Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX – działanie i zastosowanie

Pixabay

Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX – działanie i zastosowanie

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych preparatów na stawy. Wśród nich znajduje się Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX z chondroityną, glukozaminą i dodatkiem imbiru. Sprawdź, czym się charakteryzuje, jak wpływa na funkcjonowanie staw&

Niezależnie od płci, wieku czy stylu życia każdy z nas powinien dbać o stan swoich kości i stawów. Zwłaszcza zachodnia dieta oraz brak aktywności fizycznej są czynnikami, które szczególnie mocno im szkodzą. Dlatego właśnie, poza przynajmniej małymi zmianami w stylu życia, warto również wprowadzić do codziennej diety preparat Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX, przeznaczony właśnie do dbania o te części ciała. W niniejszym artykule dowiesz się zatem, jakim działaniem wykazuje się ten suplement oraz jakie jego składniki mają na to największy wpływ. Podzielimy się z Tobą również najważniejszymi informacjami dotyczącymi samej kuracji oraz przeciwwskazań do jej rozpoczęcia. Na koniec będziesz mógł także dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o swoje stawy poza przyjmowaniem suplementów, takich jak Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX jest zbiorem najważniejszych witamin i minerałów oraz składników budulcowych chrząstki i mazi stawowej. Preparat ten zalecany jest osobom, które z różnych względów powinny zadbać o kondycję aparatu ruchu, np.:

  • niepraktykującym lub praktykującym zbyt małe ilości aktywności fizycznej,

  • narażonym na przeciążanie stawów np. z powodu nadwagi lub intensywnego i wyczynowego uprawiania sportu,

  • po 50 roku życia.

Poza powyższymi wśród wskazań do stosowania preparatu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX znajdują się również kwestie związane ze sposobem pracy (np. praca siedząca lub stojąca) oraz niewłaściwa dieta.

Preparat Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX w swoim składzie posiada kilka bardzo dobrze działających na aparat ruchu substancji, a wśród nich między innymi:

  • kompleks lipidowy z nowozelandzkich małży zielonych, poza kwasami tłuszczowymi omega-3 zawierający także kolagen, kwas hialuronowy, glukozaminę i chondroitynę, których zadaniem jest odżywianie i budowanie tkanki chrzęstnej,

  • witamina C, która wspomaga tworzenie kolagenu,

  • witamina E, C, selen i cynk, które chronią komórki przed działaniem wolnych rodników,

  • miedź i mangan, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek łącznych,

  • witamina D i magnez, które wspierają całościowo układ mięśniowo-szkieletowy.

Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX – stosowanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX jest bardzo proste. Wystarczą 2 kapsułki suplementu dziennie przyjmowane bezpośrednio po posiłku (lub posiłkach). Nie należy stosować preparatu na czczo. Aby uzyskać oczekiwany rezultat, należy stosować Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX przynajmniej przez 3 miesiące.

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX nie jest wskazane w przypadku ciąży, karmienia piersią oraz u osób uczulonych na jakąkolwiek substancję zawartą w składzie (między innymi skorupiaki lub mięczaki). Preparat jest jednak bezpieczny dla osób chorych na cukrzycę lub zmagających się z nietolerancją glutenu czy laktozy. Ze względu na obecność składników odzwierzęcych nie jest przeznaczony do użytku wegetarian.

Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX – czy to wystarczy?

Decydując się na przyjmowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX, musisz mieć świadomość, że mimo dobrego składu, jest to tylko suplement, sprzedawany bez recepty. Oznacza to, że w przypadku poważnych problemów ze stawami, nie wystarczy jego przyjmowanie, aby zlikwidować ból czy też zwiększyć ruchomość stawów. Jeżeli Twoje problemy trwają już dłuższy czas, pogarszają się lub obawiasz się odziedziczenia rodzinnych problemów ze stawami, zrezygnuj ze stosowania TYLKO suplementu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX i UDAJ SIĘ DO ORTOPEDY.

Konsultacja z lekarzem jest o tyle ważna, że ból, ograniczenie ruchomości stawów, opuchnięcia czy zaczerwienia mogą być nie tylko objawami przeciążenia czy przetrenowania lub niegroźnego urazu. Mogą także świadczyć o różnego rodzaju schorzeniach. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, często wystarczy, zresztą poza stosowaniem profilaktyki w postaci preparatu Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX, dbać także o dietę, utrzymywać zdrową wagę, dzięki czemu nie będziesz obciążał niepotrzebnie stawów, oraz regularnie fundować sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Podobno na stawy rewelacyjne są również hormony produkowane przez organizm między innymi podczas stosunku. Chociaż są ludzie, którzy uważają, że to tylko plotki...

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >