Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stawy FORTE – działanie i zastosowanie

Pixabay

Doppelherz aktiv Na stawy FORTE – działanie i zastosowanie

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wraz z wiekiem organizm ulega naturalnym procesom starzenia, które obejmują również nasze stawy. Na szczęście istnieją preparaty, które dosyć skutecznie pomagają minimalizować nieprzyjemne dolegliwości z tym związane. Sprawdź, czy Dop

Suplementy diety, takie jak Doppelherz aktiv Na stawy FORTE, polecane są przede wszystkim osobom, które ze względu na wiek narażone są na nieprzyjemne dolegliwości ze strony aparatu ruchu. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego preparatu. Z jego właściwości korzystać mogą także osoby z nadwagą czy też intensywnie trenujące. W niniejszym artykule dowiesz się zatem nie tylko, czy znajdujesz się w grupie osób, którym zaleca się stosowanie suplementu Doppelherz aktiv Na stawy FORTE, ale także, czy jego przyjmowanie zawsze ma sens. Omówimy także, oczywiście, przeciwwskazania do kuracji tym preparatem oraz podzielimy się z Tobą radami, które pomogą Ci zachować stawy w dobrym zdrowiu na co dzień. Zachęcamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na stawy FORTE – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy FORTE ma za zadanie przede wszystkim chronić stawy przed działaniem wolnych rodników oraz dbać o zdrowie i żywotność struktur chrząstki stawowej. Stosowanie tego farmaceutyku zalecane jest przede wszystkim:

  • osobom na co dzień unikającym aktywności ruchowej lub pracującym „na siedząco”,

  • osobom zmagającym się z nadwagą i otyłością,

  • kobietom po i w okolicach menopauzy,

  • w wieku powyżej 50 lat.

O skuteczności preparatu Doppelherz aktiv Na stawy FORTE decyduje przede wszystkim jego skład, w którym najważniejszymi substancjami są:

  • glukozamina i chondroityna, będące podstawowymi składnikami chrząstek stawowych, więzadeł i mazi stawowej,

  • witamina C, wspomagająca tworzenie kolagenu i chroniąca przed działaniem wolnych rodników,

  • miedź, pomagająca utrzymać prawidłowe funkcje tkanki łącznej, między innymi tkanki chrzęstnej.

Stosowanie Doppelherz aktiv Na stawy FORTE

Zalecone jest stosowanie w wymienionych wcześniej przypadkach preparatu Doppelherz aktiv Na stawy FORTE w maksymalnej dawce dwóch kapsułek na dobę, bezpośrednio po posiłku (jednorazowo lub w dwóch częściach). Aby odczuć pierwsze pożądane efekty, należy stosować preparat regularnie przez okres co najmniej 3 miesięcy. Następnie zaleca się zrobienie miesięcznej przerwy od stosowania.

Zabronione jest przyjmowanie tabletek w przypadku występowania alergii na jakikolwiek składnik tego farmaceutyku. Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy FORTE powinien być stosowany pod nadzorem i za zgodą lekarza w przypadku jednoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych, a także podczas ciąży i karmienia piersią. Preparat nie jest także, ze względu na swój skład, przeznaczony dla wegetarian. Mogą go natomiast stosować osoby cierpiące na cukrzycę lub nietolerancję glutenu czy laktozy.

Czy Doppelherz aktiv Na stawy FORTE wystarczy?

Stosowanie preparatów typu Doppelherz aktiv Na stawy Forte nie zawsze ma swoje uzasadnienie. Jeżeli jesteś młodą osobą o prawidłowej wadze i bez obciążeń genetycznych oraz prowadzisz zdrowy tryb życia, jest Ci to raczej niepotrzebne. Natomiast jeżeli doświadczasz dolegliwości ze strony stawów już od jakiegoś czasu a standardowe środki przeciwbólowe lub przeciwzapalne nie poprawiają twojego stanu lub stan ten sukcesywnie się pogarsza, powinieneś zgłosić się na badania do ortopedy. Pamiętaj, że Doppelherz aktiv Na stawy FORTE to jedynie suplement, który posiada wiele zalet, ale nie poradzi sobie z poważnymi schorzeniami, które powinny być leczone przez specjalistę.

Nawet jeżeli odczuwasz już pewne dolegliwości ze strony aparatu ruchu, oprócz preparatu Doppelherz aktiv Na stawy Forte, możesz sam sprawić, że poczujesz się dużo lepiej. Zadbaj o swoją wagę, zacznij regularnie uprawiać umiarkowany wysiłek fizyczny oraz (przede wszystkim!) zdrowo się odżywiaj! Szczególnie ważne będą tu kwasy omega-3 (siemię lniane i ryby morskie), witamina C oraz miedź i cynk. Powodzenia!

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >