Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na skurcze – działanie i zastosowanie

Pixabay

Doppelherz aktiv Na skurcze – działanie i zastosowanie

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Duża część społeczeństwa doświadcza na co dzień uciążliwych dolegliwości związanych przede wszystkim z niedoborami magnezu. Na szczęście suplementy, takie jak Doppelherz aktiv Na skurcze, pomagają z tym walczyć, a dzięki temu, że są bezpieczne, można przy

Suplement diety Doppelherz aktiv Na skurcze został stworzony w oparciu o duże dawki magnezu i potasu, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowej pracy mięśni oraz pomagają zachować w organizmie równowagę wodno-elektrolitową i kwasowo-zasadową. Grupy osób, którym dedykowany jest preparat Doppelherz aktiv Na skurcze, jest dosyć spora. Dlatego właśnie w niniejszym artykule dowiesz się, czy to metoda na twoje problemy lub profilaktyka skrojona na miarę tych, których możesz doświadczać w przyszłości. Z tekstu dowiesz się również, w jaki sposób dbać o zdrowie i wspierać je nie tylko poprzez farmakoterapię, a także jak stosować Doppelherz aktiv Na skurcze. Kilka słów powiemy także na temat przeciwwskazań i środków ostrożności. Zachęcamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na skurcze – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na skurcze polecany jest przede wszystkim osobom, które mają problem z zachowaniem dobrego nawodnienia organizmu oraz tym, które chcą wspierać ciało poprzez regularne uzupełnianie poziomu elektrolitów oraz zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Szczególnie zaleca się Doppelherz aktiv Na skurcze w poniższych przypadkach:

  • gdy nastąpi znaczna utrata elektrolitów w wyniku wysiłku fizycznego i pocenia się,

  • w przypadku zwiększonego oddawania moczu, a także przy wymiotach i biegunkach,

  • przy nieprawidłowej diecie (zwłaszcza z nadmiarem białek zwierzęcych oraz węglowodanów prostych),

  • przy spożywaniu zbyt dużych ilości kawy,

  • w stanach osłabienia organizmu (stany obniżonej odporności, zmęczenie, wystawienie na nadmierny stres etc.).

O skuteczności preparatu Doppelherz aktiv Na skurcze decyduje jego dobrze dobrany skład. Najważniejszymi elementami są oczywiście potas i magnez, które nie tylko wpływają na prawidłowe przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i na mechanizm skurczu mięśni, ale także oba stanowią bardzo ważny element gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu.

Sam potas wpływa również na prawidłową pracę mięśni gładkich oraz ma swój udział w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Cynk pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, a chrom wspiera prawidłowy poziom glukozy we krwi. Pozostałe składniki Doppelherz aktiv Na skurcze, takie jak żelazo oraz witaminy B6 i B12, uczestniczą w metabolizmie energetycznym organizmu i minimalizują objawy zmęczenia. Dodatkowo żelazo umożliwia transport tlenu przez krew, a witaminy B6 i B12 wytwarzanie czerwonych krwinek.

Doppelherz aktiv Na skurcze – stosowanie

Podczas kuracji suplementem diety Doppelherz aktiv Na skurcze zalecane jest przyjmowanie maksymalnie 1 tabletki dziennie po głównym posiłku, obficie popijając preparat wodą. Tabletkę można podzielić dla łatwiejszego połykania, ale nie należy stosować jej na czczo. Jeżeli planujesz spożywać Doppelherz aktiv Na skurcze trwające dłużej niż miesiąc zalecaną dawką jest pół tabletki na dobę.

Przyjmowanie preparatu Doppelherz aktiv Na skurcze należy skonsultować z lekarzem, jeżeli cierpisz na nadciśnienie lub inne choroby układu krążenia, nerek lub chorobę wrzodową, a także jeżeli często stosujesz leki przeciwzapalne. Konsultacja jest wymagana także w przypadku ciąży i karmienia piersią.

Doppelherz aktiv Na skurcze może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz cierpiące na nietolerancję laktozy czy glutenu. Ze względu na możliwość wystąpienia hiperwitaminozy nie zaleca się przekraczania zalecanej dawki leku. Warto również raz na dwa lub trzy miesiące wykonać podstawowe badania krwi, aby upewnić się, że preparat ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Doppelherz aktiv Na skurcze – czy to wystarczy?

Skurcze mięśni nie zawsze są objawem, którym należy się martwić. Często jest to jedynie „sygnał” od organizmu, że przesadziliśmy z treningiem lub że powinniśmy uzupełnić elektrolity. Wszystko jest w najlepszym porządku, póki jednak jest to sytuacja jednorazowa lub zdarzająca się bardzo rzadko. Jeżeli skurcze towarzyszą nam od dłuższego czasu, warto skonsultować się z lekarzem. Być może doświadczamy jakiegoś rodzaju zaburzeń elektrolitowych lub kwasowo-zasadowych, które wymagają interwencji lekarskiej lub preparatów mineralnych o mocniejszych działaniu i większej dawce.

Niezależnie od tego jak często doświadczamy skurczów, nie warto ich ignorować. Jeśli występują sporadycznie, warto przyjmować suplementy takie jak Doppelherz aktiv Na skurcze. Jednak podstawą w profilaktyce skurczów mięśni jest zdrowa dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu. Należy pamiętać również o regularnym wysiłku fizycznym, a po jego zakończeniu (jeśli był intensywny) o rozciąganiu. Streching jest dla mięśni bardzo korzystną praktyką – Twoje ciało na pewno Ci za nią podziękuje.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >