv Na serce zalecany jest wszystkim osobom, które chcą wesprzeć przy pomocy suplementu diety pracę swojego serca i utrzymać odpowiedni poziom homocysteiny we krwi, a szczególnie tym, którzy:

  • nie uwzględniają w codziennej diecie kwasów tłuszczowych omega-3,

  • znajdują się obecnie w sile wieku,

  • na co dzień zmagają się z dużym stresem.

Preparat Doppelherz aktiv Na serce posiada wszelkie podstawowe oraz niezbędne do prawidłowej pracy serca i układu krwionośnego witaminy i minerały. Najważniejsze, oczywiście, są kwasy tłuszczowe omega-3, w tym przypadku pochodzące z ryb (DHA i EPA), które wspomagają bioelektryczne czynności mięśnia sercowego i korzystnie wpływają na ściany naczyń wieńcowych. W składzie Doppelherz aktiv Na serce znajdziesz także witaminy B6, B12 i kwas foliowy, które stanowią pomoc w rozkładzie homocysteiny w organizmie. Witaminy E i B2 natomiast chronią komórki przed stresem oksydacyjnym (czyli działaniem wolnych rodników).

Doppelherz aktiv Na serce – stosowanie

Stosowanie Doppelherz aktiv Na serce nie powinno sprawić ci żadnych trudności. Wystarczy jedna tabletka dziennie, przyjmowana bezpośrednio przed posiłkiem, a konkretne korzyści z kuracji powinieneś odczuć już po kilku tygodniach. Nie należy natomiast przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu ze względu na możliwość wystąpienia hiperwitaminozy.

Suplement diety Doppelherz aktiv Na serce nie jest przeznaczony dla wegetarian ze względu na obecność w składzie tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Jest natomiast bezpieczny dla osób chorych na cukrzycę lub cierpiących na nietolerancję glutenu czy laktozy. Osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku, powinny zrezygnować z jego stosowania. Wśród pacjentów, którzy przed zastosowaniem tego preparatu powinni zgłosić się do lekarza na konsultację, znajdują się między innymi chorzy na hemofilię lub przyjmujący leki na obniżenie krzepliwości krwi.

Doppelherz aktiv Na serce – czy to wystarczy?

Decydując się na kurację przy pomocy jakiegokolwiek suplementu, również Doppelherz aktiv Na serce, pamiętaj, że nie jest to lek, a jedynie preparat, mający wspierać cię na drodze prowadzącej do zdrowia. Dodatkowa podaż witamin i minerałów nie naprawi złych nawyków żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej, które są kluczowe dla zdrowia układu krwionośnego. Pamiętaj zatem, jeżeli obecnie jesteś zdrowy, ale decydujesz się rozpocząć kurację np. z powodu obciążeń genetycznych, że żaden suplement diety nie utrzyma cię przy zdrowiu samodzielnie. Jego przyjmowaniu powinna towarzyszyć zbilansowana i bogata w zdrowe tłuszcze dieta oraz regularna aktywność fizyczna – na co dzień regularne spacery, a przynajmniej raz w tygodniu rower, basen lub coś innego, nieco bardziej wysiłkowego.

Jeżeli natomiast doświadczasz problemów z sercem lub układem krwionośnym, takich jak zaburzenia rytmu serca, kłucie lub ból w okolicach serca, opuchlizna kończyn czy bardzo mała wydolność podczas wysiłku, powinieneś zgłosić się do lekarza i zadbać o swoje codzienne nawyki. Być może już zmagasz się z jakimś schorzeniem, które im szybciej wykryte, tym lepiej będzie rokować. Przyjmowanie suplementów, takich jak Doppelherz aktiv Na serce, wówczas nie pomoże, a przez minimalizowanie objawów wręcz zaszkodzi, bo opóźni wizytę u lekarza.

Zachęcamy do rozsądnych decyzji i życzymy zdrowia!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >