Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na stawy MAX – działanie i zastosowanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na stawy MAX – działanie i zastosowanie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wśród wielu preparatów polecanych przez farmaceutów osobom, mającym problem ze stawami, jest Doppelherz aktiv Na stawy MAX. Ten specjalistyczny suplement diety pomaga między innymi w odbudowie tkanki chrzęstnej.

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy MAX przeznaczony jest do stosowania przez osoby, które zagrożone są wystąpieniem problemów ze stawami. Mogą być to zarówno czynniki środowiskowe jak i genetyczne. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, w jaki sposób działa Doppelherz aktiv Na stawy MAX, ale także jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego stosowania. Podzielimy się z tobą również wskazówkami dotyczącymi dawkowania tego preparatu, a na koniec dowiesz się kilku ciekawych i bardzo praktycznych szczegółów na temat zapobiegania problemom ze stawami. Poznasz również odpowiedź na pytanie: Wizyta u lekarza czy suplement diety?

Doppelherz aktiv Na stawy MAX – charakterystyka i działanie

Suplement diety Doppelherz aktiv Na stawy MAX przeznaczony jest dla osób, które cierpią na różnego rodzaju problemy ze stawami lub są takimi obciążone genetycznie i chcą w porę zastosować odpowiednią profilaktykę. Wśród grup ryzyka wymienia się między innymi:

  • osoby z nadwagą lub otyłością,

  • osoby unikające wysiłku fizycznego oraz ogólnie aktywności fizycznej,

  • osoby starsze (zwłaszcza kobiety),

  • osoby intensywnie uprawiające sport i przeciążające w ten sposób stawy.

Skład preparatu Doppelherz aktiv Na stawy MAX został sformułowany specjalnie dla wymienionych wyżej oraz udoskonalony w porównaniu do innych farmaceutyków tej samej firmy. Wyróżnia się maksymalną dawką kilku najważniejszych dla zdrowia stawów składników. Wśród nich znajdują się:

  • glukozamina, wchodząca w skład tkanki chrzęstnej i łącznej, będąca składnikiem mazi stawowej i uczestnicząca w wytwarzaniu proteoglikanów,

  • witamina C, wspomagająca wytwarzanie kolagenu i chroniąca przed stresem oksydacyjnym komórki,

  • witamina E, również chroniąca komórki przed stresem oksydacyjnym,

  • witamina D, wspomagająca wchłanianie wapnia oraz zachowanie prawidłowej budowy kości.

Doppelherz aktiv Na stawy MAX – stosowanie

Dawkowanie preparatu Doppelherz aktiv Na stawy MAX jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku pozostałych suplementów na stawy od Doppelherz. Wystarczy jedna tabletka dziennie przyjmowana bezpośrednio po posiłku. Dla ułatwienia tabletkę można zalać jogurtem (łyżką lub dwiema), a następnie obficie popić wodą. Aby zauważyć pierwsze efekty stosowania Doppelherz aktiv Na stawy MAX, należy przyjmować go przez co najmniej 3 miesiące bez żadnych przerw.

Preparat może być stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę, a także na nietolerancję laktozy czy glutenu. Umożliwia to unikalny skład tego farmaceutyku. Niestety Doppelherz aktiv Na stawy MAX nie jest przeznaczony dla osób na diecie wegetariańskiej ze względu na składniki pochodzenia zwierzęcego w składzie.

Doppelherz aktiv Na stawy MAX nie może być przyjmowany przez osoby uczulone na jakikolwiek składnik tego preparatu. Stosowanie go w trakcie ciąży, karmienia piersią czy u osób nieletnich należy skonsultować każdorazowo z lekarzem prowadzącym (w tym przypadku ginekologiem, pediatrą lub internistą). Najlepszym wsparciem dla suplementu Doppelherz aktiv Na stawy MAX jest stosowanie regularnej, ale nie obciążającej kości i stawów aktywności fizycznej oraz zdrowej i zbilansowanej diety.

Doppelherz aktiv Na stawy MAX – czy to wystarczy?

Jeżeli doświadczasz jakichkolwiek problemów ze strony kości czy stawów, zastanów się najpierw, jakie może być ich źródło. Czy to tylko przetrenowanie czy może pierwsze oznaki poważnego schorzenia? Odpowiedzi na to pytanie najczęściej udzielić może jedynie lekarz, a zwlekanie z wizytą może być dla ciebie bardzo niebezpieczne.

Często lekceważymy dolegliwości, za pomocą których organizm daje nam znać, że coś jest nie tak. Zagłuszamy uciążliwe objawy za pomocą suplementów diety takich jak Doppelherz aktiv Na stawy MAX, które najczęściej nie rozwiązują problemu, a jedynie zmniejszają ból i inne najbardziej uciążliwe symptomy choroby. W ten sposób pogłębiamy problem i wydłużamy czas terapii, na którą w końcu trafimy, kiedy suplement diety przestanie naszym stawom wystarczać. Nie warto zatem zastępować wizyty lekarskiej przyjmowaniem jakichkolwiek preparatów.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >